Şimdi Ara

Ram eklemek istiyorum yardım

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
471
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Hali hazırda 8 gb (4x2) ddr3 2133 mhz corsair vangeance pro ram var. 8 gb daha tek yada 4x2 ram eklemek istiyorum.Sorum şu eklemek istediğim ramler aynı marka olmak zorunda mı yoksa başka marka 2133 mhz ram eklesem tek yada çift slot çakışma durumu olurmu ? Birde tek çift slot ram taksam mesala 4+4+8 gibi problem teşkil edermi ? Teşekkürler.

• gskill ripjawsx 8gb ddr3 2133mhz cl9 ram buldum ramler uyumlu olurmu ?
  • ddr versiyonları aynı olması yeterli. Ramler birbiriyle çalışır. Farklı frekansta (mhz) olanlar bile birbiriyle çalışır. Yüksek frekanstaki ramler düşük frekanstaki ramlerle aynı frekansta çalışmaya başlar.
  • alvete A kullanıcısına yanıt
    cl xmp gibi değerlerin aynı olması gerektiğini okudum farklı kaynaklardan. Bunlar etken değil mi ?
  • Mantıklı olarak yorum yapmam gerekirse cl ve mhz leri geriye çekerek ortak bir noktada buluşturması lazım bilgisayarın. Örnegin cl7 olan bir ram 0.7 salisede işlem yapıyor dersek, 0.9 salisede çekebilip cl9 olabilir diye düşünüyorum. Ama bilgisayar dedin mi bin tane sistemde denersin çalışır, senin sisteminde çalışmaz. O kadar şanssızsan sen ne yaparsan yap o bilgisayar sorun çıkarır kanımca :) Sonuç olarak denemedim ama çalışacağını düşünüyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi alvete -- 22 Ocak 2018; 12:7:23 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.