Şimdi Ara

Regedit ve klasör seçenekleri kapalı?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
426
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba arkadaslar. ßen askerim ve askeryedeki bilgisayarda 2 adet problem war. O kadar ugrasmama ragmen çözemedim.
    1. Çalıştıra regedit yazdıkdan sonra ekrana şöyle bir uyarı geliyor. Regedit yöneticiniz tarafından devre dışı bırakılmış. Ana yönetici benim ve başka bir kullanıcı yok. Fakat gene bu uyarıyı alıyorum
    2. Bilgisayarıma girdikden sonra yukarıdan araçlar diyorum. Fakat klasor secenekleri yok. Denetim masasındada yok.
    Bunları nasıl etkinleştirebilirim. Yardımlarınız için şimdiden tşk ler.

• benimde başıma gelmişti sanırım. task managere giremiyorsun değilmi? virüs tarzı bişey yemiş olabilirsin
  • Bilgisayar temiz virüs yok. Elektro optik kısmındakiler böyle yapmıs. Koskoca taburdaki tüm bilgisayarlar böyle...
  • Öncelikle askeriyeyi trojanlar basmış, sizin habarınız yok..

SuperAntiSpyware 3.7.1018
    http://www.filehippo.com/download_superantispyware programı güncelleştirdikten sonra sisteminizi güzelce taratınız..

NOD32 ile de virüs taraması yaparsanız daha iyi olur..
    NOD32TR
    http://download1.eset.com/eval/win/v2/nenttrst.exe

Regedit'i (kayıt defterini) etkin hale getirmek için:
    Başlat/Çalıştır ı aç "gpedit.msc" yaz ve tamam de
    Grup İlkesi gelir sırasıyla Kullanıcı Yapılandırması/
    yönetim sablonları/sistem
    (kayıt defteri düzenleme araçlarına erişimi engelle )seçeneği üzerine
    iki kere tıkla "yapılandırılmadı" seçeneğini etkinleştir uygula tamam

Klasör seçeneklerinin tekrar yerine gelmesi için:Çalıştır penceresine gpedit.msc komutunu yazın ve tamam tuşuna basın.
    Karşınıza gelen pencerede şu ayarları yapın. Kullanıcı yapılandırması --> Yönetim Şablonları-->Windows Bileşenleri-->Windows gezgini bu adımları gerçekleştirdikten sonra hemen pencerenin sağ tarafında Klasör seçenekleri öğesini araçlar mönüsünden kaldırır seçeneği gelecek Klasör seçeneklerini araçlar mönüsünden kaldırır seçeneğine çift tıkladığınızda, devre dışı butonunu seçip tamam dedikten sonra klasör seçeneklerinin yerine geldiğini göreceksiniz..

• saolasın yaa benimde öyleydi düzeldi şimdi
  • tşk ederim hemen bu gece deniyecem
  • Peki bişii sorucam. Bu sorunu birisi ellemi yapmıs yoksa virüs vb gibi biiilerdenmi böyle olmus?
  • quote:

Orjinalden alıntı: SuSKuNGeNC

Peki bişii sorucam. Bu sorunu birisi ellemi yapmıs yoksa virüs vb gibi biiilerdenmi böyle olmus?

Bilgisayarınızdaki zararlılar (virüs, spy) bu ayarları değiştriyor.
  • Anladım tsk ederim
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.