Şimdi Ara

RAM i yükseltmek istiyorum ama pc kaldırır mı yardım lütfen..

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
412
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Herkeze merhaba.Pc min ram ini yükseltmek istiyorum.Donanımla pek aram iyi değil.Ben profosyonel olarak oyunlar için karakter modelliyorum.Ancak kullandığım programlara(zbrush,3dsmax)a pc imdeki mevcut ram yetmedi.Ram i yükseltmek istiyorum ancak onun için hangi parçayı değiştirmeliyim ne yapmalıyım bilmiyorum.Şu an 4gb ram var pc de ancak ben max 3gb ını kullanabiliyorum.Büyük ihtimal 32bit den kaynaklanıyor ama tam bilmiyorum.Aldığım yerdende uyarmadılar nasıl insanlarsa boşuna 4gb ram aldık.Kasam şu şekilde;

cpu--> ıntel i5 750 2.66 ghz quad core socket 1156 8mb
    anakart-->gigabyte p55 ddr3,2x PCIExp socket 1156,crossfireX
    ram-->team xtreem low voltage 4gb(2 x 2gb)ddr3 1600mhz
    ekran kartı-->nvidia quadro fx580 512mb GDDR3 PCI-E x16

Diğerlerini yazma ihtiyacı duymadım kasam 600w bilmiyorum gereklimi.Ben 6gb veya 8gb ram e yükseltmek istiyorum tabiki full verim almak şartıyla ne yapmalıyım acaba?Full 3D uğraştığımdan ram çok gerekli yeter diye bu pc yi toplamıştım ancak ram de sıkıntı oldu.Şimdiden teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi clawn -- 8 Mart 2010; 18:21:09 >

• İşletim sistemim 64Bit olmadan istersen 100Gb ram tak bilgisayarın 3Gb ını kullanır.
    Sence önce 64Bit Windows7 yükle eğer hala yetersiz kaldığını düşünürsen şuan elinde olan ramlerden bir çift daha alırsın 8Gb olmuş olur tabi gereklimi orası tartışılır.
  • yani hernagibir parça değiştirmeme gerek yok mu demek istiyorsunuz sadece 64bit windows mu yüklemeliyim?herhangibir sorun çıkarmı ben 64bit i yüklediğimde yani donanımsal olarak?
  • Hayır herhangi bir parçayı değiştirmenize gerek yok.
    Sadece 64Bit işletim sistemi yükleyin o zaman 4Gb ram kullanabilirsiniz.
    Bide şuan ramler kaç Mhz ve Cl kaçta çalışıyor yazabilirmisiniz?
    Yanılmıyorsam sisteme ramleri ilk taktığınızda 1333Mhz olarak çalışır siz onları 1600Mhz seviyesine çıkarttınızmı?
  • hayır ben 1600mhz seviyesine çıkartmadım Cl nedir bilmiyorum ..
  • Cl 7 ymiş değeri mhzde 1600 yazıyor xtremee
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.