Şimdi Ara

RAM OVERCLOCK UYGULANMIYOR YARDIM

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
1.354
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Anakart: Asus Prime B350-M-K Ram: G.Skill F4-3200C16-16GVK 16*2 toplamda 32 gb ram.

Ryzen ram overclock programından aldığım değerleri biosta giriyorum, kaydedip çık derken çıkış ekranında yaptığım tüm değişiklikler görünüyor, tamam diyorum.

Bilgisayar tekrar başlayıp windows geldiğinde ram değerleri 20-25-25-56 oluyor. Kaldı ki ben hız bile yükseltmedim, sadece zamanlamaları kısalttım. Ramin kendi varsayılan verdiği değerler bundan çok daha azken ve ben overclock uygulamışken neden ramler bu şekilde oluyor bilmiyorum, aida64 ve cpu-z den de kontrol ettim sonuçlar doğru.

Bilgisayarı tekrar başlatıp tekrar biosa girdiğimde ise benim girmiş olduğum değerler duruyor ancak sanki yeni giriyormuşum gibi, işlenmemiş, yeni yazılmış ve uygulanacak gibi duruyor. Tekrar başlatmakla da sonuç alamadım, ramleri varsayılan hızlarında da kullanmak istemiyorum, yardım edebilecek biri var mıdır ?

Buradan göremezsem biosta uğraşıyorumdur :) Numaram 506 056 96 11 WhatsApp üzerinden de konuşabiliriz. Şimdiden teşekkürler.

Düzenleme: Resim eklendi. Her biosa girdiğimde bu şekilde oluyor.
    RAM OVERCLOCK UYGULANMIYOR YARDIM

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi musokral -- 26 Kasım 2019; 16:53:39 >

• Bios güncel mi?
  • Kotaless kullanıcısına yanıt
    bios 5220 sürümü. ondan bi üst olarak 5222 var ama onda her nasılsa internet bağlantımı sağlayamadığım için bios düşürmek zorunda kaldım. bios güncel denilebilir 24/09/2019 tarihli
  • musokral kullanıcısına yanıt
    XMP açınca durum ne, zamanlar olması gibi mi?
    xmp açınca da zamanlar aynı saçma bi 20-25-25 vb. var bi türlü gitmedi, nereden çıktı onu bile bilmiyorum ben hiç yazmamıştım öyle zamanları
    Biosta herhangi bir değişiklik yapınca onu kaydediyor mu?
    işlemci frekansları değiştirince kaydediyor, sadece ramde kaldı bu saçma olay, daha birkaç gün önce bazı başarısız denemelerim en azından açılmamayla sonlanıyordu, bu saçma zamanlamalardan kurtulamadım, docp profilden tek bi tane 18-18.. çıkan stock zamanı işaretliyorum açılırken yine 20-20.. ile açılıyor
    1- Ryzen Master ile deneyin
    2- Anakart üstündeki jumperle clear cmos deneyin
    3- Ramleri çıkartıp, tekrar takın
    4- İşlemcinizin uyumlu olduğu 2-3 farklı stabil bios deneyin
    5- Farklı ram deneyin
    6- Ramleri farklı anakartta deneyin

Şimdilik önerilerim bunlar İlginç bir sorun, ben de merak ettim.
    Aynı biosu bios güncelleme ile tekrar flaşladım ardından da docp standart profil yükledim, bugünlük daha da uğraşıp sinirimi bozmayacam, şimdilik şükür stok zamanlara döndüler
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.