Şimdi Ara

Radyatör için fan önerisi (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
43
Cevap
1
Favori
1.233
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
Giriş

H115i sıvı soğutma sahibiyim.Üzerindeki fanları daha performanslı bir fan ile değiştirmek istiyorum.. Pull Push yapmak yerine 2 adet üst seviye radyatör fanı alarak fazladan fan masrafıda yapmak istemiyorum...Gözüme EK-Vardar ın fanları çarptı.

https://www.ekwb.com/shop/ek-vardar-ff4-140-2500rpm

yukarıda linkini attığım fanlardan 2 adet almayı düşünüyorum.Ne kadar iyi ne kadar kötü yaparım bilemiyorum.İlk kez sıvı soğutma deneyimim olacak..Bu fanlar gördüğüm kadarı ile 50 dBa civarlarında ses üretiyorlar.Fakat %50 gibi bir hızla çalıştırılsa dahi çok iyi bir soğutma sağlayabileceğini düşünüyorum.Bu fanların mantığı böyle midir acaba ? Yani bu fanı alıpta 50dBA sesi çeken varmıdır bilmiyorum...

Sizler ne düşünürsünüz ? Ne önerirsiniz ?

İyi forumlar.

• Merhaba,

Ses konusunda şüpheniz varsa o zaman size Corsair ML 140 fanlara bakmanızı öneririm.

Bu fanlarda rulman yerine manyetik levitasyon özelliği bulunduğundan sürtünmeden kaynaklı performans kaybı veya gürültüsü duymayacaksınız. Kendim H100i GTX ile birlikte ML120 LED BLUE kullanıyorum. Performans modunda duyduğum tek şey rüzgar sesi. Mekanik her hangi bir ses duymadığım gibi mekanik bozulabilecek bir şey olmadığından dolayı da 5 yıllık bir garantiye sahip.

Vardar fanlar kadar kağıt üzerinde performanslı gözükmeseler de aynı ses / gürültü seviyelerinde Vardar'dan daha performanslı olduklarını söyleyebilirim. Bana göre estetik olarak da göze daha güzel gözüküyorlar ( estetik anlayışı kişiden kişiye değişebilir, aksini düşünenlerin de fikirlerine saygı duyarım.)

ML fanların teknik özelliklerine aşağıdaaki linkten bakabilirsiniz.

http://www.corsair.com/en-us/ml140-pro-140mm-premium-magnetic-levitation-fan

• Thermaltake Performer Water 3.0 için fan bakıyorum. Aldığım kişi Noctua NF-S12A ile kullanıyor. Açıkçası fan kalitesi olarak kesinlikle iyi olsa da biraz görsellik de aradığımdan NF-S12A olan fanları elden çıkarıp alternatif fanlar bakacağım.

Radyatörler için genelde SP fanlar önerilmekle birlikte AF fanların da sorun olmayacağını söyleyenler de var.

Şimdilik aday fanlar (CFM ve DBA değerleri belirtilen en yüksek değerlerdir.):

Corsair Air SP 120 Ledli (57.4CFM/26.4DBA)
    Corsair Air SP 120 Quiet Edition Ledsiz (37.85CFM/23DBA)
    Thermaltake Riing 12 SP Ledli(40.6 CFM/24.6DBA)
    Cooler Master JetFlo(AF)Ledli (95CFM)(28DBA)

Başka modellere de açığım. Piyasada ve Amazon'da genelde bulunan ve tercih edilen modeller olduğundan bunlara yoğunlaştım.
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.