Şimdi Ara

R9 390 vs Gtx 970 Acil yardım!!! (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
58
Cevap
0
Favori
2.031
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • 970 alırsan iki gün sonra coil whineydi ram sorunuydu derken çok uğraşırsın 390 diyorum bende
  • Kafalar daha çok karışıyor biri nvidia diğeri amd savunuyor ( Aşırı kaçarak ). Biride çıkıp adil bir şekilde bu kartın iyi yanı budur lakin bu sorunuda vardır felan demiyor öyle bir anlatıyorki bu kart onu geçiyor oyleydi böyleydi :)
  • -Performanslar eşit. İki karta da limitler dahilinde oc yaptığında gtx 970 daha hızlı.
    -Gtx 970 verimlilik olarak daha önde.Daha az ısınıyor. Bu yüzden r9 390 a göre fanlar daha düşük devirde dönüyor,daha sessiz.(Msi ve asus sessizlik olarak iyiler) Bu düşük devirde dönmesine rağmen gtx 970 daha düşük sıcaklıkta çalışıyor.
    -Güç tüketimi r9 390 da daha fazla tabi.Power fanına da yazık.
    -Coil whine çıkma olasılığı gtx 970 de daha fazla.60 fps e sabitlersen duyulması zorlaşır.60 fps de Coil whine ın çıkardığı ses,r9 390 ın çıkardığı fan sesinden daha azdır muhtemelen.

R9 390 ın tek artısı bana göre 8 gb olması.
  • Böyle yorumlar yapılsa daha sağlıklı sonuçlar çıkabilir konu açan arkadaş için..

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Evga gtx 970 ftw acx 2.0 almaya karar verdim yardim eden herkese teşekkürler amazondan getiricem her şeyiyle birlikte 1170liraya geliyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 1440P kullanmayacağınızı düşünmeyin bence, köşe örtüşme önleme olmadan 2x2 piksel hataları çözülmüyor. 4K çizim, hala FullHD monitör kullanıcılarının dikkate alması gereken çözünürlük.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ozansina

Evga gtx 970 ftw acx 2.0 almaya karar verdim yardim eden herkese teşekkürler amazondan getiricem her şeyiyle birlikte 1170liraya geliyor.

Çok doğru bir karar verdiniz güle güle kullanın.

Bu arada AMD fanları konuyu - yağmuruna tutuyor bilginiz olsun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Maxıs -- 24 Temmuz 2015; 23:13:27 >
  • 970 günümüzün açık ara en kötü ekran kartıdır. Bilginize. Nvidia yı severim. Yapması gereken yeni bir 970 çıkarıp eskileriyle değiştirmekti. Kalitesini (!) gösterdi bunu yapmayarak.
  • quote:

Orijinalden alıntı: sedefyavan06

Arkadaşa fazladan para harcatarak Nvidia'nın fiyasko kartlarından birini aldırdınız baskıyla.Ne diyim gözünüz kör olmuş marka fanatikliği yüzünden.Bunu AMD yapmış olsaydı eminim çoktan çarmıha gerdiydiniz.Yazıklar olsun size.

Hocam aslinda gtx 970 in en gelismis modelini r9 390 dan ucuza aldim

• quote:

Arkadaşa fazladan para harcatarak Nvidia'nın fiyasko kartlarından birini aldırdınız baskıyla.Ne diyim gözünüz kör olmuş marka fanatikliği yüzünden.Bunu AMD yapmış olsaydı eminim çoktan çarmıha gerdiydiniz.Yazıklar olsun size.

Yukardaki yorumlarımda her türlü testi paylaştım GTX 970 her türlü daha mantıklı.

İlginç yorumlar geliyor sürekli.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Maxıs -- 25 Temmuz 2015; 1:04:33 >
  • Maxıs kullanıcısına yanıt
    Mesele test değil.Nvidia gibi bir marka 4gb diye kart çıkarıyor 3.5GB çıkıyor oda yetmezmiş gibi coil whine gibi sorun çıkıyor ve siz bu kartı öneriyorsunuz.Yerden yere vurmanız gerekirken bu kartı öneriyorsunuz.Yorumum ilginç değil gerçekler.Sizler gerçeklerden uzaksınız ne yazıkki.

@ozansina Hayırlı olsun.Umarım cw çıkmaz.Nereden aldınız en gelişmiş Gtx 970'i?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sedefyavan06 -- 25 Temmuz 2015; 1:09:31 >
  • quote:

Mesele test değil.Nvidia gibi bir marka 4gb diye kart çıkarıyor 3.5GB çıkıyor oda yetmezmiş gibi coil whine gibi sorun çıkıyor ve siz bu kartı öneriyorsunuz.Yerden yere vurmanız gerekirken bu kartı öneriyorsunuz.Yorumum ilginç değil gerçekler.Sizler gerçeklerden uzaksınız ne yazıkki.

@ozansina Hayırlı olsun.Umarım cw çıkmaz.Nereden aldınız en gelişmiş Gtx 970'i?

Hocam evga nın ftw serisi en yüksek oc gücüne sahip 970 modeli ve fan dizayni ve acx 2.0 fan sistemi ile sogutmada performans birincisi testlere bakabilirsiniz :)

• ozansina O kullanıcısına yanıt
    Siz her bayana hocam diye mi hitap ediyorsunuz?
  • quote:

Siz her bayana hocam diye mi hitap ediyorsunuz?

Ahahahahah valla özür dilerim farketmedim sefa diye okudum isminizi

• Maxıs kullanıcısına yanıt
    Merhaba Maxis, AMD'nin teknolojik dezavantajları biraz daha açabilirmisin? Benim bildiğim kadarı ile GCN 1.0 ve üstü içinde Asynchronous Shaders gibi bir özellik var. Nvidia bu konu hakkında sessiz kaldı. Bu Asynchronous Shader destekli oyunlardaki tüm konsol oyunlarında bu programlama kullanıyormuşhttp://www.scroll.com.tr/haber/amd-richard-huddy-roportaji/ DX 12 ile geldiğinde min %10 %15 arasında FPS olarak yansımasından bahsediliyor.
    Asynchronous Shaders videosu ->https://www.youtube.com/watch?v=v3dUhep0rBs

• quote:

Orijinalden alıntı: cobragti

Merhaba Maxis, AMD'nin teknolojik dezavantajları biraz daha açabilirmisin? Benim bildiğim kadarı ile GCN 1.0 ve üstü içinde Asynchronous Shaders gibi bir özellik var. Nvidia bu konu hakkında sessiz kaldı. Bu Asynchronous Shader destekli oyunlardaki tüm konsol oyunlarında bu programlama kullanıyormuşhttp://www.scroll.com.tr/haber/amd-richard-huddy-roportaji/ DX 12 ile geldiğinde min %10 %15 arasında FPS olarak yansımasından bahsediliyor.
    Asynchronous Shaders videosu ->https://www.youtube.com/watch?v=v3dUhep0rBs

AMD den güzel bir atılım Asy. Shaders umarım toparlarlar DX12 ile , gayet iyi bir handle teknolojisi olmuş , her iki taraftada böyle güzel gelişmeler mevcut nvidia da mesela doku kaplamalarını performans kaybı olmadan donanımdan optimize etme gelicek yani 2 gb lık bir doku var diyelim bunun sadece görünen kısmını alarak vram çok daha verimli şekilde kullanılıcak bu sayede vram(ekran kartı belleği) ihtiyacı çok ciddi oranda düşücek lakin benim burda teknolojik gerilikten kastım bunlar değil şunlar idi:

"Physx" inanılmaz şekilde oyunu değiştiren birşey , çoğu oyunda kullanılmaya başlandı ve kapatıp açtığınızda resmen oyun nesil atlıyabiliyor iyi kullanıldığı zaman , buna örnek olarak Batman , Borderlands , XCOM gibi önemli yapımları verebiliriz.

"Nvidia GameWorks" işbirliği sistemi ile ışıklandırmalar , hava olayları ve daha birçok şey çok daha az performans harcıyarak çok daha kalitelisini sunuyor.(AMD de böyle bir sistem var lakin birşey sunmuyor sadece performans daha iyi oluyor.)

"Driver Sistemi" En basit örnek olarak AMD halen bir driver silindikten sonra makineye restart yükledikten sonra tekrar restart atmak gerekiyor ve driver ların kalitesi iyi değil.Buna örnek vermek gerekirse GTA V gibi muazzam önemli bir yapımda gölgelerin gidip gelme sorunu devam ediyor ve yeni bir oyun çıktığı zaman driver yayınlama çevikliği halen AMD tarafında sıkıntılı.Witcher 3 te mesela 1 hafta sonra çıktı ve bir performans getirisi olmadı , GTA V de ilk gün çıktı herkez sevindi AMD düzeliyor mu diye sonra sorunlu olduğu ortaya çıktı tekrar 1 hafta sonra bir driver çıktı.Nvidia tarafında ise oyun çıkmadan driver yayınlanıyor.

"Enerji Verimliliği" AMD kartların en büyük sıkıntılarından biridir enerji verimliliği yani volt başı performans Nvidia nın çok gerisinde ve bu ay sonu elektrik faturasına (ufak bir mebla olsa da yıllık a vurunca gereksiz ödenen bir para oluşuyor uzun kullanımda) , psu ihtiyacına , sıcaklık seviyesine yansıyor.

AMD ninde teknolojileri var lakin mücadele edemiyor , TressFX mesela Physx e rakip gösterildi yalan oldu ve işin komiği Nvidia da daha performanslı çalışıyor.

Sonuç olarak AMD en kısa sürede kendisini toplar umarım DX12 bir başlangıç olur tek el her zaman kullanıcının zararına olucaktır özellikle Nvidia gibi fırsatçılık oranı yüksek bir firma göz önüne alındığı zaman.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Maxıs -- 28 Temmuz 2015; 18:41:00 >

• 970 alan çok oldu ve bu kişileri nvidia tarafından mağdur edilmiş kişiler olarak görüyorum, başında firma yalanla sizleri kandırdı şimdide bazıları ben yandım başkalarıda yansın düşüncesiyle 390 yerine 970 öneriyor gibime geliyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Hulux

970 alan çok oldu ve bu kişileri nvidia tarafından mağdur edilmiş kişiler olarak görüyorum, başında firma yalanla sizleri kandırdı şimdide bazıları ben yandım başkalarıda yansın düşüncesiyle 390 yerine 970 öneriyor gibime geliyor.

Kartın 3.5gb oldugunu bilerek aldım ne cw çıktı ne performans sorunu. Kullanan çogu kişide bu şekilde. Cw den çok fazla ses gelme olayı çok nadir ki degişimi yapılıyo. Shadow of mordorda 3.7gb de fps düşmeden rahatça oynuyorum ultra texture pack ile ben.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.