Şimdi Ara

REHBER: EBAY DIY AMPLI KITLERI (14. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
7 Misafir - 7 Masaüstü
5 sn
643
Cevap
8
Favori
21.805
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1213141516
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    son olarak pcb üzerindeki trimpotlar ayarlımı geliyor yoksa biz kaç hangi bacakları arası kaç ohm yada voltaja ayarlıyoruz, 3 adet entegre amfiden sonra transistör denemek istiyorum
  • physiecho kullanıcısına yanıt
    Trimpotlar ayarlı geliyor, kendiniz bias üzerinde ayarlama yapmak isterseniz multimetre ile r29 direnç bacakları üzerinden MV değerini baz alacaksınız. Yanlış hatırlamıyorsam default değer ortalama 4.5mv civarında. Kartların soğutucusunu yeterince büyük kullanırsanız bias değerinde yükseltme yapabilirsiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: hilhan

Trimpotlar ayarlı geliyor, kendiniz bias üzerinde ayarlama yapmak isterseniz multimetre ile r29 direnç bacakları üzerinden MV değerini baz alacaksınız. Yanlış hatırlamıyorsam default değer ortalama 4.5mv civarında. Kartların soğutucusunu yeterince büyük kullanırsanız bias değerinde yükseltme yapabilirsiniz.

Hocam r29 direnci benim nette gördüğüm kadarıyla belirtilmiyor, nap140 clone resimlerini arattım şemalarını filen, dirençlerin değerleri var fakat r1,r2,...,r9,... vs diye göremedim yada ben yanlış anladım? Neyse r29 direncini belirleyip onun uçları arasındaki voltajı 4,5mV değerini göreceğim yada büyük soğutucu kullanırsam max hangi değere kadar yükseltebilirim?
    nap140 clone Sanken 2SC2922 transistörlü klasik mavi ve yeşil boardalarda r29 üzerinde https://tr.aliexpress.com/item/NEW-140-Classic-NAIM-CLONE-mono-Audio-power-amplifier-kit/1689466167.html?spm=2114.49010308.4.68.AgALnu
    Stabil çalışma aralığı 4 ile 7mv arasında, 10/20mv ve üzerine çıkılabilir ama yüksek ihtimalle distortion problemi ve feddback kapasitörlerinde şişme/patlama gibi sorunlarla karşılaşabilirsiniz. Bence en iyisi 4,5mv ile kullanmak.
  • hilhan kullanıcısına yanıt
    teşekkürler hocam, tecrübeye tabi olurum
    Rica ederim, yapım aşamasında yardım gerekirse; çekinmeden soru sorabilirsiniz.
    benim aldiğim devrenin bias ayari hazir yapilmiştir inşallah saticiya sordum devre ile ilgili bi kitapcik vs gelmiyormuş

REHBER: EBAY DIY AMPLI KITLERI
  • elektürükçü kullanıcısına yanıt
    toz alindi potansimetrelere kablo lehimlendi..potansimetre lehimledigim ayaklarini makaron bulursam kablolari makaronlucem

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sensation45 -- 27 Mart 2017; 14:26:12 >
  • sensation45 kullanıcısına yanıt
    hocam bu devreye elinizdeki trafonun yeteceğini hiç sanmıyorum, SUV araca 1.3 motor takmak gibi olacak muhtemelen
    hocam devre gelsin tam voltaji belli olsun 600w civari trafo yaptircam... ac girişi 4 adet kablo girişi var 34-0-0-34 mi ac girişlerin 2 adet bağlantisi 0 mi belli değil... belkide hoparlor korumasi için dir 1 adet giriş devre gelsin ona göre trafo yaptircem

• pre karti in out kablolari ayarlandi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sensation45 -- 27 Mart 2017; 14:44:0 >

• benim aldığım pass a3 devrede herhangi bir bias ayarı yapılmıyor kanal başına 1.6a ayarlanmış olarak match edilmiş halde geliyor.tercih etme sebeplerimden en önemlisi buydu zaten.biasla uğraşırken bu konuda tecrübemin neredeyse sıfır olduğunu düşünürsek yakma ihtimalim fazlaydı çünkü.tak çalıştır gibi oldu biraz.diğerlerinden fiyatı yüksek tabi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ilkerinanç -- 27 Mart 2017; 15:42:44 >
    Trafo icin degerlendir gayet iyi ben 4 trafo yaptirdim buraya

http://toroidtrafo.net/index.html

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    Tornak trafo 600w için 240tl çekti ararım senin trafocuyuda

Sizin devrenin bias ayarı yüksek ihtimalle yapılmıştır, demonte alsaydınız kendiniz ayarlamak durumunda kalırdınız.
    İnşallah bias ayarlıdır Sony anfim gibi yanmaz bu devrede

• elektürükçü kullanıcısına yanıt
    Hocam birde preamp konusunu sorcaktım, preamp kesinlikle istiyormu? elimde şu cihaz var

http://www.ebay.com/itm/NE5532-Preamp-Pre-Amplifier-Board-Musical-Fidelity-A1-Circuit-Amplifier-Audio-/171898109337

işimi görür mü? nap140 klonun kazanç değeri fazlaysa birde preampla dip ses yapmasını istemem, o bakımdan sordum
  • Yeterli beslemeyle preamp istemez, ama siz yapiyi power amp olarak yapin, icine potans/pre eklemeyin. Elinizde ki isinizi gorur. Pasif pre de guzel gider. Power amp yapida ses rengini belileme de alternatifiniz cogalir. Hazir veya diy pre kullanarak.

• 
Sayfa: önceki 1213141516
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.