Şimdi Ara

Recovery DVD kopyalanabilir mi ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
17
Cevap
0
Favori
1.865
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar bende bi recovery dvd var aynı bilgisayar var bi arkadaşta onda kullanmak için kopyalayabilirmiyiz. Ben nero ile denedim ama ne yazıkki tek dvd okuyucum yazıcı beraber olduğu için önce kalıp oluşturup sonra yazıyor. Kopya koruması varmıdır.

• Bir denermisiniz bunu
    recovery cd niz 0 dan kurulum mu yapıor yani hani ilk alındıgında yapılan kurulum gibi??
    eger oyleyse bunu ınt upload edermısın?
    Bende recorey almayıp ama lisansı olanlardanımda....
    Cd kapagında cd siz kurulum yazınca kandık bizde..
    Yardımcı olursanız çok sevinirim..

Eger arkadsınızın ki de lisanslıysa yuklsrsınız. yani yukleme sırasında o kendı lısan keyını kullanırsa benımki pc nin altında.
  • quote:

Orjinalden alıntı: kaankrby

Bir denermisiniz bunu
    recovery cd niz 0 dan kurulum mu yapıor yani hani ilk alındıgında yapılan kurulum gibi??
    eger oyleyse bunu ınt upload edermısın?
    Bende recorey almayıp ama lisansı olanlardanımda....
    Cd kapagında cd siz kurulum yazınca kandık bizde..
    Yardımcı olursanız çok sevinirim..

Eger arkadsınızın ki de lisanslıysa yuklsrsınız. yani yukleme sırasında o kendı lısan keyını kullanırsa benımki pc nin altında.

dvd tam 4 gb bu yüzden yüklemem çok zor. Ayrıca bunlar sadece bilgisayar modellerine özgü sizdedemi v6338 var ? ama ücretsiz çözüm yazan başlığa bakabilirsiniz.
  • onu yaptım zaten ben su anda o sekılde kullnıyorum ama full ozellıklı deıl yani
    en basitinden kulaklık olmadı ve ing kullanıorm
    ama kullanıyorum en azından
    recovery disk yolu gorundu bana sankı ama neyse
    evet dedıgınız gıbı aynı model olmalı
    bnmkide 9620

ben normalde alırdım diske backup ama kutudan cıkan cd label e kandım ben onda yazan onemlı kısmını okumadım
    linux kurunca recovery ıptal oldu duzeltcem derkende dısk bolumu uctu:D
  • quote:

onu yaptım zaten ben su anda o sekılde kullnıyorum ama full ozellıklı deıl yani
    en basitinden kulaklık olmadı ve ing kullanıorm
    ama kullanıyorum en azından
    recovery disk yolu gorundu bana sankı ama neyse
    evet dedıgınız gıbı aynı model olmalı
    bnmkide 9620

ben normalde alırdım diske backup ama kutudan cıkan cd label e kandım ben onda yazan onemlı kısmını okumadım
    linux kurunca recovery ıptal oldu duzeltcem derkende dısk bolumu uctu:D

kulaklık nasıl kullanamıyorsunuz driver sorunumu
  • ilk adlgımda kullanıordum
    şimdi vistrayı recoverysiz yukleyıce sustu
    takıorm kulaklıgı hıc oralı bile değil.
    tık yok
  • slm, recovery hakkında 1-2 şey söyleyeyim. recovery cd/dvd leri pc/laptopun üretildiği tarihteki donanım driverları, bazı programlar ve işletim sistemini içermektedir. yani sistemin yedeğidir. bu yedek sadece alınan bilgisayar için geçerlidir. bir bilgisayar donanım ve marka olarak her ne kadar aynı özelliklerde olsada alınmış bir recovery (yedek) başka bir bilgisayarda çalışmaz. (ki o zaman recovery'nin anlamı kalmaz) bunu aynen aynı marka ve modeldeki bir otomobilin anahtarının diğer aynı marka ve modeldeki bir otomobili çalıştırmadığı gibi düşünebilirsiniz.
  • kulaklık nasıl kullanamıyorsunuz driver sorunumu
  • quote:

Orjinalden alıntı: ExECaLiBuR

slm, recovery hakkında 1-2 şey söyleyeyim. recovery cd/dvd leri pc/laptopun üretildiği tarihteki donanım driverları, bazı programlar ve işletim sistemini içermektedir. yani sistemin yedeğidir. bu yedek sadece alınan bilgisayar için geçerlidir. bir bilgisayar donanım ve marka olarak her ne kadar aynı özelliklerde olsada alınmış bir recovery (yedek) başka bir bilgisayarda çalışmaz. (ki o zaman recovery'nin anlamı kalmaz) bunu aynen aynı marka ve modeldeki bir otomobilin anahtarının diğer aynı marka ve modeldeki bir otomobili çalıştırmadığı gibi düşünebilirsiniz.

şimdi ben hp nin müşteri temsilcilerinden biri ile görüştüm ve bana aynı model ve markanın ellerinde olmadığı için bu modelin recovery diskini bana kopyalayıp vermeleri mümkün değil dediler.
    yani sordum ve aynı modeldeki diğer bir pcnin recovery diski benim makinamda çalışıp çalışmadığı ve cevaben çalışır demesi (kafam karıştı yahu.)

• Kurulmaz demişsiniz ama recovery bolumu içinde bir yuklme cd yokmu?
    hem çalışmasa hp nasıl recovery disk satabilirki??
  • quote:

Orjinalden alıntı: derinden
    şimdi ben hp nin müşteri temsilcilerinden biri ile görüştüm ve bana aynı model ve markanın ellerinde olmadığı için bu modelin recovery diskini bana kopyalayıp vermeleri mümkün değil dediler.
    yani sordum ve aynı modeldeki diğer bir pcnin recovery diski benim makinamda çalışıp çalışmadığı ve cevaben çalışır demesi (kafam karıştı yahu.)

diyelim ki çalıştı, ama şöyle bir durum var. bilgisayarı alalı 2 sene oldu yani bayağı bir zaman geçti. bir anda sistem çöktü. tamam recovery yükledin ya sonra. 2 sene önceki haline geldi cihaz. 2 senelik update vb. seni bekliyor olacak ve daha fazla zamanı alacak bir yerde.

quote:

Kurulmaz demişsiniz ama recovery bolumu içinde bir yuklme cd yokmu?
    hem çalışmasa hp nasıl recovery disk satabilirki??

http://www.harmankaya.org/yazi-82-Hp-Recovery-Disk-Cozumu-.html

şu adresi bir ziyaret et istersen. adamlar zaten satar çünkü işleri bu. sen recovery cd sine ücret ödemek ister misin?

yoksa, sıfır bir kurulum yapıp, istediğin programları yükleyip ve en güncel hale getirdikten sonra yedeğini mi almak istersin?

seçim senin.

• quote:

diyelim ki çalıştı, ama şöyle bir durum var. bilgisayarı alalı 2 sene oldu yani bayağı bir zaman geçti. bir anda sistem çöktü. tamam recovery yükledin ya sonra. 2 sene önceki haline geldi cihaz. 2 senelik update vb. seni bekliyor olacak ve daha fazla zamanı alacak bir yerde.

orası doğru bu dediğin bütün işletim sistemleri için de aynı değil mi?
    yani xp pro yüklediğin zaman yine aynı güncellemeler olmayacak mı?
    sonuç yine aynı benim evimde iki bilgisayar var ve biri masa üstü ve bunu ben belki 5-6 defa formatladım ve yine aynı şekilde güncelledim.
  • @derinden;

evet güncellemeler her zaman olacak. yani recovery nin alınmış olduğu tarihten bugüne kadar. daha açık söylemek gerekirse, ekim 2005 te alınan sıfır bir laptop ekim 2007 de çökmüş ise, sen bugüne kadar hiç bir yedek, önlem vb. almadıysan mecburen pc yi ilk aldığın zaman recorery kullancaksın. yani 2 sene öncesine gitmiş olacaksın.

kısacası yapılacak işlem şu:

yeni bilgisayar aldın, ya da belli bir zaman geçti. cihazın recovery cdsine bağlı kalmayacaksın. pc nin güncel driverlarını internet sitesinden yılda 1-2 kez kontrol edip pc ye indireceksin ve işletim sistemini sürekli güncel tutacaksın. en çok kullanığın programlar yüklü olacak.

bundan sonrası düzenli olarak yedek almak olacak. en mantıklı ve en güvenlisi bu.

• Peki bu yedekleri almam güvenlik açısından doğru, ama format kadar sağlıklı olabilir mi?
    Yani format atmak için bir işletim sistemi dvd - cd sine sahip olamam gerekmiyor mu?
  • beyler hp kullanmadığım için pek fikrim yok meraktan soruyorum. benim laptopa bişey olduğu zaman bi xp cd'im var (yanında home gelmişti ama ben lisanssız pro kullanıorum) onunla c'yi formatlayıp güzelce yüklüyorum daha sonrada driverları netten indirip onları yüklüyorum ve sorun kalmıyo. hatta bunları bikere yaptım ve daha sonra ghost ile image aldım artık direk ordan yüklüyorum. sormak istediğim şu, bunu hp de yapamıyomusunuz? herkes recovery cd si peşinde koşuoda son zamanlarda
  • quote:

Orjinalden alıntı: derinden

Peki bu yedekleri almam güvenlik açısından doğru, ama format kadar sağlıklı olabilir mi?
    Yani format atmak için bir işletim sistemi dvd - cd sine sahip olamam gerekmiyor mu?

üstteki mesajımda dediğim gibi, eğer düzgün bir biçimde ve düzenlli aralıklarla yedek alınıyorsa bu daha iyidir. hem zaman açısından hemde pc açısından. sağlıktan kastın, pc yi kullandıkça sürekli bakım (virus tarama, vb.) ise bunları aksatmayacaksın zaten. yedeği geri yüklerken işletim sisteminin cd sine ihtiyacın yok. sadece yedeği bootable cd si gerekli. oda zaten yedek alındığı alınması gerekiyor bir defaya mahsus.

• quote:

Orjinalden alıntı: tolga164

başka bir pcde ben olsam kullanmazdım çünkü kendi recovery cdinde bilgisayara windows keyi giriyor ve bu keyi sen başka bilgisayarda da kullanmış olacaksın.Yani kopyalamaya izin verse bile bence sağlıklı bi recovery olmaz

Valla hp ye biraz inat ettim ve yurtdışından recovery diski gönderecekler. Şimdi bu gönderecekleri recovery diskin içinde de bir işletim sistemi var ve benden
    bilgisayarımın marka model ve seri numarasını istediler. yani bana gönderecekleri diskin içindeki işletim sisteminin keyi ile şuan kullandığım sistemin keyi aynı mı olacak?
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.