Şimdi Ara

Referans Sıcaklıklar

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2
Cevap
0
Favori
798
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar işlemcim için sürekli macun soğtutucu araştırmaları yapıyor ve yeni soğutucular, termik macunlar deniyorum.

En merak ettiğim nokta karşılaştırma yapmak ve referans olmaları açısından donanımı benim ile aynı olan ya da hemen hemen yakın olan kişilerin sıcaklık durumları.

Bu başlık altında donanım listenizi, bulunduğunuz il sıcaklığını ve almış olduğunuz sıcaklık değerlerinin ekran görüntülerini yollayabilirseniz güzel bir veritabanı oluşturmuş oluruz. Ne kadar ilgi gören bir başlık olur bilemem ama yararlı olacağını düşünüyorum ve başlangıcı yapıyorum.

DONANIM LİSTESİ
    Anakart: Asus P5Q P45
    İşlemci: Intel Core 2 Duo E8400
    Soğutucu/RPM: Thermaltake Big Typhoon (Stock Macun) - 2000 RPM
    Ram: OCZ Reaper 2X1024 MB DDR2 1066 MHz
    VGA: Axle 9800 GTX (fan hızı: sürekli en son hızda)
    PSU: FSP Bluestorm II 500 W
    Kasa: Cooler Master Centurion 5
    Fan Sayısı: 1 adet 50 mm ön panel (yön: harddisk), 1 adet 120 mm egzost fan, 1 adet 80 mm airduct (içeri), 1 adet 120 mm (zeminde ekran kartına)
    Overclock Miktarı: 0
    Şehir/Sıcaklık: İstanbul - 30
    Klima: Yok

EKRAN GÖRÜNTÜLERİ:

Boşta (idle):
     Referans Sıcaklıklar

Yükte (load):
     Referans Sıcaklıklar

tek tek diğer programlarla ekran görüntüsü alarak kafa karıştırmak istemedim, ekran kartı %100 çalışırken en çok sıcaklık 60 derece.

Umarım işe yarar, diğer arkadaşlarda bilgilerini yazarsa benim işime yarar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fatihcr -- 23 Ağustos 2008; 1:44:36 >

• Çok iyi sonuçlar, benim e8400 100 lerde geziniyordu, çıkardım tamire göndericem. Altı aydır ısıyı düşürmek için denemediğim yol kalmamıştı, bios updateler, yeni soğutucular, gümüş macunlar , vista 64 bit yüklemeler ,ee sonunda suç e8400 ün üstüne kaldı. Muhtemelen ısı sensörü arızalı.
    Senin ısı değerleri çok iyi genel ortalamalara göre...
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.