Şimdi Ara

radar hk. (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
40
Cevap
1
Favori
2.116
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • radar cezasında günlük limit olmaz. girdiğin her radarın cezasını ödetirler adama. arka arkaya 100 km boyunca 10 km de bir 10 tane radar aracı olsa hepsinden de cezalık hızla geçerseniz 100 cü kmde elinizde 10 tane makbuzunuz olur miss gibi. Bizim emekli maaşları nasıl ödenecek öyle olmazsa.

ama örneğin araçta olan bir kusurdan dolayı ceza yersen genelde 24 saat içinde aynı cezayı yazmazlar. kusuru gidermen lazım.

• quote:

Orijinalden alıntı: mdindas

radar cezasında günlük limit olmaz. girdiğin her radarın cezasını ödetirler adama. arka arkaya 100 km boyunca 10 km de bir 10 tane radar aracı olsa hepsinden de cezalık hızla geçerseniz 100 cü kmde elinizde 10 tane makbuzunuz olur miss gibi. Bizim emekli maaşları nasıl ödenecek öyle olmazsa.

ama örneğin araçta olan bir kusurdan dolayı ceza yersen genelde 24 saat içinde aynı cezayı yazmazlar. kusuru gidermen lazım.

Onun adi cok farkli bir sey olur hocam, oyle bir cezalandirma sekli olamaz

Her cezada durdurup, surucuye ceza yedigini soylerseniz; evet cezalar gecerlilik kazanir. Cunku surucu ceza yedigini bile bile kasti olarak tekrar hiz sinirini asmistir

Arkasindan bir ay sonra habersiz 10 adet ceza yollarsaniz, bu isin suyunu cikarmak olur

Bu isin olcutu nedir diye sormak isterim. Mesela 10'ar metre arayla, 100 tane radar kurup; 1 km icinde 100 tane ceza kesilebilir mi

Zamaninda benzer durumlar oldu, yargida mukerrer cezalar iptal edildi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi autindustry -- 7 Temmuz 2021; 15:24:42 >
    < Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >

• hız cezaları ve kırmızı ışık cezaları ard arda yazılabilir. tabi ki sık sık radar aracı olmaz ancak bir keresinde 20 km ara ile eskişehir bozüyük yolunda denk gelmişti. birini bozüyük diğerini çukurhisar trafik koymuş sanırım. birinden ceza yiyip basan diğerine de düşüyordu. bu nedenle hız ve kırmızı ışık cezaları maalesef ardı ardına yazılabilir. osmancık yolu hız radarını ve karadeniz sahil yolu samsun mevkini bir araştırın isterseniz millet ne cezalar yemiş beş on km de.

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-6AC68B14C

Ağzınıza sağlık. Şunu anlamayanlar var.

Alıntıları Göster

kusura bakmayın ayağımız mekanik değil hep 132 ile gidemiyoruz.

• quote:

Orijinalden alıntı: secohattin

Akıncı gişeye gelirken olan araç radar değil diye biliyorum, 15 temmuzdan sonra koydular o aracı oraya

amacı nedir? millete yokuş aşağı giderken korku yaşatmak mı?

• Ortadoğu ülkesi olduğumuz için şehir giriş çıkışlarında jandarmalar ile güvenlik sağlama amacı ile olabilir diye düşünüyorum

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • quote:

radar cezasında günlük limit olmaz. girdiğin her radarın cezasını ödetirler adama. arka arkaya 100 km boyunca 10 km de bir 10 tane radar aracı olsa hepsinden de cezalık hızla geçerseniz 100 cü kmde elinizde 10 tane makbuzunuz olur miss gibi. Bizim emekli maaşları nasıl ödenecek öyle olmazsa.

siz de haklısınız, milyar dolarlık şirketten bin lira vergi toplayanların adaleti bu kadar işte.

oradan alamadığını başka yerden çıkarmak zorunda ki siz emeklilerin maaşı da ödensin.

100 km ye 10 tane radar koyanlar da kesin bizim hayatımızı düşünüyordur, kesin.

• 100-200 kişilik yerleşim yerleri giriş-çıkışı (110'dan anında 50'ye düşmeni bekleyen kafa) yerlere koyulan "pusu" radarlar hariç radar uygulaması gayet iyi bir uygulama. Ben sollama yaparken (140'a kadar çıkılıyor otobanda sollama yaparken) arkadan dandik arabasıyla 200 km ile selektör yapa yapa gelen adamla uğraşmak zorunda değilim. Hız yapmak isteyen piste çıkarsın arabasını.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AtesHırsızı -- 11 Temmuz 2021; 14:51:31 >
  • AtesHırsızı kullanıcısına yanıt

Uğraşmayın zaten, işinizi halledin geçin orta - sağ şeridinize. Hız yapıp yapmayacağına da dandik araba sahibi düşünsün bir zahmet.

• quote:

Orijinalden alıntı: mct2002

Uğraşmayın zaten, işinizi halledin geçin orta - sağ şeridinize. Hız yapıp yapmayacağına da dandik araba sahibi düşünsün bir zahmet.

Selektör ile taciz edip, yüksek hızlarda dibime girecek kadar şerefsiz olanlar beni de arkadaki dandik arabanın dandik frenlerini düşünmeye zorluyor. Yoksa dediğim gibi piste çıkıp istediği hızı yapsın diyorum, isterse takla atsın, isterse arabasını yaksın. Ama ORTAK kullanılan HALKA AÇIK YOLDA kimsenin cahilliğini çekmek zorunda değilim. Sol şerit sollama şerididir, birilerinin babasının malı gibi son vites dip gaz ile vatandaşı taciz edeceği şerit değildir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AtesHırsızı -- 11 Temmuz 2021; 15:5:28 >
  • erka1907 kullanıcısına yanıt

Zaten hiz siniri 120. %10'luk da tolerans koyuyorlar. Eger sabit 132 ile gidemiyorsaniz sabit 120 ile gideceksiniz. 133'e gecip ceza yemenin, buna da itiraz etmenin bahanesi olamaz.

• quote:

Orijinalden alıntı: erka1907

kusura bakmayın ayağımız mekanik değil hep 132 ile gidemiyoruz.

Alıntıları Göster

Limit 120 zaten hocam. %10 o dediğimiz şeyler için var.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • cuma günü foçadan istanbula gelirken kemalpaşada 90 olan yerde radar aracı vardı hızım 120 idi dedim kesin ceza yedim ama ilerdeki çevirmede adam araçtan bile çıkmadı çok ilginç.

• Cuma akşamı ve bugün dönüşte istanbul-gerede arası 3 noktada radar aracı gördüm. Eskiden bu kadar olmazdı anadolu otoyolunda. Muhtemelen kmo’ya yönlendirmek için.

• quote:

Orijinalden alıntı: Huddleston

Zaten hiz siniri 120. %10'luk da tolerans koyuyorlar. Eger sabit 132 ile gidemiyorsaniz sabit 120 ile gideceksiniz. 133'e gecip ceza yemenin, buna da itiraz etmenin bahanesi olamaz.

yalnız ceza gelecekse zaten gelir ben buna itiraz etmiyorum.

önce çıkıp iki gişe arası hız ölçümü yapılacak dendi sonra yeteri kadar gelir elde edilemediği için mi tekrardan pusu radara döndüler, onu soruyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi erka1907 -- 12 Temmuz 2021; 9:27:35 >
  • quote:

emekli misiniz hocam? bu kadar asılsız mesnetsiz bir yorumu nasıl yapabiliyorsunuz?

yıllık kesilen trafik cezaları 50-100 milyon lira (2018 yılı toplamı 40 milyondu raporlara göre) civarındayken sadece görevdeki memurların maaşları 200-250 milyar lirayı buluyordur. bakın biri milyon biri milyar, yani cezalarla maaş ödenmez, arada 5-10 bin kat fark oluyor emekli maaşlarını da katarsanız.

cezalar maaşlar ödensin diye değil. zaten trafikte kurallara uymayan aşırı hız yapan insanların yüzde birine ancak ceza kesiliyor. bakın yukarıda biri 4 yıldır 160-180 yaparım şehir içi 100 le giderim ilk defa ceza geldi yazmış. ben de genelde 132 ye sabitlesem de hızı arada bir sıkılıp 140-150 hatta nadir de olsa 200+ hızlara çıkıyorum. bir kere 95 le falan ceza yedim sadece.

sonuçta ceza önemli bir gelir kalemi olsa ve mümkün olan herkese ceza kesilse yılda 5-10 milyarlık ceza kesilebilir. tolerans çok fazla zaten!

• quote:

Orijinalden alıntı: secohattin

Akıncı gişeye gelirken olan araç radar değil diye biliyorum, 15 temmuzdan sonra koydular o aracı oraya

Bence radar o. Daha geçen hafta geçtim ordan görünce yavaşladım. Benle beraber gelip yavaşlamayanları gişede çevirdiler bana ses etmediler.

• Bende Kuzey Marmara Otobanı açıldığından beri İzmit-İstanbul arasında daha sık radara rastlıyorum.

Bir de aklınızda olsun bağlantı yollarında hız limiti 120 değil.

ICA FSM çıkışındaki O-7 bağlantı yolunda Taşdelen mevkiinde radar oluyor, ICA diye basmayın, dikkat edin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi iGroN -- 10 Ağustos 2021; 17:53:58 >
  • Akinci yokus aşağı orta bankette duran jandarma araci radar degil mi arkadaslar? Yokus asagi mevkide olmasi ve son anda fark etmem dolayisiyla her ne kadar yavaslamaya calissam da 140 ile gectim

• 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.