Şimdi Ara

Rasta ne kadara mal olur

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
0
Favori
36.141
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Saçlarımı yaklaşık 9 aydır uzatıyorum. Pek bir halta benzemesede 3e vurup çöpe atmak istemiyorum. Esmer biriyim. Çok esmer olmasamda hafif buğday. Geçen siyahi elemanlarda gördüm rastayı hoşuma gitti. Maliyeti önemli öğrenci adamım. Yaptıranlardan yorum bekliyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• 5 tl

• 300 tl

• Kuzenim afrika örgüsünü 600'e yaptırmıştı.
  • saçların gürse kesin yaptır bence

• https://onedio.com/haber/rasta-dreadlocks-ile-ilgili-ilginc-bilgiler-428728

Rasta bir dinmiş ve saçı yıkamayıp-taramadan uzatınca o şekil oluyormuş.

• 800-1000 TL
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mimar SaNAN

https://onedio.com/haber/rasta-dreadlocks-ile-ilgili-ilginc-bilgiler-428728

Rasta bir dinmiş ve saçı yıkamayıp-taramadan uzatınca o şekil oluyormuş.

Tamamda kafamı yıkamazsam gusül alamam. 2 tarz yapacağız diye cenabet gezmeye niyetim yok.

Zaten uzun rasta hoş görünmüyor. Şu kısa kısa olanlar iyi. Off ya lan yine maymun gibi gezecem 3e vurup kafayı.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: TheMuty41

Saç yıkanmazsa rasta olmaz, saç taranmazsa rastalar oluşur. Yıkanmayan ve genel hali yağlı olan saç zaten karışmaya meyilli olmaz.

En ince tığlardan al, saçlarını kare şekilde ayır ve karıştırmaya başla. Youtube'da yüzlerce video bulabilirsin nasıl yapıldığını gösteren, yapan kişiler ortalama 600-1200 tl civarı alıyor, vermeni tavsiye etmem, zaten çoğu kişide veremez, vermez.
    Saçlarını karıştırıyorsun en basit haliyle, açılmaz saçların, açılsada çok hayır gelmez ve rastalı saç taranmaz.
    Çok istiyorsan, ki sanmıyorum evde yapabilirsin diyebilirim sadece..
    Çok bilgili değilim 2 gün önce başladım sadece üstlere rasta yapmaya kendi kendime ama sorun varsa sorabilirsin..

Oo üstad eyvallah. Peki rasta olduktan sonra ayırma şansım var mı? Bir de benim saçlar çabuk yağlanır. Her gün yıkarım. Yinede yağın önüne geçemem. Tabi kışın daha az yağlanır yaza göre ama yağlıdır yani. Olmadı bağlayıp gezecem. O kadar uzattıktan sonra maymun gibi kestiremem.

• Hocam benim saçlarım rastalı ama kesinlikle tavsiye etmem ben 800 tlye yaptırdım 2 hafta önce ilk 1 hafta yıkama rasta otursun dediler yıkamadım 1 gafta 1 hafta sonra yıkadığımda rastalardan birinde açılma oldu neyse gittik yaptırdığım yere onarımını yaptılar.Yine 1 hafta yıkama rasta otursun öyle yıka dediler ve tamda bu sabah saçımı yıkadım ve şuan kafamdaki saçlar resmen çöpe dönmüş durumda rastaların yüzde 50 si açıldı bazısı yarı açıldı sağlam rasta kalmadı kafada kafam resmen çöplüğe döndü pazar günğne randevu aldım tekrar düzelttirecem ama şahsen her yıkamamda rastalar bozulunca yaptırdığıma pişman oldum.
  • 800tlye yaptırıyorsun 300 tllere de rutin 5 6 aylık bakımı var baya araştırdım ama vazgeçtim

Bu arada 9 aylık saça rasta ne demek zaten rasta yapınca iyice kısalıyor saç

• Bin lira civarı diye biliyorum. Siyahi bi arkadaşın varsa ondan rica edebilirsin birçoğu kendi rastasini kendisi yapıyor

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.