Şimdi Ara

Ram seçimi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
16
Cevap
1
Favori
1.207
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

• Neden bu 3 ram? RGB için mi? yoksa 3600mhz olduğu için mi? görsellik için ise pek bir şey diyemem zevkler renkler fakat performans için ise;
    https://www.dfsbilgisayar.com/ballistix-2x8-16gb-3000mhz-ddr4-bl2k8g30c15u4b

Micron e-die ramler. 3733-3800mhz civarına çok rahat çıkabiliyorlar. 400-500 TL paran cebinde kalır.
  • gskill marka ramler ryzenle uyumlu diye hem de görsellik için hocam
  • Hocam bu model karışık çıkıyor artık şansıma ne gelirse.
    A-B die veya Hynix çıkıyormuş.
    Umarım b die gelir.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: JackWondo

Hocam bu model karışık çıkıyor artık şansıma ne gelirse.
    A-B die veya Hynix çıkıyormuş.
    Umarım b die gelir.
    Çok büyük risk. Hynix AFR çıkarsa baya kötü olur çünkü MFR kullandığımdan biliyorum benzer performansa sahipler. O yüzden crucial gibi hem daha ucuz hemde %90 daha iyi die çıkan bellekleri tercih ederdim.
  • Salt performans olarak 3600 Cl18 3300x ve b450 A Pro Max ile kullanmaz mıyım hocam ?

• quote:

Orijinalden alıntı: JackWondo

Salt performans olarak 3600 Cl18 3300x ve b450 A Pro Max ile kullanmaz mıyım hocam ?
    Samsung çıkarsa sorun yok ama hynix çıkarsa kullanamazsın. Ayrıca 3600 CL18 kullanabilsen bile 3600 CL16 olarak çalışan micron e-die crucial varken yine pek tercih edilesi gelmiyor bana.
  • Teknoloji konusunda şanslıyımdır hocam Samsung b die gelecek diyor :)))
    Fikir için teşekkürler.

• up
  • Corsair Vengeance lpx 3200 CL16 Ramler kullanıyorum r3600 ile. Ramler xmp de hata veriyor. Her zaman vermiyor ama arada mavi ekran verip rest atıyor.

Xmp yi Manuel özelleştirdim şuan stabil.

Calculator den hesaplayıp deneme yapmama rağmen CL değeri düşmüyor ramlerin. Calculator ün ayarlarını kabul etmiyor yani. Bıos kendini sıfırlıyor.

Samsung B die olmasına rağmen böyle. Şans işi.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • hdmaniac H kullanıcısına yanıt
    Crucial rgb al gorsellik istiyosan oda e die

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • _M-U-E_ kullanıcısına yanıt
    3200 cl16 xmp olarak satılan b-die ise ancak düşük b-die'dır yani kaliteli b-die değil

kaliteli b-dielar 3200 tCL 14 tRCD 14 olarak binlenir

düşük b-dielar 3200 tCL 16 tRCD 16 olarak binlenir

bazı çok kalitesiz b-dielar tCL 16 tRCD 18 olarak da binlenebiliyor

---

ram isteniyorsa 3000 mhzde tCL 15 tRCD 16 olarak binlenen RAM'den şaşmayın
    https://www.dfsbilgisayar.com/ballistix-2x8-16gb-3000mhz-ddr4-bl2k8g30c15u4b

önemli olan BİNLEMEdir arkadaşlar. bir RAMin binleme kalitesini XMP değerleri ele verir

ne çıkacağı belli olmayan ramleri alip lotaryaya oynamayın bence... hazır stoklardayken ram tercih edecekseniz e-die çıkması %99 garanti olan ramlerden alın.

olay 3600 olarak satılması değil

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DaenerysStormborn -- 7 Haziran 2020; 21:49:22 >

• Teşekkürler.
    Açıcaksı ben hiç Ram e bu kadar detaylı bakmamıştım. Bilmiyordum yani. Corsair iyidir hoştur diye 3200mhz olanı tercih ettim.

Sonra sistemi test ederken sorunu buldum. Meğerse xmp denen şeyi açınca sistemin stabilitesi bozuluyor muş. Bende kapatıp, direk 3200 mhz ye ayarlamıştım. Böyle kullanırken bir yerde hızın düştüğüne denk geldim. Sonra araştırdım.

Dediğim gibi araştıra araştıra xmp çalışabilecek bir ayar yaptım.

Keşke ilk aldığım zaman fark edip de iade etseymişim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.