Şimdi Ara

[Rehber] Nidalee Perfection

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
35
Cevap
0
Favori
10.886
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

İçerik
    1.1: İyi-Kötü Yanları
    1.2: Skill açıklamaları
    1.3: Skill dizme sırası
    1.4: Mastery & Runes
    1.5: Item Build
    1.6: Summoner Spell'ları
    1.7: Laning ve Farming
    1.8: Ek Bilgi (Zone, Gank vb.)
    1.9: Dost-Düşman Karakterler
    2.0: Özet

1.1: İyi/Kötü Yanları

a: İyi Yanları
    * Lane'ine hakim bir karakter.
    * Heal yapabilir.
    * Harika bir ganker.
    * Cougar skilleri cost istemiyor.

b: Kötü Yanları
    * Squishy bir karakter.
    * Crowd Control etkisi bulunmuyor.
    * Skilleri çok mana harcıyor.
    * Başarıyla oynayabilmek için biraz beceri gerekiyor.

1.2: Skill'ler ve Açıklamaları

Prowl:
    Nidalee çimlere girdiğinde Movement Speed'i %15 artar. Çıktığında ise 2 saniye boyunca etkisini sürdürür.

Javelin Toss / Takedown:
    İnsan: Attığı mızrak 55 / 95 / 140 / 185 / 230 (+65% of ability power) magic damage hasarı verir. (Hedefe en uzak mesafeden attığınızda %250 hasar etkisi verir.)
    Cougar: Nidalee'nin sonraki vuruşu 40 / 70 / 100 (+1.0 attack damage başına) ek hasar verir. Hasar çarpanı 1 + (hedefin % eksik canı / 100)'e eşittir. Bu saldırı dogde'lanmaz.

Bushwhack / Pounce:
    İnsan: Nidalee belirli bir yere trap yerleştirir. Hedef bastığında 2 saniye boyunca 80 / 125 / 170 / 215 / 260 (+40% of ability power) hasar alır ve rakibin Armor ve Magic Resist'i 12 saniyeliğine 20 / 25 / 30 / 35 / 40% azalır. Bu trapler 4 dakika boyunca kalır. Ayrıca trap'a yakalanan kişiler belirli bir süre her yerde görünürler.
    Cougar: Nidalee bu skill ile ileri doğru zıplar. Üzerinden geçtiği her kişi 125 / 175 / 225 (+40% of ability power) hasar alır.

Primal Surge / Swipe :
    İnsan: Nidalee seçtiği bir kişiye 50 / 85 / 120 / 155 / 190 (+70% of ability power) can verir. Ayrıca bu kişi 7 saniyeliğine 20 / 30 / 40 / 50 / 60% saldırı hızı kazanır.
    Cougar: Nidalee karşısındaki düşmanlara 150 / 225 / 300 (+40% of ability power) büyü hasarı verir.

Aspect Of The Cougar :
    Pasif: Nidalee, Cougar iken yeteneklerinin seviyeleri arttırabilir.
    Aktif: Nidalee, Cougar'a dönüştüğünde 10 / 20 / 30 Armor ve Magic Resist. ve 20 Movement Speed kazanır. Fakat 400 range kaybeder.

1.3: Skill Dizme Sırası

Eğer Q skill ile spam yapmak ve rakibi rahatsız etmek istiyorsanız;
    >
    >

Lane'deki adamı korumak veya harras yapmak istiyorsanız (Solo Top için daha uygun olur) ;
    >
    >

1.4: Mastery & Runes

1.4: Mastery Pages

Yukarıdaki Mastery sayfasını tüm Caster karakterler için kullanabilirsiniz. Başlangıçta 40 gold fazladan da para geliyor. Bence iyi bir başlangıç.

1.4: Runes

Greater Quintessence of Insight: Magic Penetration 1.89

Grater Quintessence of Potency: Ability Power 4.95

Greater Quint of Fortitude: Health 26

Greater Quint of Desolation: Armor Penetration 3.33

----------------------------------------------------------------------------------------------------------

Greater Mark of Insight: Magic Penetration 0.95

Greater Mark of Desolation: Armor Penetration 1.66

----------------------------------------------------------------------------------------------------------

Greater Seal of Evasion: Dodge 0.75

Greater Seal of Resilience: Armor 1.41

Greater Seal of Clarity: Mana per 5 sec: 1.17 (0.65 per level)

Greater Glyph of Warding: Magic Resist. 1.49

Greater Glyph of Potency: Ability Power 0.99

Rune Page oyununuza en etken özelliklerden birisidir. Ne kadar iyi yaparsanız Early Game üstünlüğünüz o kadar iyi olur. Squishy bir karaktere Armor, Health veya Dodge Rune'u kullanmanızı tavsiye ederim. Eğer Ability ağırlıklı oynayacaksanız Magic Pent ve Ability Power kullanmanız iyi olur. Fakat Dodge Rune + Ninja Tabi gibi kombinasyonlar da yapabilirsiniz. Kısacası oyun stilinize göre buradaki Runes'lardan birini seçin.

1.5: Item Build

Core Items:
    >

Bunlar düzgün bir Ability Nidalee için gereken ana itemler. Rabadon ve Lich Bane kesinlikle alınması gereken itemlerden.

Başlangıç:
    +
    veya
    + 3X

Zaten Masteries'lerden gelen 40 Gold'umuz var. O yüzden Ring+Potion ile başlamanız tavsiyemdir.

Defensif İtemler:
    >
    >
    >
    >
    >
    >
    >
    >

Defensif itemler az da olsa squishyliğimizi azaltıcaktır. Eğer çok focus alıyorsanız Armor + Health Reg. bile kasabilirsiniz. Sonuçta Teamfight olduğunda ilk focuslanılacak karakterlerden biri Nidalee.

Supportive İtemler:
    >
    >
    >

Eğer Support olucaksanız Mejai's ve WotA kasmanızı kesinlikle tavisye ediyorum. Hem takıma hem kendinize yardımınız olacaktır. Yazdığım diğer itemleri de karşı takıma göre alabilirsiniz.

Uygun görülen botlar :
    >
    >
    >
    >

İstediğiniz bot'u kasabilirsiniz fakat benim build ile daha uygun gördüğüm itemlar bunlar olucaktır.

Sorcear's Shoes; Verdiği Magic Pent. daha güçlü hasar vermemizi sağlayacaktır.
    Ninja Tabi; Armor ve Dodge oranı daha düşük hasar almanızı sağlayabilir.
    Ionian boots of Lucidity; Yeni Masteries'lardan sonra pek uygun bulmadığım bir item fakat yine de iş görür. (Yeni Masteries'larda Cooldown Reduce. oranı fazla)
    Boots of Mobility; Çok ihtiyaç yok fakat Lane'den, Lane'e hızlı gitmek ve gank atmak istiyorsanız alınabilecek itemlerden. (Boots of Swiftness'da olabilir)
    Mercury's Treads; Magic Resist. ve Tenacity kesinlikle işimize yarar. Karşı takım da çok Crowd Control var ise almanızı tavsiye ederim.

1.5: Sırasıyla Item Build

+
    >
    >
    >
    >
    >
    >

1.6: Summoner Spell'ları

Çok fazla kombinasyon yalabileceğimiz Summoner Spell var hangi şekilde daha iyi verim alacağımızı oyundaki rolümüze göre seçeceğiz.

Flash; Nerf yese bile hala işlevli bir spell. Kullanılmasını öneririm.
    Ignite; Canı az kalan kişileri rahat öldürmek için kullanabilirsiniz. Fakat Teamfight'a yardımcı spell'ler daha bir tercihimdir.
    Teleport; Solo Top kasıyorsanız almanızı öneririm fakat Exhaust'da olabilir.
    Exhaust; Nidalee'da çok işe yarayacak bir spell. Takımınızda az sayıda Exhaust varsa almanızı tavsiye ederim.
    Clairvoyance; Support oynayacaksanız alın derim. Takıma yararı olsada bize olan yararı çok fazla değildir. 60 saniye Cooldown biraz uzun.
    Ghost; Flash veya Exhaust yanına alınırsa çok iyi olur. Kaçmanız ve Yakalamanız gerçekten çok kolaylaşır.
    Surge; Yeni bir spell. Verdiği Attack Speed ve Ability Power fena değil. (Level'a göre 10-78 Ability Power).

1.7: Laning ve Farming

1.7:Laning

Nidalee skilleri ve range'si sayesinde kolaylıkla Push ve Harras yapabilen karakterler arasındadır. Rakibi sürekli rahatsız eder ve istediği CS'yi kasar. Q Skill'imiz ne kadar mana tüketsede verdiği hasar gerçekten büyük ayrıca 900 Range'si var. Lane'de oynayacağınız rol ne olursa olsun birazcık yetenek ile istediğiniz şeyleri rahatlıkla başarabilirsiniz.

Eğer karşınızdaki rakipler orta seviye oyuncular ise sizi sürekli gankleyerek kasamamızı ve oyun içinde pasif kalmanızı sağlayacaktır. Özellikle Jungler'lar. Bunun için Bushwack (W) skill'imizi olabildiğince gank gelecekleri yerlere kurmalıyız ki korunabilelim. Bu yüzden 3. Level'da Bushwack skill'inizi açmanızı tavsiye ediyorum. Bushwack'a basan hedefi belirli bir süre görebildiğinizden nereye gittiğinide kolayca öğrenebilirsiniz. Çoğu kişi size brushlardan saldırmak isteyeceği için girişlerine koymanız daha yarar sağlayacaktır.

Top Lane için Bushwack yerleştirme;

Top Lane vision'u en iyi olan bölgedir bence. Bushwack'leri buralara koyarsanız daha fazla güvenlik sağlamış olursunuz.

Mid Lane için Bushwack yerleştirme;

Oyunda en çok gank atılacak bölgelerden biride Mid'dir. Çok yer bulunduğundan gank yemeniz kaçınılmaz olur. Takımınızda miss veren kimse yoksa işiniz daha da kötüdür. Bushwack ları Mid'deki Üst ve Alt Brushlara ikişer dizmelisiniz çünkü tek yere dizdiğinizde adam kapana yakalanamayabilir.

Bot Lane için Bushwack yerleştirme;

Karşı takımda solo top yok ise Jungler'lar genelde Bot'a saldırmak isteyecektir. Ganklere karşı bu bölgelere yerleştirmeliyiz.

1.7:Farming

Nidalee squishy bir karakter olduğundan ve çoğu kişinin onu hedef alacağından Yanımıza Off-Tank veya Carry karakterler almamız bizim açımızdan daha iyi olur. Zone'unuzu geniş tutarak karşı tarafı rahatsız edersiniz ve bu sayede CS kaçırırlar buda sizin için Lane'de avantaj sağlar. Uzun süre Lane'de kalmak için Doran's Ring stacklayabilir veya regen itemi alabilirsiniz. Bu sayede Heal yaparak CS kasarsınız. Farm yaparken karşıdan gelicek Skill Shot'ları engellemek için olabildiğince minionların arkasında kalın. Zone yapmayı alttaki bölümde anlatacağım.

Fazla uzatmadan özet geçmek istiyorum; Zone yaparak ve takım arkadaşınıza supportluk yaparak Lane'i pushlayabilir ve karşı tarafı rahatsız edebilirsiniz. Bununla ilgili daha fazla bilgi için alttaki videoyu izlemenizi tavsiye ediyorum.

1.8 : Ek Bilgi (Zone, Gank vb).

1.8:Zone Yapmak

Zone bizim etki ettiğimiz alandır. Zone'unuz ne kadar geniş olursa o kadar rahat push yapabilirsiniz. Minionların arkasına geçtiğinizde karşı tarafın size atacağı Skill Shot oranı büyük ölçüde azalır bu sayede daha rahat pushlayabilir veya onlara hasar verebilirsiniz.

Verdiğim video ile Zone hakkında daha detaylı bilgi alabilirsiniz.

Devamını yakında yazacağım. Ayrıca daha ekleyeceğim ve düzelteceğim bölümler bitmedi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Atesli Karaboga -- 19 Kasım 2011; 16:59:21 >

• güzel olmuş devamını bekliyorum
  • devamını bekliyorum. belki Nidalee oynamaya ikna edersin beni :P
  • Teşekkürler arkadaşlar.
  • eskiden oynarken cok cabuk ölmezdim aynı itemleri dizsem de simdi sanki daha cabuk ölür duruma geldi nidalee. heralde millet akıllandı ilk hedef onu alır oldu... ama alternatif can ve def kasıp Cougara dönüsüp adam öldürmek benim yeni nidalee tarzım. eskisinden de biraz sıkılmıstım heralde. bu tarzıda alternatif deneyip paylasabilirsin kardesim... bence build gzl bende aynını yapıyorum genel oyun taslağında (oyun ici değissede). runelerim biraz farklı. teseekür paylasım icin
  • quote:

Orijinalden alıntı: ozzziiii7

eskiden oynarken cok cabuk ölmezdim aynı itemleri dizsem de simdi sanki daha cabuk ölür duruma geldi nidalee. heralde millet akıllandı ilk hedef onu alır oldu... ama alternatif can ve def kasıp Cougara dönüsüp adam öldürmek benim yeni nidalee tarzım. eskisinden de biraz sıkılmıstım heralde. bu tarzıda alternatif deneyip paylasabilirsin kardesim... bence build gzl bende aynını yapıyorum genel oyun taslağında (oyun ici değissede). runelerim biraz farklı. teseekür paylasım icin

Yorumun için teşekkürler.

Şu an tam bitirmedim ve benim yapmak istediğimde tam olarak bu. Oyunda sırf cougar olarak yer alabileceğimiz Item Build ve Runes alternatiflerini ve oynayış stillerini de yazacağım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: darkHelgrind

quote:

Orijinalden alıntı: ozzziiii7

eskiden oynarken cok cabuk ölmezdim aynı itemleri dizsem de simdi sanki daha cabuk ölür duruma geldi nidalee. heralde millet akıllandı ilk hedef onu alır oldu... ama alternatif can ve def kasıp Cougara dönüsüp adam öldürmek benim yeni nidalee tarzım. eskisinden de biraz sıkılmıstım heralde. bu tarzıda alternatif deneyip paylasabilirsin kardesim... bence build gzl bende aynını yapıyorum genel oyun taslağında (oyun ici değissede). runelerim biraz farklı. teseekür paylasım icin

Yorumun için teşekkürler.

Şu an tam bitirmedim ve benim yapmak istediğimde tam olarak bu. Oyunda sırf cougar olarak yer alabileceğimiz Item Build ve Runes alternatiflerini ve oynayış stillerini de yazacağım.

onuda koyucak olman cok iyi hocam muhtemelen nidalee oyuncularından denemeyenler varsa cok faydalı olucaktır.belki nidalee den daha fazla keyif alcaklar.

• Güzel fakat çok iyi oynayamadığım hero.
  • Saolasın + repini verdim terazine tıkladım kardeşim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ArchAngel-

Saolasın + repini verdim terazine tıkladım kardeşim.

Sağolasın barış kardeşim.
  • Niye tonla nidalee rehberi var bu forumda. Herkes çok iyi bir nidalee oyuncusu anlaşılan. Yanlış anlaşılmasın hepsi berbat demiyorum fakat zaten rehber varken sırf konu açmak için bir rehber daha yazmak garip.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ragnarok---

Niye tonla nidalee rehberi var bu forumda. Herkes çok iyi bir nidalee oyuncusu anlaşılan. Yanlış anlaşılmasın hepsi berbat demiyorum fakat zaten rehber varken sırf konu açmak için bir rehber daha yazmak garip.

Yazdıkların doğru fakat her karakter için sadece bir rehber bulunsaydı insanlar bilgiye daha zayıf ulaşırlardı. Ben sadece bilgilerimin yardımcı olacağını düşündüm
  • Ya tabiki yardımcı olur fakat benim için diğerinden daha detaylı olmadığı sürece okumak mantıksız gelir. Benim kennen rehberimden daha iyisi çıkarsa benimkini atın çöpe yani öyle diyim. Umarım detaylı bi rehber olur. Seviyorum rehber okumayı.
  • quote:

Ya tabiki yardımcı olur fakat benim için diğerinden daha detaylı olmadığı sürece okumak mantıksız gelir. Benim kennen rehberimden daha iyisi çıkarsa benimkini atın çöpe yani öyle diyim. Umarım detaylı bi rehber olur. Seviyorum rehber okumayı.

Diğerlerinden daha detaylı olacağını düşünüyorum. Bu arada seni hatırladım West'te senin bir hesabın vardı smurf onunla oyun oynuyoduk birlikte
  • quote:

Ya tabiki yardımcı olur fakat benim için diğerinden daha detaylı olmadığı sürece okumak mantıksız gelir. Benim kennen rehberimden daha iyisi çıkarsa benimkini atın çöpe yani öyle diyim. Umarım detaylı bi rehber olur. Seviyorum rehber okumayı.

kennen rehberi hazırlayacaktım bi arastırdım yazmadan önce senin rehberi görünce yazmaya gerek olmadıgına karar verdim :) rehberinde var mıydı hatırlamıyorum ama tank kennenda güzel oluyor
  • Masteriesler sağolsun tanky kennen ve tank kennen ciddi anlamda darbe aldı. Build masteries runes hepsi değişicek o rehberdeki. Şu sıralar deniyorum ve kötü oynuyorum ciddi ciddi. Ben alışmışım 45 50 armor mr le başlamaya.
  • quote:

Orijinalden alıntı: arif_1991

quote:

kennen rehberi hazırlayacaktım bi arastırdım yazmadan önce senin rehberi görünce yazmaya gerek olmadıgına karar verdim :) rehberinde var mıydı hatırlamıyorum ama tank kennenda güzel oluyor

Masteries önerini aldım. Fakat bu sefer % bonus ap den yararlanamıyorum. Aura stack kennen oynamayı deniycem. Wota (evet yanlış görmüyorsunuz) abyssal scepter core build olur. Ardından zhonyas alırım falan filan.

• quote:

quote:

quote:

Masteries önerini aldım. Fakat bu sefer % bonus ap den yararlanamıyorum. Aura stack kennen oynamayı deniycem. Wota (evet yanlış görmüyorsunuz) abyssal scepter core build olur. Ardından zhonyas alırım falan filan.

bonus apdansa defansif gitmek daha mantıklı gibi geliyor sonucta combolarımızdan birinde adama yaklasmak zorundayız. rune olarakta magic pen. mark, armor seal, mr glyp, ap quint alınca baya dayanıklı oluyor. bu arada hic karsına zilean geldi mi bombalarıyla deli ediyor sac bas yolduruyor :D

• quote:

quote:

quote:

quote:

bonus apdansa defansif gitmek daha mantıklı gibi geliyor sonucta combolarımızdan birinde adama yaklasmak zorundayız. rune olarakta magic pen. mark, armor seal, mr glyp, ap quint alınca baya dayanıklı oluyor. bu arada hic karsına zilean geldi mi bombalarıyla deli ediyor sac bas yolduruyor :D

Zilean baya sinir bozucu ya. Hele 6 dan sonra abov... Açığa çekip 2 bomba yemek koşuluyla q w ve w pasifle stun atıp e + r + ignite ile kesebilirsin belki. Chain stun olcağı için ulti atamayabilir.

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Zilean baya sinir bozucu ya. Hele 6 dan sonra abov... Açığa çekip 2 bomba yemek koşuluyla q w ve w pasifle stun atıp e + r + ignite ile kesebilirsin belki. Chain stun olcağı için ulti atamayabilir.

iyi oynayan bikac zilean geldi karsıma acıga filan gelmiyorlar minionların arkasından bomba koyuyor. range olarakta iyi sırf onlar yüzünden o oyunlarda tank oynamıstım :D

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.