Şimdi Ara

RAM Frekansımın Doğrusunu Bulamıyorum

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2
Cevap
0
Favori
170
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • 4GB RAM'im var ve yükseltmek istiyorum. Kuzenim de aynı bilgisayardan var (Asus X542UR) ve o kimseye danışmadan RAM'ini yükseltti. İki 4gb ram birbirine uyumşu olmadığından 600MHz'de çalışıyor. Ben bu hataya düşmemek için çok araştırma yaptım. RAM'imle tamamen aynı RAM'den bir adet daha almayı düşündüm. RAM'imle görünüşü aynı olan bir RAM buldum HepsiBurada'da. Bu RAM'in frekansı 2666MHz di. Kendi RAM'imin frekansına bakmak için farklı programlar kullandım ama tam frekansını hiç bulamadım. Her programda farklı bir şey söylüyor. Fotoğraf da ekleyeceğim ne demek istediğimi anlamanız için. CPU-Z programında 2800 MHz cşvarında bir frekans gösterirken Windows'un kendi programı olan Görev Yöneticisi'nde 2133 MHz diyor. Piyasada ise 2133 MHz 4GB DDR4 RAM yok. Yani var da sıkıntı çıkmasın diye tamamen aynısından almak istiyorum. Tek karşıma çıkan siyah bir taneydi ve bu kuzenim aldığı uyumlu olmayanın aynısı. Sizce 4GB RAM'i satıp yerine 1 tane 8 alsam daha mı az zahmete girerim? RAM Frekansımın Doğrusunu Bulamıyorum

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.