Şimdi Ara

radyo/teyp çalışırken aracı çalıştırmak zararlı mı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
777
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Bir tanıdık radyoyu kapat öyle aracını çalıştır zararlı demişti. Zararı olur mu? oluyorsa neye zarar veriyor radyo/teypemi başka bir aksama mı?

Not: Artık radyo açıksa kapatıp öyle çalıştırıyorum

• hatta tüm elektrikli sitemleri kapatıp öyle marşa basmalısın.marş esnasında aküden çok yüksek değerde akım çekildiğinden özellikle kışın vede dizel araçlarda ister istemez voltaj düşmeleri yaşanır.bu esanda radyon v.s çalışıyorsa içerindeki programlı malzemeler zarar görebilir teyp kodlu ise orjinal kodu kabul etmez saçma sapan çalışmaya başlar.fiat dobloda kaset çalışmıyor programlı malzeme bozulduğunda örnek verecek olursam.kendi aracımda renault 19 1.4rn marş esnasında teybin elektriğini kesiyor mesela.
    kısaca tüm elektrik sitemlerini kapat daha sonra marş yap.
  • kullandığım araç ta dizel ve teyp de kodlu bundan sonra dikkat edecem bilgiler için sağol
  • benim bildiğim otomtikman keser marş sırasında teybin elektriğini..sorun olmaz yani
  • KARDEŞ, TEYBİN MOTORLU PANEL DEĞİLSE KORKMA BAS MARŞA DEVAM ET,
  • Otomatik kesiyor zaten...
  • quote:

Orjinalden alıntı: avukatkemal

benim bildiğim otomtikman keser marş sırasında teybin elektriğini..sorun olmaz yani

evet öyle oluyor
  • ARABAYI ÇALILTIRIRKEN ATEŞLEME AÇISINDAN DAHA ÇABUK ATEŞLEME YAPABİLMESİ İÇİN KAPALI OLMASI DAHA İYİ OLUR
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.