Şimdi Ara

Ram Yükseltme Hk. Yardım

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
4
Cevap
0
Favori
598
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Arkadaşlar kullanmış olduğum pc'yi iyileştirme çabasına girdim. Bu kapsamda aşağıdaki sorulara cevap alabilirsem memnun olurum.

Öncelikle hali hazırdaki sistemin özelliklerini söyleyeyim.

Anakart: Gigabyte 8I945GMF
    İşlemci: Pentium D 2,80 Ghz
    Ekran Kartı: Sapphire RAdeon HD 3650
    Ram: 1 Gb 667 Mhz DDR II

Şimdik bu pc'ye öncelikle Ram yükseltmesi ile başlamak istiyorum. Toplamda 4 slotum var. Bunları 1'lik ramlar ile 4Gb mi yapayım yoksa 2 tane 2'lik ram mi takayım?

Onun harici sizin tavsiyeleriniz nelerdir?

• Anakartınız 4 GB ram destekliyor, 4*1 GB ram kullanmanız lazım. Yalnız bilgisayardan beklentilerinizi ve yatırabileceğiniz parayı yazarsanız daha sağlam cevaplar alınabilir. Engel oluyorsa anakartıda değiştirmekten çekinmeyin. Konuyuda sistem tavsiyeleri bölümüne açarsanız daha iyi olur.
  • Anakartta max 4 gb ram desteği var 2 gb tek modül ram takarsanız tanımaz
  • quote:

Orijinalden alıntı: 01myavuz

Anakartınız 4 GB ram destekliyor, 4*1 GB ram kullanmanız lazım. Yalnız bilgisayardan beklentilerinizi ve yatırabileceğiniz parayı yazarsanız daha sağlam cevaplar alınabilir. Engel oluyorsa anakartıda değiştirmekten çekinmeyin. Konuyuda sistem tavsiyeleri bölümüne açarsanız daha iyi olur.

sistem tavsiyelerine açtım konuyu. Burayı silebiliriz.

Ben uzun boylu bir değişiklik yapmayacağım; yani anakart falan değiştirmeyeceğim. bu anakart üzerine işlemci değişikliği yapabilirim en fazla.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.