Şimdi Ara

Ram Arızası! Ram Tavsiyeleri!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
27
Cevap
0
Favori
1.292
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • merhabalar,lafi fazla uzatmadan konuya girim

Yan tarafta gordugunuz sistemi kullanmaktayim(mobilden girdigim icin sistemime panelden bakiniz)

Bu sistem ariza verdi ve buyuk ihtimalle anakart yandi.veya islemcide olabilir.

Bana bu kullandigim sisteme uygun anakart tavsiyeleinizi beklemekteyim.Cunku bu model anakart piyasada kalmamis ve baska bir model anakart secdirecekler bana.

Her ihtimale karsi anakart,islemci.ram ve ekran karti önerilerinizi acil olarak beklemekteyim

NOT: Konu yanlis yerde olabilir lutfen silmeyiniz.Acil olarak yardima ihtiyacim var cnku yarin garantiye yollucagim komple sistemimi.

Güncelleme:
    Ne anakart nede işlemciden kaynaklanmıyormuş problem.Ramler arızalı çıktı ve garantiye yollandı.

Bende bunun üzerine hazır böyle birşey olmuşken 20 tl fark verip hyperx modellerinden alıcam,ama anakartın desteklediği ramlerde görünmüyor alacağım ram

ŞUAN KULLANDIĞIM(ARIZALI OLAN):

KINGSTON (KVR1333D3N9K2/4G) 4 GB Dual KIT CL9 (2x2GB) DDR3-1333MHz

ALACAĞIM:

KINGSTON HyperX 4 GB Dual KIT (2x2GB) DDR3-1333MHz CL7 KHX1333C7D3K2/4GX

Değerli yorumlarınızı beklemekteyim.
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >

• Öncelikle Arızanın Nerde Olduğunu Belirleyin Sonrasında Parça Alın Boştan Yere Para Vermiş Olursunuz .
  • quote:

Orijinalden alıntı: T-K-Y

Öncelikle Arızanın Nerde Olduğunu Belirleyin Sonrasında Parça Alın Boştan Yere Para Vermiş Olursunuz .

Hayir ben para verip yeni birsey almiyacagim. sistemi topladigim magazaya gidip sistemi garantiye sokacagim.ve problem buyik olasilikla anakartta oldugunu saniyorum.ve bu anakar piyasada yok hep am3+ anakartlar var oldugu icin benimkinden yok.

Bana derlerse elimizde yok baska bir model anakart verelim filan diye öneri beklemekteyim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ghost911 -- 11 Mart 2012; 19:53:18 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ghost911

quote:

Öncelikle Arızanın Nerde Olduğunu Belirleyin Sonrasında Parça Alın Boştan Yere Para Vermiş Olursunuz .

Hayir ben para verip yeni birsey almiyacagim. sistemi topladigim magazaya gidip sistemi garantiye sokacagim.ve problem buyik olasilikla anakartta oldugunu saniyorum.ve bu anakar piyasada yok hep am3+ anakartlar var oldugu icin benimkinden yok.

Bana derlerse elimizde yok baska bir model anakart verelim filan diye öneri beklemekteyim

Nereden Baktın Bilmiyorum Ama Çoğu Yerde Var Anakartın.Zaten Öyle Bir Teklif Yapacaklarınıda Sanmıyorum
  • quote:

quote:

quote:

Nereden Baktın Bilmiyorum Ama Çoğu Yerde Var Anakartın.Zaten Öyle Bir Teklif Yapacaklarınıda Sanmıyorum

eksen bilgisayardan baktim ve orada yok.sistemi oradan topladigim icin baska yerlerde olmasinin bana bir faydasi olmuyor maalesef

• Getirtemiyorlar Falan Sanıyorsun Heralde ? Adam Seni 1 Ay Bekletir Kartı Üreticiye Gönderir Kartı Sıfırlayıp Geri Sana Gönderirler
  • Piyasada kalmadığını nereden biliyorsun o ana kart piyasada halen satılıyorhttp://www.teknofiyat.com/?search=MSI+870A-G54
    sen önce bir garantiye gönder belki de değişim yapmayacaklar, hatta anakart arızalı olmayabilir de. oradan gelen cevaba göre düşünürsün.
  • quote:

Getirtemiyorlar Falan Sanıyorsun Heralde ? Adam Seni 1 Ay Bekletir Kartı Üreticiye Gönderir Kartı Sıfırlayıp Geri Sana Gönderirler

hmm evet getirtebilirler. ama 20 iş gunune indirdiler garantide kalma suresini.Ama garanti belgesi 30 gun diyor cunku yakin zamanda dusuduler sureyi.benimki 30 gunmu surer yoksa 20 gunmu acaba.

Bu arada problem islemcidense; kendi orjinal sogutucusu takili olmadigi icin bir problem olabilirmi acaba

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

quote:

Getirtemiyorlar Falan Sanıyorsun Heralde ? Adam Seni 1 Ay Bekletir Kartı Üreticiye Gönderir Kartı Sıfırlayıp Geri Sana Gönderirler

hmm evet getirtebilirler. ama 20 iş gunune indirdiler garantide kalma suresini.Ama garanti belgesi 30 gun diyor cunku yakin zamanda dusuduler sureyi.benimki 30 gunmu surer yoksa 20 gunmu acaba.

Bu arada problem islemcidense; kendi orjinal sogutucusu takili olmadigi icin bir problem olabilirmi acaba

Bilemem Ne Kadar Süreceğini . Soğutucuda Problem Yaratmaz Diye Düşünüyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: cmldrs

Piyasada kalmadığını nereden biliyorsun o ana kart piyasada halen satılıyorhttp://www.teknofiyat.com/?search=MSI+870A-G54
    sen önce bir garantiye gönder belki de değişim yapmayacaklar, hatta anakart arızalı olmayabilir de. oradan gelen cevaba göre düşünürsün.

iste önce bakmalari gerekiyor tabii. yukarida dedigim gibi eger sorun islemcidense; orjinal sogutucusu takili degil.bir problem olurmu acaba

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: cmldrs

Piyasada kalmadığını nereden biliyorsun o ana kart piyasada halen satılıyorhttp://www.teknofiyat.com/?search=MSI+870A-G54

iste önce bakmalari gerekiyor tabii. yukarida dedigim gibi eger sorun islemcidense; orjinal sogutucusu takili degil.bir problem olurmu acaba

Olmaz Sonuçta Çoğu İnsan Farklı Soğutucu Kullanıyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Famous -- 11 Mart 2012; 21:35:56 >

• Ne anakart nede işlemciden kaynaklanmıyormuş problem.Ramler arızalı çıktı ve garantiye yollandı.

Bende bunun üzerine hazır böyle birşey olmuşken 20 tl fark verip hyperx modellerinden alıcam,ama anakartın desteklediği ramlerde görünmüyor alacağım ram

ŞUAN KULLANDIĞIM(ARIZALI OLAN):

KINGSTON (KVR1333D3N9K2/4G) 4 GB Dual KIT CL9 (2x2GB) DDR3-1333MHz

ALACAĞIM:

KINGSTON HyperX 4 GB Dual KIT (2x2GB) DDR3-1333MHz CL7 KHX1333C7D3K2/4GX

Değerli yorumlarınızı beklemekteyim.
  • Kingston ddr3 cl9 1600mhz oneririm kullaniyorum hic bi skntim yok

• quote:

Orijinalden alıntı: karakaya_o

Kingston ddr3 cl9 1600mhz oneririm kullaniyorum hic bi skntim yok

1600 mhz bende düşündüm ama hem 1333 den gözle görülen bir farkı olmadığı,hemde voltaj ayarlamasında filan bazı problemler olabildiği(Özellikle kullandığım ''Sabıkalı'' anakarttan dolayı--Çünkü çok problem yaşayanlar var bu anakartta-- 1600 mhz ye sıcak bakmıyorum.

Benim esas öğrenmek istediğim şuanki ramler 1.5 v ancak alacağım ramler sanırsam(Güvenilir kaynak bulamadım) 1.65 v - 1.7 v. arası yazıyor.Bir problem yaratırmı acaba?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ghost911 -- 13 Mart 2012; 13:57:15 >
  • 1.5v Problem Yaratmaz Sanmıyorum Alabilirsin
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: karakaya_o

Kingston ddr3 cl9 1600mhz oneririm kullaniyorum hic bi skntim yok

1600 mhz bende düşündüm ama hem 1333 den gözle görülen bir farkı olmadığı,hemde voltaj ayarlamasında filan bazı problemler olabildiği(Özellikle kullandığım ''Sabıkalı'' anakarttan dolayı--Çünkü çok problem yaşayanlar var bu anakartta-- 1600 mhz ye sıcak bakmıyorum.

Benim esas öğrenmek istediğim şuanki ramler 1.5 v ancak alacağım ramler sanırsam(Güvenilir kaynak bulamadım) 1.65 v - 1.7 v. arası yazıyor.Bir problem yaratırmı acaba?

kingston ın sitesinde yazar... ben overclock yapacaksan rahat yaparsın diye 1600 önermiştim... bu arada problem olmaz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi karakaya_o -- 13 Mart 2012; 15:40:07 >

• Evet şimdi bakabildim kingston'un sitesine ve 1.5 v miş,yani bir problem olmaz.

KINGSTON HyperX 4 GB Dual KIT (2x2GB) DDR3-1333MHz CL7 KHX1333C7D3K2/4GX 108TL

KINGSTON HyperX (KHX1600C9D3K2/8GX) 8 GB Dual KIT (2x4GB) DDR3-1600MHz Non-ECC CL9 Bellek 118TL

Sizce 8gb almak dahamı mantıklı,ve 4 gb yerine 8 gb alıp birde üstüne sıcak bakmadığım birşey olan 1600 mhz ve cl9 olması,ve Non-ECC demesi ne oluyor acaba?Non-ECC iyi birşeymidir nedir bu

Siz olsaydınız hangisini alırdınız? 8gb gereksizmi olur,yoksa bu 8gblik ürünmü iyi değil onu anlıyamadım.

Ve son sorum; dual kitmi alayım ram'i yoksa tek olarakmı alim,sizce hangisi daha iyi olur(2x2 yerine tek ram?)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ghost911 -- 13 Mart 2012; 21:04:15 >
  • quote:

Evet şimdi bakabildim kingston'un sitesine ve 1.5 v miş,yani bir problem olmaz.

KINGSTON HyperX (KHX1600C9D3K2/8GX) 8 GB Dual KIT (2x4GB) DDR3-1600MHz Non-ECC CL9 Bellek 118TL

Sizce 8gb almak dahamı mantıklı,ve 4 gb yerine 8 gb alıp birde üstüne sıcak bakmadığım birşey olan 1600 mhz ve cl9 olması,ve Non-ECC demesi ne oluyor acaba?Non-ECC iyi birşeymidir nedir bu

Siz olsaydınız hangisini alırdınız? 8gb gereksizmi olur,yoksa bu 8gblik ürünmü iyi değil onu anlıyamadım.

Ve son sorum; dual kitmi alayım ram'i yoksa tek olarakmı alim,sizce hangisi daha iyi olur(2x2 yerine tek ram?)

Almışken 8 gb Al Cl7'ler cl9'lara Göre Daha Pahalıdır. Anakartınız 1600mhz Destekliyor Mu Bakmadım Ama Destekliyorsa 1600mhz cl9 Tercih Edin.

• quote:

quote:

Evet şimdi bakabildim kingston'un sitesine ve 1.5 v miş,yani bir problem olmaz.

Almışken 8 gb Al Cl7'ler cl9'lara Göre Daha Pahalıdır. Anakartınız 1600mhz Destekliyor Mu Bakmadım Ama Destekliyorsa 1600mhz cl9 Tercih Edin.

Destekliyor 1600mhz bazı problemleride olsa(2000 mhz ye kadar o.c li destekliyor) 8gb'yi alacağım gibi ama ondada beni rahatsız eden birşey var,Non-ECC yazıyor,yani ECC koruması yok diyor,ne oluyorki bu ecc?Diğer modellerde niye böyle birşey yazmıyorda bunda yazıyor onu anlamadım.

Yada Kingston'dan başka bir marka ram alıcam bu gidişle 8gb,dualmı alayım yoksa tekmi alayım?Sizce hangisi daha iyi olur

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.