Şimdi Ara

Realme 3 Pro Ana Konu ( SATIŞA ÇIKTI ) (91. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.476
Cevap
27
Favori
201.555
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 8990919293
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Benim 863 ile başlıyor. Ne demek oluyor bu acaba

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Herkese merhaba.Xiaomi Note 7 alacaktım fakat bu cihaz daha çok methediliyor ve f/p cihazı olduğu söyleniyor.Ayrıca xiaomilerde ghost screen ve yakınlık sensörü gibi kronik problemlerden dolayı(bende şuanda xiaomi mi a1 var ve maalesef sensör problemi onda da var) xiaomiye pek sıcak bakmıyorum.Merak ettiğim konu ise şu:Bu cihazın da xiaomi veya başka cihazlardaki gibi kronik bir sorunu var mı?Varsa nedir?Eğer sıkıntıları olan bir cihaz değilse almak istiyorum.Bir de 4gb ve 6 gb ramli olmak üzere 2 versiyonu varmış.Aradda çok fark var mı?yoksa 4gb olanda iyi iş görür mü?
  • Bu realme resmi olarak gelebildi mi yoksa hala kavga gürültü mü mevcut?
  • quote:

Orijinalden alıntı: astegon

Bu realme resmi olarak gelebildi mi yoksa hala kavga gürültü mü mevcut?
    Özet geçeyim.

Realme markası önceden türkiye'e resmi yollar ile gelecekti anlaşıldı vs. burada işte hakları alındı. Ondan sonra da oppo türkiye burada biraz diretince realme global ile türkiye arasındaki anlaşmayı bozdular. Ama realme türkiye olacak firma da malları getirdi kendisi ilk partileri sattı. Sonrasında da oppo türkiye buradaki realme türkiye olacak oluşumdan haklarını satın aldı. Şuan realme oppo türkiyeye bağlı yani ve yeni modellerde gelecek. Bunları ben konunun en başında yazmıştım, sağolsun @devrimsel Nikli arkadaşımız bu konular bizi ilgilendirmiyor diyerek talep edince konuyu düzenleyip onları kaldırdım.
  • Demiurgos kullanıcısına yanıt
    Alali 1 ay kadar oldu ve henuz kronik bir sorun ile karşılaşmadım. Donanımsal olarak her türlü özellik aktif. Uzun vadede belli olur kronik durumlar. Zaten cihaz yeni sayılır. Bende 4gb lik model var. Bostayken ortalama 1.3 gb ram kalıyor ve uygulamalar arasında gecis icin sıkıntı yok. 5g oncesi geçiş dönemi için aldım ve memnunum.

• fatih448 kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim bilgi için.Yeni diyorsunuz ama cihaz Türkiyeye geleli 6 ay olmuş.Bir sorun olsa yine de az çok belli olurdu bu süre içinde diye düşünüyorum.Sonuçta Redmi Note 8 de yeni bir cihaz ama sensör ve ghost screen problemi çok fazla yazıyor sayfasında.Ama gördüğüm okuduğum kadarıyla bu cihazda genel diyebileceğimiz bir sorun yok.Başka tecrübesi olan arkadaşlar da yazarsa,benim gibi cihazı alma arifesinde olanlar da aydınlanmış olur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Demiurgos -- 3 Ocak 2020; 18:16:18 >
  • Rica ederim. Fotoğraflarla birlikte konunun yarısını kaplayacak ve çirkin bir görüntü oluşturacak kadar bizi ilgilendirmiyor. İlla bilgilendirme yapmak istiyorsanız bu mesajın yonlendirme linkini ana konuya yapıştırın.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • fatih448 kullanıcısına yanıt
    Benimki de 863 ile başlıyor. 869 ile başlıyorsa çağrı kaydı özelliği yok demek başka da fark olduğunu sanmıyorum.

• IMEI si 861 ile başlayan birisi cevap verebilir mi bana?

• quote:

Orijinalden alıntı: leonkennedy35

Benimki de 863 ile başlıyor. 869 ile başlıyorsa çağrı kaydı özelliği yok demek başka da fark olduğunu sanmıyorum.
    869 la başlıyor

• 3 aydır kullanıyorum ama dünden bugüne şarj çok hızlı bitmeye başladı reset attım yine aynı günde 3 4 saat oyun oynuyordum bununla mı alakalı şuan oynamadım ama yine de hızlı bitiyor bu sorunu yaşayıp çözen var mı yada ne yapmam gerekiyor hard reset attım ama hala aynı yaşıyorum bu sorunu

• telefonu root atınca güncelleme oluyor mu var mi bi yolu rootlu telefonu günceleme için

• Mogolo kullanıcısına yanıt
    Yok olmuyor hocam. malum twrp varken orjinal recovery ekranı gelmiyor. Mecbur birileri onu zip dosyası yapıp öyle güncelleme yapmak gerekiyor. Eninde sonunda güncelleme gelince birileri zip'liyor. Ama hemen olmuyor. Ben hala twrp işini bile çözemedim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: cenedi

Yok olmuyor hocam. malum twrp varken orjinal recovery ekranı gelmiyor. Mecbur birileri onu zip dosyası yapıp öyle güncelleme yapmak gerekiyor. Eninde sonunda güncelleme gelince birileri zip'liyor. Ama hemen olmuyor. Ben hala twrp işini bile çözemedim.
    Ben hiç bakmadım ama bootloader ı açtıktan sonra twrp kolay olmalı?
    Dos komutları ile flashlanmıyor mu?
    Xda de olmalı?

• cygnus666 C kullanıcısına yanıt
    Doğru hocam dos komutları ile oluyor, twrp.img'ı flash'landıktan sonra bir img dosyası daha var ve farklı bir komutu var. Bu noktada işlem kopuyor bende.

/fastboot - disabled-verity - vbmeta flash-verification-enabled vbmeta.img denen komutu bir türlü kabul etmedi cihaz. haliyle o dosyayı flash'layamadım.

https://forum.xda-developers.com/realme-3-pro/how-to/guide-unlock-bootloader-install-twrp-t3938845

İşin özü Twrp kurulumu 17.18.19. maddelerin de sorun yaşıyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cenedi -- 9 Ocak 2020; 22:26:23 >
  • quote:

Doğru hocam dos komutları ile oluyor, twrp.img'ı flash'landıktan sonra bir img dosyası daha var ve farklı bir komutu var. Bu noktada işlem kopuyor bende.

/fastboot - disabled-verity - vbmeta flash-verification-enabled vbmeta.img denen komutu bir türlü kabul etmedi cihaz. haliyle o dosyayı flash'layamadım.

https://forum.xda-developers.com/realme-3-pro/how-to/guide-unlock-bootloader-install-twrp-t3938845

En son gelen firmware e uyumlu olup olmadığını kontrol ettin mi?
    Firmware ler arası uyumsuzluk olabilir mi?
    Ben de bi bakayım sayfaya

• Benim de şarjım anlamsızca hızlı bitmeye başladı. Nedir bu yahu?

• quote:

Bu komuttan sonra waiting device da bekliyor mu?

/fastboot --disable-verity --vbmeta
    flash-verification flash vbmeta vbmeta.img
    Komut bununla aynı mı?
    Karşılaştırır mısın?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cygnus666 -- 9 Ocak 2020; 22:54:52 >

• quote:

Orijinalden alıntı: papummmm

Benim de şarjım anlamsızca hızlı bitmeye başladı. Nedir bu yahu?
    Coloros bence uyumsuz .
    Oppo larda hiç batarya problemi olmuyor.

• 
Sayfa: önceki 8990919293
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.