Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

Raid Nasıl yapılır?

2
Cevap
0
Favori
234
Tıklama
Tüm Forumlar >> Donanım / Hardware >> Teknik Yardım >> Raid Nasıl yapılır?
Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Giriş
    571 Mesaj
    Az çok bilgim var 0 1 olayları. Ama yapım aşamasında bilgi eksiğim var.
    2 adet Samsung SATA 160 GB diskim var.
    Bunların ikiside 15 ve 135 gb şekilde 2 ye bölünmüş durumda yani 4 birim var.
    Benim bildiğim kadarıyla bu iş
    Denetim Masası/Yönetimsel Araçlar/Bilgisayar Yönetimi/Yönetimsel Araçlar/Bigisayar yönetimi/Disk Yönetimi'nden Dinamik Disk yap diyerek yapılıyor.
    Yalnız benim sıkıştığım nokta bu hdd lerin tümünü dinamik disk yapmak istemiyorum. Sadece ikisinin 15'er gb lik kısmını 30 gb yaparak raid yapmak istiyorum bu mümkünmü acaba? Ve mümkünse nasıl varsa ayrıntılar linkte alabilirim. Teşekkürler.

|
    |
    Hady arkadaşlar bilen varsa bi zahmet cevaplasın en azından iki diskten 15'şer gb birleştirip 30 gb dinamik disk yapıp yapamayacağımı kesin bilen varsa söylesin.
    Şu anda 1. ve 2. disk 15 gb ve 135 gb ayrılmış durumda.
    Sadece 320 gb dinamik disk yapabiliyorsam zaten yapmayacağım. 300 tane divx gidecek.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi endless -- 9 Ekim 2004, 1:03:56 >
    |
    |
    Öncelikle Raid 0 mı? yoksa 1 mi yapmak istiyorsun. Eğer Raid 0 ise;
    Arkadaşım öncelikle partitionları kadırıp biyostan Raid'i aktif kale getirmen gerekecek, daka sonra makine HDD yi iki HDD nin toplamı olarak görecek. Bu durumdayken yeni partitionlar oluşturacaksın. Yani Her iki HDD yi de SATA da iken böleceksin.
    |
    |
    "İnsan ilişkilerini düzenleyen altın kural karşılıklı anlayış ve hoşgörü duygusudur. Herkesin aynı şekilde düşünmesi olanak dışıdır. Herkes, değişik açılardan, gerçeğin ancak bir bölümünü görebilir."
HızlıCevap
Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Reklamlar
sohbet
Paykasa
Veri Merkezi;Metro Ethernet;Cloud Sunucu
Kurumsal Web Tasarım Şirketi
SEO
üniversite
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

DHBR1
0,164
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.