Şimdi Ara

Rape Me - Nirvana ..

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
28
Cevap
0
Favori
1.976
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bunun bir hikayesi falan var mı ? Adamların durduk yere Bana tecavüz et diye bir şarkı yapacaklarını zannetmiyorum.Bunun anlamı nedir bilgisi olan var mı ?

• Kadınlara tacize tepki olarak yazmış diye biliyorum.
  • quote:

Orjinalden alıntı: :::aLp:::

Kadınlara tacize tepki olarak yazmış diye biliyorum.

Evet . Ama mesela tecavüz oranları aşırı derecede artar bi bölgede onun üzerine mi yazmış ? Eğer öyleyse o ülke hangisi ?
  • Forumdaki weresth nickli arkadaş sözlerini mektupla yazıp Kurt Cobain'e göndermiş . İçindekileri anlatmak için. O da rezil olsun diye yazmış. Arkadaya da Smells Like Teen Spirit rifflerini koymuş.
  • quote:

Orjinalden alıntı: Chuck Schuldiner

Forumdaki weresth nickli arkadaş sözlerini mektupla yazıp Kurt Cobain'e göndermiş . İçindekileri anlatmak için. O da rezil olsun diye yazmış. Arkadaya da Smells Like Teen Spirit rifflerini koymuş.

weresth?
  • quote:

Orjinalden alıntı: Sayeh-eh Khodah

quote:

Evet . Ama mesela tecavüz oranları aşırı derecede artar bi bölgede onun üzerine mi yazmış ? Eğer öyleyse o ülke hangisi ?

O kadarını bilmiyorum da bulunduğum şehirde sadece amatör gurupların konseri oluyoBu tür oranizasyonlarda sahneye 2-3 gotik kız atlayıp reypp mii diye bağırıyo bu şarkı bunun için yazılmamış olsa gerek''reyp mi''siz konser istiyoruz

Chuck Schuldiner'ın dediği gibi smells like teen spirit den hiç bi farkı yokBu kadar müzisyenlik dicem ama cobainciler kızmasın

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi :::aLp::: -- 7 Temmuz 2009; 18:09:16 >

• quote:

quote:

quote:

O kadarını bilmiyorum da bulunduğum şehirde sadece amatör gurupların konseri oluyoBu tür oranizasyonlarda sahneye 2-3 gotik kız atlayıp reypp mii diye bağırıyo bu şarkı bunun için yazılmamış olsa gerek''reyp mi''siz konser istiyoruz

Chuck Schuldiner'ın dediği gibi smells like teen spirit den hiç bi farkı yokBu kadar müzisyenlik dicem ama cobainciler kızmasın

• Bende bi yerde okumuştum bi tv programında küçük bi kıza tecavüz ediliyor ve ordan kaynaklanıyor bu Repe Me ama pek anlam vermiş değilim!
  • quote:

Orjinalden alıntı: Ike

Bende bi yerde okumuştum bi tv programında küçük bi kıza tecavüz ediliyor ve ordan kaynaklanıyor bu Repe Me ama pek anlam vermiş değilim!

küçük çocuğu düzeceğine beni düz gibisinden bi anlamı olabilir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi :::aLp::: -- 8 Temmuz 2009; 17:41:13 >
  • Alp işin felsefesine inmişsin Şaka şaka harbi ya o mal kızlar ne ayak ya
  • quote:

quote:

Orjinalden alıntı: Ike

Bende bi yerde okumuştum bi tv programında küçük bi kıza tecavüz ediliyor ve ordan kaynaklanıyor bu Repe Me ama pek anlam vermiş değilim!

küçük çocuğu düzeceğine beni düz gibisinden bi anlamı olabilir

Harika

• bu şarkı yazıldıktan sonra 2 denyonun 1 kıza bu şarkıyı söyleyerek tecavüz etmeleri sonucu Cobain bi depresyon dönemine girmiştir diye hatırlıyorum...
    sanırım :::aLp::: in dediği doğru
  • quote:

Orjinalden alıntı: -bullshit-

bu şarkı yazıldıktan sonra 2 denyonun 1 kıza bu şarkıyı söyleyerek tecavüz etmeleri sonucu Cobain bi depresyon dönemine girmiştir diye hatırlıyorum...

Yani bi tepki sonucu şarkı doğuyor ve şarkı tepkiyi yaratan duruma alet ediliyor ve Kurt depresyona mı giriyor ?
  • quote:

quote:

bu şarkı yazıldıktan sonra 2 denyonun 1 kıza bu şarkıyı söyleyerek tecavüz etmeleri sonucu Cobain bi depresyon dönemine girmiştir diye hatırlıyorum...

Yani bi tepki sonucu şarkı doğuyor ve şarkı tepkiyi yaratan duruma alet ediliyor ve Kurt depresyona mı giriyor ?

aynen öyle..
    sanırım Kurt Cobain in bi açıklaması vardı..hatırladığım kadarıyla yazayım;
    ''Hayranlarımızın arasında iki testis ve yumurta ziyanlığından kişilerin olduğunun farkında olduğumda çok zor zamanlar geçirdim''

• quote:

Bende o şarkının bu şarkı değil "Polly" adlı şarkı olduğunu biliyorum.
  • quote:

Orjinalden alıntı: burakkar

quote:

emin değildim zaten..
  • quote:

Orjinalden alıntı: burakkar

quote:

Doğrusu o evet.
  • bazı sarkılar yada gruplar vardır adları yada yazdıkları bir sarkının hikayesi olmasa bile insanlar kafalarınca seyler uydururlar bunlar hakkında. örnek ac/dc düz akım demektir yok ama degilmiş anti christ devil children mış falan filan gibi.

kurt cobain denilen liseli sivilceli ergen modunda ruhu olan dallamanın da gene bir bunalımı sırasında yazdıgını dusundugum bir sarkı ama yukardaki bahsettiginiz sarkı polly'dir rape me degil.
  • Vayy be.Bunları hiç bilmiyordum
  • quote:

Orjinalden alıntı: TroopeR

bazı sarkılar yada gruplar vardır adları yada yazdıkları bir sarkının hikayesi olmasa bile insanlar kafalarınca seyler uydururlar bunlar hakkında. örnek ac/dc düz akım demektir yok ama degilmiş anti christ devil children mış falan filan gibi.

kurt cobain denilen liseli sivilceli ergen modunda ruhu olan dallamanın
    da gene bir bunalımı sırasında yazdıgını dusundugum bir sarkı ama yukardaki bahsettiginiz sarkı polly'dir rape me degil.

Neden öyle diyorsun ?
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.