Şimdi Ara

Red Alert 2 Video ve menü sorunu

Bu Konudaki Kullanıcılar:
5 Misafir (1 Mobil) - 4 Masaüstü1 Mobil
5 sn
36
Cevap
2
Favori
47.562
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • beyler eskileri yaad edeyim dedim ra 2 indirdim oynanayım dedim oyunda video ve menülerdeki seçenekler görünmüyor ve öyle sallaya sallaya bişeylere basıp oyuna girdiğimde sorunsuz oynuyorum.

kullandığım makina lenovo z 570 ;

İşlemci Teknolojisi: Intel® Core™ i5
    İşlemci Numarası: 2430M
    İşlemci Hızı: 2.4 GHz
    Ön Bellek: 3 MB
    Hafıza (RAM) Kapasitesi: 6 GB
    Sabit Disk Kapasitesi: 750 GB
    Hafıza (RAM) Tipi: DDR3
    İşlemci Markası: INTEL
    Ekran Kartı Hafızası: 1024 Mb
    VGA Chipset Markası :NVIDIA
    VGA Chipset Modeli: GT520M
    Ekran Boyu: 15,60 inch
    Monitör Tipi: LED
    Maksimum Çözünürlük: 1376 x 768
    Optik Sürücü: DVD±RW
    İşletim Sistemi: Win 7 Home Basic Tr
    Ağırlık: 2.6 Kg
    Ekran Kartı Tipi: Paylaşımsız Hafıza

ayrıca işletim sistemi windows 7 64 bit.

• Ekran kartını güncelle benzer sorun age of empires 2 de başıma gelmişti vista kullanıyordum ben.
  • quote:

Orijinalden alıntı: MoqoKo

Ekran kartını güncelle benzer sorun age of empires 2 de başıma gelmişti vista kullanıyordum ben.

kardeşim zaten en son sürümü indirmiştim battlefield 3 için.yeni bir güncelleme gelmedi sanırım. :) teşekkürler ama tavsiyen için.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi jkprince -- 3 Aralık 2011; 20:24:57 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: jkprince

quote:

Orijinalden alıntı: MoqoKo

Ekran kartını güncelle benzer sorun age of empires 2 de başıma gelmişti vista kullanıyordum ben.

kardeşim zaten en son sürümü indirmiştim battlefield 3 için.yeni bir güncelleme gelmedi sanırım. :) teşekkürler ama tavsiyen için.

Alıntıları Göster
    garip bir sorun bende uğraşıyorum çözen var mı
  • quote:

Orijinalden alıntı: by rallier

garip bir sorun bende uğraşıyorum çözen var mı

Alıntıları Göster
    Problemi çözdüm. İntel hd grafikten kaynaklanıyormuş.Yuriscreenresulation diye bir yazılımla çözünürlüğü arttırdım. Ekran çöznürlüğü kısmında ikinci monitor oluşturup vga ayarlayp iki ekranı birleştirdim, kökten halloldu.win32sock.dll ilede neetwork problmini çözdüm..
  • quote:

Orijinalden alıntı: by rallier

Problemi çözdüm. İntel hd grafikten kaynaklanıyormuş.Yuriscreenresulation diye bir yazılımla çözünürlüğü arttırdım. Ekran çöznürlüğü kısmında ikinci monitor oluşturup vga ayarlayp iki ekranı birleştirdim, kökten halloldu.win32sock.dll ilede neetwork problmini çözdüm..

Alıntıları Göster

resimdekileri uygulayın menü sorunu çözülecektir ben uyguladım çözüldü
  • quote:

Orijinalden alıntı: TiRaNTx

Alıntıları Göster
    uyumluluktan çözünürlüğü 640x480 yap
  • quote:

Orijinalden alıntı: DosutWarrior

benim gösterdiğim dışında bir yöntemin çalıştığını daha görmedim uyumluluk falan flan hepsi hikaye yani
  • quote:

quote:

benim gösterdiğim dışında bir yöntemin çalıştığını daha görmedim uyumluluk falan flan hepsi hikaye yani

ben w7 kullanıyorum böyle yuris revenge ve ra2 rahatça oynanıyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: El Valiente

quote:

quote:

ben w7 kullanıyorum böyle yuris revenge ve ra2 rahatça oynanıyor

Alıntıları Göster
    ilk defa sende gördüm böyle oynandığını

ben çok uzun zamandır oynayamıyorum çok araştırdım bunu buldum gecenlerde tabi seriale göre oyun türlü türlü hata verebiliyor
  • quote:

ilk defa sende gördüm böyle oynandığını

ben çok uzun zamandır oynayamıyorum çok araştırdım bunu buldum gecenlerde tabi seriale göre oyun türlü türlü hata verebiliyor

Alıntıları Göster
    @TiRaNTx valla sende olmasan oynayamayacaktım oyunu teşekkür ederim. Bu konuyu bulmam 2 gün sürdü. Google'a doğru arama kriterlerini yazamayınca böyle esir oluyorsun. Oyunun sorununa gelince, her windows 7 de bu sorun olmuyor. 2 ekran kartlı bilgisayarlarda oluyor. Intel HD ile Nvidia'nın bir biriyle çakışması gibi bir şey söz konusu.
  • quote:

Meraba bndede aynı sorun vardı dediklerini yaptım düzeldi sorun ama tam ekran yapamıyorum kenarlarda siyahlık kalıyo onu nasıl çözebilirz acaba
  • quote:

Orijinalden alıntı: willrock35

Meraba bndede aynı sorun vardı dediklerini yaptım düzeldi sorun ama tam ekran yapamıyorum kenarlarda siyahlık kalıyo onu nasıl çözebilirz acaba

valla hocam açtığına şükrediyorum belki update falan vardr bayadır oynamadım bakamadım
  • quote:

quote:

valla hocam açtığına şükrediyorum belki update falan vardr bayadır oynamadım bakamadım

Alıntıları Göster
    Valla 2 gündür uğraşıyodum sonunda senin tavsiyenle düzeldi oyun açıldı bende şükrettim :) . ama naptımsa tam ekran yapamadım. bi bakı ver usta ya saolasın şimdiden.
  • quote:

Valla 2 gündür uğraşıyodum sonunda senin tavsiyenle düzeldi oyun açıldı bende şükrettim :) . ama naptımsa tam ekran yapamadım. bi bakı ver usta ya saolasın şimdiden.

http://blog.obelisk.ro/2010/09/resolution-fix-for-red-alert-2-yuris.html

şuraya bir bak
  • quote:

quote:

şuraya bir bak

Olmuyo malesef. en son çare 2. bi işletim sistemi yani xp kullanıp oynucam o türlü oyunu. saol yardımların için tşk ederim
  • quote:

quote:

quote:

şuraya bir bak

Olmuyo malesef. en son çare 2. bi işletim sistemi yani xp kullanıp oynucam o türlü oyunu. saol yardımların için tşk ederim

Alıntıları Göster
    TiRaNTx sayesinde düzeldi. Teşekkürler...
  • quote:

Orijinalden alıntı: ahmetd756

TiRaNTx sayesinde düzeldi. Teşekkürler...

Alıntıları Göster
    Böyle bir konu açılmış fakat denedim ve hiç bir işe yaramadı sanırım windows 8 de daha farklı ve daha güncel bir çözüm gerektiriyor red alert 2 yi portable olarak internet üzerinden indirdim ve oyunu açtım açtığımda menü gözükmüyordu sitedeki konuyu gördüm anlatılan çözüm yollarını denedim fakat hiçbirisi beni paklamadı 2. ekran tanımladığımda ise ekranımı kaybettim ve geri getirebilmek için başka bir ekrana daha bağladım bilgisayarı anlayacağınız baya uğraştırdı bu hadise beni lütfen yardımcı olun yardımlarınızı cevaplarınızı bekliyorum ......

Kullandığım Makina

Markası : Toshiba Dizüstü Leptop

Ekran Kartları : İntel HD Graphics 4600 - NVIDIA GeForce 710M

İşlemci : İntel Core i5 - 4200M CPU @ 2.50 GHZ

Ram : 4 GB

Sistem Türü : 64 Bit İşletim Sistemi x64 Tabanlı İşlemci

Windows Sürümü : Windows 8.1 Single Language
  • quote:

ben dediklerinizi yaptım windows 8 kullanıyorum her yolu denedim fakat dediğinizi yapınca intel hd grafiği secip vga yapıp ekranı genişlet diyince benim ekranım kaybolup gidiyo masaüstü 2. sanal ekrana kayıyo masaüstünü 1 de göster diyip genişlet dediğim halde hatta bikeresinde zor geri getirdim diğer türlü nvdia seçince ekranım kaybolmuyor masaüstüm kaymıyor 2 ye ama menüde gözükmüyor lütfen yardım edin kafayı yemek üzereyim bi önceki mesajdada yazdım hatta bütün bilgisayarımın özellikleri de mevcuttur şimdiden teşekkür ederim
  • windows 8 ile ilgili bir bilgim yok maalesef. şuan benim laptopumda hiçbir ayar yapmadan sorunsuz oynayabiliyorum ekran kartı 512 mb 9600m gt ddr3
    fakat masaüstünde bu şekilde problem oluyor masa üstündede amd ekran kartı kullanıyorum bir ihtimal onlardan olabilir ekran kartı ayarlarını bir karıştırın derim zira win8 hiç kullanmadım.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.