Şimdi Ara

Ram uyumluluk?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
891
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar ben bilgisayar donanımlarından pek anlamıyorum.Elimde şöyle bir laptop var.
    Hp pavilion dv6 1115et
    Intel Centrino 2
    Anakart Çipseti Intel Cantiga PM45
    İşlemci: Mobile DualCore Intel Core 2 Duo P8700, 2533 MHz
    Ekran Kartı: ATI Mobility Radeon HD 4650 (1 GB)
    Disk Corsair Force LS SSD (SATA-III) ama sanırım bende sata2 ile bağlı
    Ram(2*2gb) Elpida EBE21UE8ACUA-8G-E 2 GB DDR2-800 DDR2 SDRAM (6-6-6-18 @ 400 MHz) (5-5-5-15 @ 333 MHz) (4-4-4-12 @ 266 MHz)

Bilgisayarı genelde internet ve ofis uygulamaları için kullanıyorum.Ara sıra Cs:Go ve birkaç strateji oyununu min ayarlarda oynuyorum.Ama online oynarken ufak gecikmeler oluyor.Aynı oyunları masaüstümden oynayınca sıkıntı olmuyor.Wifi vs de sıkıntı olduğunu da düşünmüyorum.Acaba ddr3 ve biraz daha yüksek frekanslı ram alsam hızlandırabilir miyim?Uyumlulukta sıkıntı olur mu?

teşekkürler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ma95 -- 5 Ocak 2015; 23:29:57 >

• Mevcut bilgisayarın anakartına ddr3 ram takamazsınız, çünkü ddr2 slot yapısını destekliyor. Elimde kit halinde ddr2 tek parça 4GB 800mhz ram mevcut.
    Yani toplamda 4+4 =8gb ram yapıyor. İlgilenirseniz iletişime geçebilirsiniz.
  • oğuz*han kullanıcısına yanıt
    Teklifiniz için teşekkürler.Benim elimdekiler de 800Mhz. Zaten şimdiye kadar 3Gb ı pek aşmadım.Benim merak ettiğim mesela 1066 Mhz e geçsem fark eder mi?
  • Gerçi şimdi internete baktım da ddr2 1066Mhz ye rastlayamadım.Benim bu iş yattı galiba
  • Ddr2 slot yapısına sahip 1066 mhz ram bulmanız neredeyse imkansız gibi. Ddr3 e geçmedikten sonra performans farkını hissetmeniz de pek mümkün değil. En mantıklısı benim yaptığım gibi sistemi yenilemek. Ancak bilgisayarınız mevcut haliyle işinizi görüyorsa masrafa girmenize gerek yok.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Neyse artık sistem iyice kullanılmaz hale gelince yenilerim.Cevaplar için teşekkürler
  • bide sistem limitleri oluyor anakartların bazıları 4gb üstünü desteklemiyor mesela
  • mulobbo kullanıcısına yanıt
    32 bit in dezavantajını mı kastediyorsunuz acaba yoksa böyle bir donanımsal kısıtlama mı var?
  • quote:

Orijinalden alıntı: ma95

32 bit in dezavantajını mı kastediyorsunuz acaba yoksa böyle bir donanımsal kısıtlama mı var?

böyle bir donanımsal kısıtlama var
  • mulobbo kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.