Şimdi Ara

[Rehber] # Fraps Video Sıkıştırma #

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
1
Favori
5.607
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Fraps ile oyun içinde çektiğimiz videolar çok büyük boyutlarda olduğu için onları herhangibir video paylaşım sitesine veya bir arkadaşımıza göndermekte zorlanıyoruz. Ortalama 3, 4 dakikalık bir video 2 Gbyte hafıza kaplayabiliyor. Bu rehber ile boyutu 50 Mbyte a kadar indirmeyi öğreneceğiz.

Gerekli programlar Codec ve Virtual Dub.

Şimdi programlarımız kurulu ve oyun İçinde Bir video çektik. Şimdi bunun boyutunu küçültme işlemine başlayacağız.

Öncelikle virtualdub programını açıyoruz. Sonra programda küçültmek istediğimiz videomuzu açıyoruz.

Video sekmesi üzerinden compression... üzerine tıklıyoruz.

Sol tarafta Xvid MPEG-4 yazısını seçiyoruz ve OK butonuna basıyoruz.

File sekmesi üzerinden save as AVI... üzerine tıklıyoruz.

Dosyayı çıkartıcağımız konumu belirliyor ve kaydet butonuna basıyoruz. Dilerseniz video dosyamızın adınıda değiştirebiliriz.

Sonra sıkıştırma işlemi başlayacaktır. Videomuzun süresine göre işlem biraz uzun sürebilir. Kalite kaybı olmadan dosyamızı çok küçük boyutlara bu şekilde indirebiliriz.
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >

• saoL emeğine Sağlık Şu Video İşi Beni Öldürüyordu İşime Yarıycak Bu Yöntem SaoL
  • Çok güzel Bir anlatım Olmuş. İndirmeye başladım ;) .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi byalfa -- 17 Ocak 2012; 15:53:28 >
  • up

Eline saglık
  • Teşekkür ederim. İyiki ihtiyacı olanlar varmış. Bi an konuyu boşa açtığımı sandım
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >
  • Saol ExtReme1® Güzel Rehber Olmuş..
  • Lagdan değil video çekmek resim bile çekemiyoruz ki.Serverin lagı geçsin çekeriz video da Extreme1® in her açtığı konu üst konu olmalı bence adam boş konu açmıyor mutlaka paylaşım yapıyor Güzel bir paylaşım daha rehberlere devam.
  • virtualdub

Arkadaşlar çok güzel bir resimli anlatım da burada buldum sizin için. Umarım faydam dokunmuştur.
  • Teşekkürler yalnız artık günümüzde xvid ripleme işi pek yapılmıyor,
    daha çok 720p ve 1080p riplemeye geçildi, 1080p ve 720p için
    daha iy sıkıştırma yapabilen program ya da rehberleriniz gelirse çok güzel olur...
  • hocam çekerken codec ekleyip sıkıştırma şansımız var mı?
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.