Şimdi Ara

Ram Uyuşmazlığı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3
Cevap
0
Favori
556
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhabalar geçen sene topladığım sistemime artık oyunlarda yetmediğinden dolayı 8gb ram daha almak istedim. Şuan aktif olarak kullandığım ram Crucial 8GB 3000MHz Cl15 1.35V marka kullanıyordum. Yanına aynı rami almak istedim ancak şuanda çoğu sitede stok olmaması ve vatanın tek modül rame 400TL gibi fahiş fiyat çekmesi beni aynı cl,mhz ve voltaj değerlerine sahip linkte belirteceğim Neo Forza rame yönlendirdi.Ram bugün elime ulaştı ancak 2. slota rami taktıktan sonra başta görüntü alamadım hiç bir şekilde neo forza rami ilk slota takıp 2.yi boş bırakıp tekrar denedim ancak yine gçrüntü alamamıştım. Ardından problemsiz Crucial belleği takıp bios update yaptıktan sonra sıkıntısız bi şekilde dual channel olarak çalıştılar. Cpu-z den teyit ettim. Ardından Warzone oyununda denemek için giriş yaptım ancak oyun sürekli hata verdi pc donup kaldı bi süre ardından mavi ekran aldım.Farklı farklı oyunlarda sonuç hep aynı oldu enteresan hatalar verip oyunlar mavi ekran aldım.Bende memtest86 yapma gereği duydum ve sorun orda baş gösterdi 8000 de fazla hatadan sonra program teste devam etmedi. Bende daha fazla kurcalamadan rami çıkardım. crucial ile devam ediyorum şuan hiç bir sıkıntı olmadan. Sorun nerden kaynaklanıyor bilen biri yardımcı olabilir mi ?

Ram linki:https://www.n11.com/urun/neo-forza-8-gb-ddr4-3000-mhz-cl15-135v-gaming-sogutuculu-ram-1198991?magaza=adeksstore&gclsrc=aw.ds&&gclid=CjwKCAjwmrn5BRB2EiwAZgL9ouNG8g8Wp02VTiAyUA4-lu9dEAjGCxUENN7P-R2IlUt7xEl0lA1BSBoC_q0QAvD_BwE

Sistem:
    Cpu: Ryzen 5 2600(Stok sotucu ve oc yok)
    Ram: Crucial Ballistix 8GB 3000Mhz Cl15
    Anakart: Asus Prime B450m-k
    Gpu: Rx 580 8GB

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mertmen09 -- 8 Ağustos 2020; 21:44:8 >

• bir ramin yapabildiğini öbür ram yapamıyor

ben size şöyle komple timing listesi vereyim, bunları uygulayın bi deneyin

tCL 15
    tRCDRD 18
    TRCDWR 18
    tRP 20
    tRAS 38
    tRC 75

tRRDS 6
    tRRDL 8
    tFAW 32

tWR 24
    tRTP 12

tWTRS 5
    tWTRL 13

tRDRDSCL 6
    tWRWRSCL 6

tRDWR 9
    tWRRD 3

Geardown Mode - Disabled

Command Rate - 2T
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.