Şimdi Ara

REINA GECE KULÜBÜNE SİLAHLI SALDIRI [41 ÖLÜ 63 YARALI] (87. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.295
Cevap
7
Favori
143.476
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 8586878889
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: cocainbar

quote:

Orijinalden alıntı: erdiozgor

Bir çok nedeni var. Şu anki sistemin iyi olduğunu mu düşünüyorsun? Bir sürü darbe geçirmiş koalisyonlara mahkum kalmış bu sistemle gelişmek mümkün değil. Başkanlığın artılarına gelince benden değil girip araştırıp öğrenmen daha iyi olur. Ayrıca ben bunu Recep tayyip erdoğan için değil daha güçlü bir Türkiye için istiyorum.

yeni anayasadan ziyade yapmak istedikleri rejim degisikligidir. rte veya baskasi baskan olduktan sonra gorevi bitsede yargilanamaz seklinde sacma sapan maddeler var. darbe girisimi vs bahane edip burada milletin fikirlerini degistirmeye calismana gerek yok. içerigini bile bilemdigin anayasaya evet demek demek icin epey kafanin guzel olmasi lazim.

REINA GECE KULÜBÜNE SİLAHLI SALDIRI [41 ÖLÜ 63 YARALI]REINA GECE KULÜBÜNE SİLAHLI SALDIRI [41 ÖLÜ 63 YARALI]

Zaten yargılanamıyordu, yanlışsam düzeltin daha önce Kenan Evren olacak yanlış bilmiyorsam ifade vermek için geldi ve bilgisi alındı yaşlı olduğu içinde bir daha getirilemedi galiba bir haberler de öyle okumuştum ve Cumhurbaşkanı ülkemiz de vatan hainliği yapmadığı sürece yargılanma gibi bir madde de yok biliyorum yani geçmişte de yargılanamıyordu yine aynısı devam edecek anladığım kadarı ile ki geçmişe bakarsak AKP geldiğinde ve bugünün cumhurbaşkanı o zaman başbakan olduğunda geçmişteki bütün defterleri kapatıyorum dedi önümüze bakacağız diyerek göreve başladı ve geçmişteki diğer gelen iktidar veya koalisyonlar da aynı fikirle başa geldiler okuduklarım aklımda kalanlar yine de tam iddia edemiyorum bildiklerim bu yönde..

• hocam ilk aşamaya gelmişsin.Sonra bakacaksın ki kuran dediğimiz evrensel ve zaman ötesi olması gereken kitap evrensel ahlak değerlerinden çok uzak ve umarım daha sonra kurtulacaksın zincirlerinden.nedir bu evrensel değerlere aykırı olan şeyler:

-Cariyelik ve kölelik kaldırılmayıp.köle ve cariyeler hakkında örnek verilmesi.hatta ezilmeleri.(gece olduğundan kaynak istersen sabah uğraşıp yazarım)
    Veda hutbesinde bile köleler ezilmiş:
    quote:

"Ey insanlar! "Cenab-ı Hak her hak sahibine hakkını vermiştir.Her insanın mirastan hissesi ayrılmıştır. mirasçıya vasiyet etmeye lüzum yoktur.Çocuk kimin döşeğinde doğmuş ise ona aittir.Zina eden kimse için mahrumiyet vardır.Babasından başkasına ait soy iddia eden soysuz yahut efendisinden başkasına intisaba kalkan köle Allahın meleklerinin ve bütün insanların lanetine uğrasın.Cenab-ı hakk bu gibi insanların ne tevbelerini nede adalet ve şehadetlerini kabul eder.

-günümüzde hiçbir kadının kabul etmediği erkeğe 4 kadınla evlenebilme hakkı vermesi.
    -kafirleri sürekli aşağılaması ve onları ötekileştirip öldürülmelerini caiz kılması.
    -yahudi ve hristyandan dost olmaz demesi.
    -durup durup sürekli peygamber eşlerine ayarlar vermesi.
    -kadının şahitliğini erkeğin yarısı yapması.
    -erkeğe mirasta pay konusunda ezici üstünlük vermesi.
    ....daha yazmak isterim de vaktim yok.
    Şöyle düşünün böyle 3.sınıf şeyler.Evrensel bir kutsal kitapta neden olmak zorundaydı.Neden kadınlar ezilmek zorundaydı yoksa bu kitap bir arap tarafından arap emperyalizmini yayma amaçlı bir fikir kitabımıydı?
    not:
    Tabi bunların hepsine kılıflar hazırlanmış.hepsi herşeyiyle mükemmel tanrıya uydurulmuş ve zamana göre bükülebilecek tefsirlerle akışkanlaştırılmış
    belki sende üsteki madddeleri görünce hemen savunma pozisyonu aldın.merak etme :) bende bir zamanlar öyleydim.Şu an kurtuldum şu an kendimi üstünde demirden zırhı olup ondan kurtulup rahatlamış biri gibi hissediyorum.

Tabi ateist/deist vs olduk da vatanı satmadıkya.Hamdolsun turancıyım (kaftasçı değilim) ve bir ülküm var.aralarında çok cahil ve yobaz olmasına rağmen MHP lileri severim.Keza CHP de öyle.CHP en azından laik.
    Demem o ki Atatürkün başlattığı hareketin içine ettiler.Ülkede 25 milyon ilkokul ve altı insan var.Dikkat et 25 MİLYON Belki devrim devam etseydi bu 25 milyon 1-2 milyon olacaktı ve AKP gitsin diye uğraşmayacaktık.Çünkü öyle bir parti
    olmayacaktı.

SAĞLICAKLA....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi byns -- 2 Ocak 2017; 3:43:10 >

• Burası Türkiye, birisi gider birisi gelir. Bu ülke kolay kolay batmaz. Fanatiklik yapacağına vatanını sevmeni dilerdim ama senin gözlerin kör olmuş. ALLAH'ın yarattığı bir kula tapınmak düpedüst abest.

Recep Tayyip Erdoğan pasif olmayan bir lider aynı Atatürk gibi. Ama senin gibiler nasıl Atatürk'ü putlaştırıp tapıyorsunuz diyor anlamak zor. Zira sende aynı şeyi yapıyorsun şuanda.

Fanatikliği bırakıp, vatanını sevmeni temenni ederim ama bu kafayla zor.
  • Terörü lanetliyorum
    İçki içip ölenlere vay haline

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi matrix506 -- 2 Ocak 2017; 4:5:36 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: matrix506

İçki içip ölenlere vay haline

Kimden bahsediyon kardes

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • matrix506 kullanıcısına yanıt
    ALLAH'ın verdiği canı alanın vay haline. Terörle öldürülmüş insanları içtiği içkiden yargılayanın vay haline.

O insanlar ölmedi, ÖL-DÜ-RÜL-DÜ.
  • Teröristin yüzü felan bulundumu yoksa sadece ana sayfadaki video mu var
  • devam edin bunlara oy vermeye
  • quote:

Orijinalden alıntı: xsblack

ALLAH'ın verdiği canı alanın vay haline. Terörle öldürülmüş insanları içtiği içkiden yargılayanın vay haline.

Cennetlik olan insan olsa bile içilen içkinin hesabını mutlaka verecek
  • quote:

quote:

Hakikatten size söyelenecek bir şey yok bu nasıl bir zihniyet ya... İnsanlar öldürülüyor adamın derdi içki içmeleri, acaba ne zaman büyük resmi göreceksiniz merak konusu.

• byns kullanıcısına yanıt
    Ordan burdan duyup yazmışsınız.Üstüne düşünmemiş,araştırmamışsınız.Anlamadığınız şey kuran tek bir ayetten oluşmuyor.Genelini okumadığınız sürece yanlış anlaşılma ihtimali çok yüksek.

-Kuranın ana temasını anlayamamışsın.Kuranın en çok karşı çıktığı şey Kölelik.Eğer birini köle yaparsan RAB(efendi)lik taslamıs olursun.Efendi sadece Allahtır.Firavun da ben sizin rabbinizim demişti halkına.Onları yarattığını felan söylemiyordu yani.
    -Kuran tek eşliliği savunur.Biraz arastirin.O ayetlerde Yetimlerin hakki soz konusudur.Yani sirf eglence icin evlenmek yok !
    -Evet kafirler aşağılanır.Öldürmek caiz felan kılınmamıştır.Ayrica bir kisi kafir diye ona saldirmak olmaz.Tartisabilirsiniz,ancak o size saldirirsa saldirabilirsiniz.Saldirmaktan kasit fiziksel olarak degil sadece bunuda yazayim.Okumamışsınız kitabı.
    -Dost olur.Sen tek bir ayete baktigin icin anlayamiyorsun butunu.Bak sadece kiminle dost olunmazmis.(60:8 , 60:9 ) Ayrica peygamber, zamaninda bu insanlarla konusmus onlara adaletli bir bicimde davranmistir.Etrafinda yahudisi hristiyani kafiri dolasirken niye bunlari oldurmemis ? Cevap belli size saldirmadan sizde onlara saldirmayin.
    -Evet ayar verilir.Peygamber bir devlet baskanidir ayni zamanda.O yuzden eslerininde dikkat etmesi gereken kurallar var.Peygamberede ayar verilir bu arada.
    -Kadinin ustun oldugu durumda var , erkeginde.O zaman bende çıkayım erkeğe haksızlık yapılıyor diye yazayım her tarafa.
    -Şahitlik meselesi tehlikeli bir iş o yüzden.Üzerinde biraz düşünürseniz anlarsınız.Miras işi de gayet makul.Zaten evlenirken erkek tarafı kadın tarafına para vermek zorunda.(http://www.kurandakidin.com/2011/10/21-kuran%E2%80%99in-dininde-kadin-uydurulan-dinde-kadin-2/) şu makalede en alt yeri okursanız anlarsınız olayın bütününü.

Sünnilik ve şiilik dinlerine bende karşı çıkıyorum.Tabi ki sizde kesinlikle bu kaynaklardan beslenip reddettiniz.Kısaca cevap vermeye çalıştım ,yazdığınız konuları tartışması çok çok uzun sürer,özellikle sizin gibi dini fazla bilmeyen kesim için anlatması biraz güç olabilir.Eleştirdiğiniz başka yer olursa ona da cevap vermeye çalışırım.Daha detaylı bilgi mevcut isteyene...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Grimaniel -- 2 Ocak 2017; 4:26:8 >

• quote:

Orijinalden alıntı: zx6r

2 arkadaşım bu hain saldırıda hayatını kaybetti. Rabbim yanlarına bırakmasın evleri ocakları yıkılsın.

Devletimize milletimize sabır versin.

ALLAH rahmet eylesin
  • REINA GECE KULÜBÜNE SİLAHLI SALDIRI [41 ÖLÜ 63 YARALI]
  • quote:

Orijinalden alıntı: Nazar Eyle

quote:

quote:

Hakikatten size söyelenecek bir şey yok bu nasıl bir zihniyet ya... İnsanlar öldürülüyor adamın derdi içki içmeleri, acaba ne zaman büyük resmi göreceksiniz merak konusu.

Ancak eleştirisin
    Dediklerim neresi yanlış?

• quote:

Orijinalden alıntı: cocainbar

quote:

Orijinalden alıntı: erdiozgor

Bir çok nedeni var. Şu anki sistemin iyi olduğunu mu düşünüyorsun? Bir sürü darbe geçirmiş koalisyonlara mahkum kalmış bu sistemle gelişmek mümkün değil. Başkanlığın artılarına gelince benden değil girip araştırıp öğrenmen daha iyi olur. Ayrıca ben bunu Recep tayyip erdoğan için değil daha güçlü bir Türkiye için istiyorum.

yeni anayasadan ziyade yapmak istedikleri rejim degisikligidir. rte veya baskasi baskan olduktan sonra gorevi bitsede yargilanamaz seklinde sacma sapan maddeler var. darbe girisimi vs bahane edip burada milletin fikirlerini degistirmeye calismana gerek yok. içerigini bile bilemdigin anayasaya evet demek demek icin epey kafanin guzel olmasi lazim.

REINA GECE KULÜBÜNE SİLAHLI SALDIRI [41 ÖLÜ 63 YARALI]REINA GECE KULÜBÜNE SİLAHLI SALDIRI [41 ÖLÜ 63 YARALI]

Burada paylaştıklarınız çok tehlikeli işler. Bugün ki başkan vatanını seven ve yetkilerini kötüye kullanmayacak bir insan olabilir ama sonra gelenin neler yapacağını kimse bilemez. Özellikle dış güçlerin güdümünde yeni bir başkan gelirse o zaman ülkenin tüm ayarları ile oynayabilir. Vekiller burada paylaştıklarınızın çoğunu kabul etmiyor ama gerçekse buna evet oyu vermek ülkenin geleceği için hiç iyi olmaz.

• Sosyal medyada olay sonrası çekilmiş ve sansürsüz bir şekilde etrafta dolaşan fotograflar var.Lütfen bu resimleri gördüğünüz gibi şikayet edin.Bu insanların anaları , babaları , çoluk çoçukları var bunları görüp fenalaşabilicek insanlar var , millet güzel birşeymiş gibi paylaşıyor [size=5]LÜTFEN şikayet edin.
  • Milletimizin başı sağolsun. Sağolun var olun arkadaşlar. Jandarmayım görevdeydim hain saldırıyı telsizden öğrendim. Sonrada acı haber geldi..

@outside @matrix506
  • quote:

quote:

quote:

quote:

Ancak eleştirisin

Hırsızlık yapan, kul hakkına giren de hesabını verecek mi? E o zaman tamam. Her haltı yiyip ayran içince temizlenmiyor günahların.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• cboy60 kullanıcısına yanıt
    işine gelene inanmak insanımız için en büyük özelliktir. Onca hadis ilmi yapmış prof çıkıyor diyor 4 bin küsür hadis var yüzde 35 civarı tam sahih yani kaynağının sonu var yüzde 25 bir yere kadar kaynağını takip ediyorsun geri kalanı sonradan ekleme.

YAhudilikten geçen binlerce yalan söz yalan inanış var. Keçi yedi olayı olsun Kuran ı yazan Hz Muhammed diye yalanlar olsun.

Düşünün bir inanışa sahipsiniz diyorsunuz yaradan bizle sözleşti anlaştı biz dünya nın seçilmiş ırkıyız. Bir bakıyorsunuz başka ırk üzerinden yaradan kendini tekrar hatırlatıyor.

Hazmetmesi ne zor o yüzden bin yıllardır kötüleme çabası iftira atıf söz her daim olmuştur.
    Ama İslama en çok zarar veren yine İslam ın içindekilerdir. Her yalana kanmış her duyduğuna inanmış Kuran ı kendine rehber edinmemiş kıyas almamış.

4 bin hadis var diyorlar bunlara bakarak dini görüş edinmiş. Bakıyorsun Kuran referans olmuyor da Kuran ile kıyas olmuyor da sağdan soldan kaynağı belirsiz şeyler hadis oluyor.

Bu 15 Temmuz olaylarında fetö nün siyasi yönü ortaya çıktı ama kimse İslama yaptığı darbeyi anlatmadı.

HAdis için Kurana değil Kuran için hadise ihtiyaç var diye bir söz var hatta Kuran sapıkları diye lafı var. YAhu el insaf Allah kelamı diyoruz Kalkıp eksiktir havası oluşturuyor. Ülkemiz de İslam üzerinde ki en büyük tahribatı fetö yapmıştır. Dine siyaseti ticareti katmış kullanmıştır.
    İddialara göre daha yakın zaman da kutlu doğum haftası diye kendi doğum gününü kutlattığıdır. Neden hükümet vazgeçti bu olaydan.

İSrailiyat İSlamı sarmış kuşatmıştır. GEçmiş alimler kolayına gelip bazı tevsirlerde İSrailiyattan alıntı yaparak saçmalamışlardır.

• quote:

quote:

quote:

quote:

Ancak eleştirisin

Kuşkusuz her günahımızın hesabını vericez,lakin durumun hassasiyeti gereği kuruduğun cümle yanlış.

• 
Sayfa: önceki 8586878889
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.