Şimdi Ara

Raikkonen Yeniden Ferraride !!!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
30
Cevap
0
Favori
1.561
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Uzun süredir üzerinde konuşulan Kimi Raikkonen Ferrari ilişkisi bugün takımdan yapılan açıklama ile resmiyet kazandı.

Kimi Raikkonen ikinci kez Ferrari'de. Bugün yapılan açıklama ile Kimi Raikkonen Ferrari takımı ile iki yıllık bir sözleşme imzaladı.

Raikkonen'in adı gelecek sezon Red Bull takımından ayrılan Mark Webber'in koltuğu için geçiyordu ancak Red Bull'un gelecek sezon Sebastian Vettel'in takım arkadaşının Daniel Ricciardo olacağını açıklamasının ardından Fin pilot için oklar bir kez daha Lotus'a dönmüştü.

Ancak takımdan istediği güncellemeler ve gelişim konusunda istediklerini alamadığını bir kaç kez dile getiren Raikkonen'in son kararı Ferrari oldu.

http://www.turkiyef1.com/haberler/34435/raikkonen-ferrari-ye-geri-donuyor.html

***Ferrari pilot sorununu çözdü...Şimdi tek eksik iyi bir takım patronu...

• Güzel oldu.Kiminin Alonso gelirken ayrılması beni üzmüştü.Yarışmaya ara verdi ama gelince hızından bir şey kaybetmediğini gösterdi.Umarım bu iki pilotun üst üste şampiyonluklarını izleriz.Ferrari bu iki isme yakışacak otomobili vermeli artık.
  • Süper oldu.
  • Red Bull'un Ricciardo'yu tercih etmesi, Lotus'un Kimi'nin istediği bazı şartları yerine getirememesi ve bütçesinin daha az olması, son olarak da Massa'nın önümüzdeki yıl takımdan ayrılacağını açıklamasıyla birlikte beklenen haber nihayet resmileşti. Bana göre gridin en iyi üç pilotunun (Kimi, Alo, Ham) ikisi Ferrari adına yarışacak. Ferrari için "Rüya Takım" tabirini kullanabiliriz herhalde. Böyle bir pilot kadrosuna önümüzdeki yıl yarışlar kazanabilecek, rekabetçi, her daim zirveye oynayacak bir araç vermek şart. Bu nedenle Ferrari'ye büyük sorumluluk düşüyor. Umarım başarılı olurlar bu konuda.

Ferrari'den yapılan açıklama: "Welcome back Kimi!" Maranello, 11 September 2013 – Scuderia Ferrari announces that it has reached an agreement with Kimi Raikkonen. The Finn will join Fernando Alonso in the driver line-up for the next two racing seasons.

Kimi Raikkonen'in konuyla ilgili açıklamaları: "Happy to be returning to Maranello” Maranello, 11 September – Kimi Raikkonen is gearing up to return to a life in Red after a four year break and he did not hide his delight when talking towww.ferrari.com. “I am really happy to be returning to Maranello where I previously spent three fantastic and very successful years,” said Kimi. I have so many memories of my time at Ferrari, memories which have stayed with me these past years, first and foremost, winning the World Championship title in 2007, which was really unforgettable. I can’t wait to be driving a Prancing Horse car again and to reacquaint myself with so many people with whom I had such close links, as well as working with Fernando, whom I consider a great driver, in order to bring the team the success it deserves.”

• Çok mutlu oldum bu habere.
    Ferraride Alonsoyu destekleyemiyordum (sevemedim o adamı bir türlü)
    takımımdan kopmuştum resmen. şimdi heyecan geri geldi.
    Pilot değişti sırada takım patronu var.
  • Seneye Renault desteği ile birlikte Lotus çok güçlü bi araç çıkarırsa başını taşlara vurur artık.
    Ferrari'den daha çok Reanult'ya güveniyorum açıkçası bu yeni motorlarda.
    Tabi en büyük beklenti Mercedes'te ama bakalım. 20 yarışon 10unda motor patlatan bi araç görürsek de şaşırmam Mercedes'ten...
  • Süper oldu sıra Domenicali'ye geldi
  • Hobaaaa Ah birde rekabetçi bir araç verilip DominikAli kovulursa o zaman tadından yenmez
  • Allahım hayallerim gerçek oldu. Ferrari'de Alonso - Raikkonen ikilisi. Favori takımım ve favori iki adamım. OF OF OF OF.
  • Gridin en iyi pilotlarına sahip olsak da gelecek sene herşeyin belirsiz olması biraz endişelendiriyor. Adrian Newey'i de kadroya katabilsek F1 tarihini baştan yazardık yemin ediyorum..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi No-One -- 11 Eylül 2013; 23:20:54 >
  • şimdi benim anlam veremediğim nokta :takıma ana sponsor olarak gelen santander bankası raiyi gönderip kendi pilotu olan alonsoyu getirdi.daha sonra işler istenilen gibi gitmeyince massayı gönderip yerine raikoneni geri getiriyorlar. burda yüssüz olan raikonenmi yoksa ferrarimi. önce şampiyon bir pilotunu gönderiyosun hatta spora ara vermesine sebep oluyosun sonra durumdan pişman olmuş gibi geri çağırıyorsun. ayrıca raikonen fanlarının ferrariye tavır almasına sebep oluyorsun.
    ve birşey daha dikkatimi çekti. şimdi seneye ferrarinin 2 pilotunun şampiyonlukları toplamı bir sebastian vettel kadar etmiyor. bu favori pilotum Kimi.
  • Dominicalli şimdi içine etsin bakalım yarışların da Kimi paspas yapıp fırçalasın.
  • stefano domenicali'yi de gönderip teknik taktik bilgisi daha iyi biri getirilirse
  • İşin yüzsüzlükle alakası yok. Spor dünyasında her zaman bu tip olaylarla karşılaşıyoruz. Mesela Fatih Terim daha önce GS'nin başındaydı gitti, 2 sene önce geri geldi. Emre Belözoğlu sözleşme yenilemedi, Atletico Madrid'e gitti, 6 ay sonra FB'ye geri geldi. Bu ve buna benzer örnekleri çoğaltmak mümkün. Şimdi gelelim Raikkonen-Ferrari ilişkisine... Raikkonen'in 2010 yılı sonuna kadar sözleşmesi vardı ve Ferrari'nin, Alonso ile 2011 yılı için anlaştığı biliniyordu. Ama Ferrari, Raikkonen'le olan sözleşmesini bir yıl erken feshetti, tazminatı da ödeyip Raikkonen'i takımdan gönderdi ve Alonso'yu takıma getirdi. (O zamanlar Alonso'nun sponsoru olan Santander'in, Raikkonen'in tazminatını ödediği iddiaları vardı, o dönem bu çok konuşulmuştu. Yani Santander, Raikkonen'in gitmesini sağlayıp, desteklediği pilotunu takıma getirmişti, "sponsorun pilot dizilimine etkisi" nedeniyle Ferrari o dönem eleştirilmişti.) Gelelim Raikkonen'in spordan uzak kalma meselesine... Raikkonen'in spordan 2 sene uzak kalmasına Ferrari neden olmadı. Raikkonen, Ferrari'den ayrıldıktan sonra McLaren ile temasa geçse de anlaşma sağlayamadı, Raikkonen yerine Button McLaren'in yolunu tuttu. Raikkonen de her zaman "hobi" olarak nitelendirdiği spor olan Ralli'ye geçti ve orada 2 yıl yarıştı.

Hatırlayacağınız üzere Massa, 2009 yılında Macaristan'da ölümcül bir kaza atlatmış ve sezonun geri kalanında yarışamamıştı. Eğer bu durum yaşanmamış olsaydı Ferrari, Massa'yı takımdan gönderip Alonso'yu getirir, Kimi-Alo birlikteliği bundan 3 yıl önce gerçekleşmiş olabilirdi. Ama malum Massa'nın kazası üzerine, ölümden dönen bir pilotu takımdan kovup başka bir pilotu getirmek, değil Formula 1'e, sporun herhangi bir dalında bile etik olmayacağı için haklı olarak bu yapılmadı. O dönem Massa'nın gönderilmeyip Raikkonen'in gönderilmesini ben buna bağlıyorum. Şimdi gerçekleşen Raikkonen transferi ise tamamen Massa'nın performansı ile ilgili bir durum. Massa, geçtiğimiz sezonlarda Alonso'ya benzer bir performans gösterseydi, Ferrari hiç pilot pazarına bakmadan Massa'nın sözleşmesini uzatırdı. Ama Massa'nın düşük performansı, Ferrari'nin uzun yıllardır elle tutulur bir başarı kazanamaması takımı Raikkonen transferine zorladı. Olay bundan ibaret...

• quote:

Orijinalden alıntı: Sercann35

İşin yüzsüzlükle alakası yok. Spor dünyasında her zaman bu tip olaylarla karşılaşıyoruz. Mesela Fatih Terim daha önce GS'nin başındaydı gitti, 2 sene önce geri geldi. Emre Belözoğlu sözleşme yenilemedi, Atletico Madrid'e gitti, 6 ay sonra FB'ye geri geldi. Bu ve buna benzer örnekleri çoğaltmak mümkün. Şimdi gelelim Raikkonen-Ferrari ilişkisine... Raikkonen'in 2010 yılı sonuna kadar sözleşmesi vardı ve Ferrari'nin, Alonso ile 2011 yılı için anlaştığı biliniyordu. Ama Ferrari, Raikkonen'le olan sözleşmesini bir yıl erken feshetti, tazminatı da ödeyip Raikkonen'i takımdan gönderdi ve Alonso'yu takıma getirdi. (O zamanlar Alonso'nun sponsoru olan Santander'in, Raikkonen'in tazminatını ödediği iddiaları vardı, o dönem bu çok konuşulmuştu. Yani Santander, Raikkonen'in gitmesini sağlayıp, desteklediği pilotunu takıma getirmişti, "sponsorun pilot dizilimine etkisi" nedeniyle Ferrari o dönem eleştirilmişti.) Gelelim Raikkonen'in spordan uzak kalma meselesine... Raikkonen'in spordan 2 sene uzak kalmasına Ferrari neden olmadı. Raikkonen, Ferrari'den ayrıldıktan sonra McLaren ile temasa geçse de anlaşma sağlayamadı, Raikkonen yerine Button McLaren'in yolunu tuttu. Raikkonen de her zaman "hobi" olarak nitelendirdiği spor olan Ralli'ye geçti ve orada 2 yıl yarıştı.

Hatırlayacağınız üzere Massa, 2009 yılında Macaristan'da ölümcül bir kaza atlatmış ve sezonun geri kalanında yarışamamıştı. Eğer bu durum yaşanmamış olsaydı Ferrari, Massa'yı takımdan gönderip Alonso'yu getirir, Kimi-Alo birlikteliği bundan 3 yıl önce gerçekleşmiş olabilirdi. Ama malum Massa'nın kazası üzerine, ölümden dönen bir pilotu takımdan kovup başka bir pilotu getirmek, değil Formula 1'e, sporun herhangi bir dalında bile etik olmayacağı için haklı olarak bu yapılmadı. O dönem Massa'nın gönderilmeyip Raikkonen'in gönderilmesini ben buna bağlıyorum. Şimdi gerçekleşen Raikkonen transferi ise tamamen Massa'nın performansı ile ilgili bir durum. Massa, geçtiğimiz sezonlarda Alonso'ya benzer bir performans gösterseydi, Ferrari hiç pilot pazarına bakmadan Massa'nın sözleşmesini uzatırdı. Ama Massa'nın düşük performansı, Ferrari'nin uzun yıllardır elle tutulur bir başarı kazanamaması takımı Raikkonen transferine zorladı. Olay bundan ibaret...

Durumu harika özetlemişsiniz.

• Teşekkürler, elimden geldiği kadar yazdım bir şeyler işte...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Togy'Iceman

http://icemntogy.deviantart.com/art/Kimi-Raikkonen-and-Fernando-Alonso-Ferrari-2014-394039218

Raikkonen Yeniden Ferraride !!!

bu photoshop ta alonso nun omuzu kımı nın arkasında kalmıs bu bıle kavga sebebı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MMX 166 -- 14 Eylül 2013; 10:43:05 >

• Keşke direk 2014e başlayabilsek Raiyi o kırmızı arabayla görmek için sabırsızlanıyorum birde Ferrari RBR ile rekabet edebilecek bir araç yaparsa işte o zaman tadından yenmez tabi birde DominikAli faktörü var onunda hallolması lazım
  • Kimi aracalğıyla Lotus üzerinden yapılan baskı sonuç vermemiş, renault'yla stratejik ortaklığa gidilememesi,
    Montezemelo'nun Kimi Ferrari'den giderken Massa için söyledikleri,
    V6'lara da geçiyoruz.
    İşler kötü gidiyor.
    Bu ihtimali düşünmemiş değildim. (Lotus-Renault ortaklığı Kimi faktörü. Olmazsa, Vettel-Kimi tadından yenmezdi.)
    İhtimal vermemiştim.

vay be... Eccelstone işler o kadar kötü gidiyor ha!
    Düzenleme: Gazlamaya başlamışlar bile.http://www.turkiyef1.com/haberler/34452/schumi-ferrari-patlamaya-hazir-bir-kadro-secti.html

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi derincan -- 15 Eylül 2013; 3:32:16 >

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.