Şimdi Ara

Ram tavsiyesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
575
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    Islemci AMD Phenom ii x4 965

Arkadaslar anakart 1866/1600/1333/1066 MHz ramleri desteklemesine ragmen kullanma klavuzundaki qualified vendors listte önerdigi ramler arasinda 2000 MHz ramler de var, sorum su bu anakartla bu hizi görmem mümkün mü yoksa maksimum 1866 MHz mi?

Ram ve kasa disindaki donanim parcalari mevcut. Hangi hizdaki rami önerirsiniz overclock yapmayi düsünüyorum.
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >

• Anakarta iyi para vermişsin cok saglam bi anakart. Valla internette hep 1866 yazıyor yani boşver sen en fazla 1866 ram tak fazla bi fark olmaz.

1866 MHZ de cok fazla ürün yok sen en iyisi 1600MHZ kullan daha iyi bi öneri istersen ram bölümüne konuyu açsan iyi olur
  • Vatan Computerda yazana göre sağlamıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi n s s -- 15 Ekim 2011; 21:27:15 >
  • Bulldozer işlemci ye mi geçiyorsunuz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: onurorgun

Anakart ASUS SABERTOOTH 990FX
    Islemci AMD Phenom ii x4 965

Arkadaslar anakart 1866/1600/1333/1066 MHz ramleri desteklemesine ragmen kullanma klavuzundaki qualified vendors listte önerdigi ramler arasinda 2000 MHz ramler de var, sorum su bu anakartla bu hizi görmem mümkün mü yoksa maksimum 1866 MHz mi?

Ram ve kasa disindaki donanim parcalari mevcut. Hangi hizdaki rami önerirsiniz overclock yapmayi düsünüyorum.

Bence en yüksek MHZ li remi alın şöyle düşünecek olursak 1600 mhz remi 1300 civarlarında OC olur 1866 mhz ise 1600 lerde oc olur fsb yükselince remin mhz düşürülüyorya öyle düşün yani bu işi eğer remlerin sağlam yok ben bu işin ustasıyım 1600 mhz remi 1600 mhz de kullanabilirim diyorsan stabiliteyi ve voltajı rem timinglerinide ayarlarım diyorsan sen bilirsin.

• quote:

Orijinalden alıntı: mrtsr35

Bulldozer işlemci ye mi geçiyorsunuz?

İlerde tabiki bulldozere gecerim 2000 MHz ram alsam bu anakart bu hızı destekler mi? Kitapcıkta 2000 MHz ramlerı destekledigini de yazıyor. Ama hangi hızda çalıştırdığına dair bilgi yok, o yüzden sordum en mantıklı çözüm 1600 MHz ram almak gibi görünüyor çünkü bu hızın üstündeki ramler ile 1600 MHz ramler arasında fiyat uçurumu oluyor ve anakart maksimum 1866 MHz destekliyor büyük ihtimalle... Benim aklıma takılan bu anakartın desteklediği maksimum bellek hızı 1866 MHz mi 2000 MHz mi???

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi onurorgun -- 16 Ekim 2011; 18:42:56 >
  • Cevap yazan tüm arkadaşlara teşekkürler...
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.