Şimdi Ara

ReDDragoN Masa Projesi -Bitti- 08.05.2016 (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
103
Cevap
4
Favori
4.538
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar sanırım şimdilik sadece masayı yapabileceğim, bir yerlerden para geçecek elime ama ne zaman geçecek hiçbir fikrim yok. Uzun bir süre herhangi bir gelişme olmayabilir. Son son küçük şeyler yapmaya çalışıyorum. Bu sefer masaya anakartı monte etmek için 2.el olarak aldığım kasadan anakart tepsisini kestirdim. Yani anakartı direk masaya monte etmeyeceğim, önce bu tepsiyi sonra üstüne anakartı monte edeceğim. Tabi haliyle tepsi anakarttan büyük olursa görüntü bozukluğu yaratacak, o yüzden anakartı aldığımda tam ölçülerine uydurmaya çalışcam. Saygılarımla, iyi günler arkadaşlar.

ReDDragoN Masa Projesi -Bitti- 08.05.2016

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AbdullahSERT -- 31 Mart 2016; 15:59:50 >

• Çok iyi hocam hadi bakalım.
  • leqvar kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim
  • Takipteyiz dostum kolay gelsin.projeye tam başlamadan önce internetteki benzer projelere göz at derim daha çok fikir sahibi olursun.
  • niirvana kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim dostum :) haklısın aslında birkaç konuya bakmıştım ama çok incelemedim, göz kararı bi fikir sahibi oldum. Konuların sahiplerine mesaj attım, daha ince detaylarıda biraz biraz öğrendim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Başarılar dilerim masanın ayaklarını biraz daha canlandırmalısın..çok düz olmuşlar.kolay gelsin
  • quote:

Orijinalden alıntı: YasinD.

Ön tarafı bu şekilde yapabilirsin.Biraz daha görsellik katabilir ama bence ortadaki ışık şık durmuyor sadece yazılar yapılabilir.

Asıl ortadaki ışık çok güzel duruyor.Çok parlak olduğu için performansı fotoda belli olmuyor.Akşam eve geçince size video ekleyeceğim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Westlife26 -- 25 Kasım 2015; 17:28:42 >

• '''Arkadaşlar sanırım şimdilik sadece masayı yapabileceğim, bir yerlerden para geçecek elime ama ne zaman geçecek hiçbir fikrim yok. Uzun bir süre herhangi bir gelişme olmayabilir. Son son küçük şeyler yapmaya çalışıyorum. Bu sefer masaya anakartı monte etmek için 2.el olarak aldığım kasadan anakart tepsisini kestirdim. Yani anakartı direk masaya monte etmeyeceğim, önce bu tepsiyi sonra üstüne anakartı monte edeceğim. Tabi haliyle tepsi anakarttan büyük olursa görüntü bozukluğu yaratacak, o yüzden anakartı aldığımda tam ölçülerine uydurmaya çalışcam. Saygılarımla, iyi günler arkadaşlar.'''''

Bu kısımda sana yardımcı olmak isterim.Anakartın arkasındaki soket kısmını kesinlikle gizlemen gerekiyor.O yüzden eski kasadan anakartın aynasının oturduğu yeride kes al..Sana detaylı resim ve çizim atacağım.diğer türlü anakartın arkasında giren bütün kablolar görüntüyü kötü gösterir.Kolay gelsin.

• Önceklikle teşekkür ederim. Haklısın biraz daha farklı şeyler yapılabilir, bu konunun üstünde duracağım biraz.

Masanın önüne koyduğun ışık bence fotoğrafı çeken cihazın parlamasından kaynaklı. Çok fazla parlak değil fakat masa tasarım olarak aynısı olsun istemiyorum o yüzden farklı şeyler bulmaya çalışıyorum.

Bu çizdiğim kısımdan bahsediyorsunuz sanırım. Orayı da kesmeyi düşünüyorum çünkü. Teşekkür ederim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AbdullahSERT -- 1 Aralık 2015; 8:41:49 >

• Güncelleme geldi arkadaşlar toplanın
  • Arkadaşlar uzun zamandır herhangi bir şey olmadı. Geçen hafta bir mobilya imalatçısına gittim sordum "işlerimiz çok yoğun, Ocak ayının ortasına doğru işler hafifleyecektir o zaman getir planları hazırlayalım. Projen çok eğlenceli ve değişik gözüküyor, şayet bunu senin için yapmak isterim. Ocak ayının ortasına doğru gel halledelim." cevabını aldım. Ocağın ortasına kadar gelişme olacağını sanmıyorum şu an için. Saygılar arkadaşlar, İyi günler.
  • Arkadaşlar ben lise son öğrencisi bir stajerim, stajer maaşıyla ancak bu kadar oluyor. 2 aydır maaşım sürekli geç yatıyor ve geç yatınca başka yerlere harcama yapmak zorunda kalıyorum. Konuyu açarken de belirttiğim gibi elime para geçmediği sürece birşeyler olmuyor, bu konuyuda günlük mantığı ile açtım. Birşeyler olursa ayrıntısıyla ekleyeceğim ama birşeyler olmayınca sanki sizi bekletiyormuş gibi hissediyorum. Beni anlayacağınızı umuyorum. Hakkınızı helal edin...

Ayrıca bu konu çöp olmayacak, güncelleme aralıkları uzun bile olsa bu proje eninde sonunda bitecek. Sağlıcakla kalın arkadaşlar.

• Kardes fan controller'i nereden aldin? Link atabilir misin var ise? Bu ara proje çok güzel, begendim :) Kolay gelsin
  • quote:

Orijinalden alıntı: kayrainci

Kardes fan controller'i nereden aldin? Link atabilir misin var ise? Bu ara proje çok güzel, begendim :) Kolay gelsin

Fan kontrolcü siyahı kalmamış sanırım, beyazı var istersen link burda:http://www.sanalpazar.com/alseye-on-panel-denetleyici-6channel-fan-kontrol/i-45537612

Teşekkür ederim kardeşim. :)

• Masada 2 yeni değişiklik yaptım. Bir de video ekledim.

https://www.youtube.com/watch?v=ktppmSNx7s8

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AbdullahSERT -- 24 Şubat 2016; 16:22:21 >
  • Sonunda birisiyle anlaşabildik...

Bir kaç fotoğraf ilk mesaja ekledim.

Edit: Ayrıca bakıyorumda 5mb lık fotoğraflarıda foruma yükleyebiliyorum. Hayret, normalde izin vermiyordu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AbdullahSERT -- 2 Mart 2016; 0:00:54 >

• Çok güzel.. çalışmaların devamını bekliyoruz. bende yakın zamanda, tasarladığım masaya başlamayı planlıyorum
    Malzeme olarak sunta kullanmayı düşünüyorumda sizin malzeme tercihiniz kafamı karıştırdı :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bstnfth -- 13 Mart 2016; 12:05:15 >
  • bstnfth kullanıcısına yanıt
    Tasarımı biraz benimkine benzettim sanki yanılıyor muyum? Teşekkür ederim, sizinkide çok güzel gözüküyor. Ben çok anlamıyorum malzemeden ama ustayla beraber konuşmuştuk nalzemeler şunlar olsun, şöyle olursa daha iyi olur diye ama ne kullandığımızı şahsen ben unuttum. 2 haftadır boyasınlar diye bekliyorum. İşlerimiz çok yoğun araya sıkıştırcaz diyorlar ama bence biraz daha uzun sürebilir. Biraz da işime geliyor çünkü içine koyacağım malzemeleri tamamlamaya çalışıyorum. Mesela anakartı aldım şimdi işlemciyi alcam ve onun için ps3 ümü satmaya çalışıyorum. Pazartesi de ekranı alcam. Sonra kalanlar falan inşaAllah çok uzun sürmez masayı boyamaları...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AbdullahSERT -- 13 Mart 2016; 16:43:07 >
  • Mantık aynı olsa da gördüğüm kadarıyla o kadar da benzemiyor umarım projeyi biterebilirsiniz. kolay gelsin.
  • bstnfth kullanıcısına yanıt
    İnşaAllah kardeşim senin projeninde bittiğini görmek isteriz.

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.