Şimdi Ara

R9 380 Crossfire kullanan var mı? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
29
Cevap
0
Favori
1.622
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
    Şimdi baktım da 12V kanal tek olup 62A 744w veriyormuş.

http://www.evga.com/Products/Product.aspx?pn=110-B2-0750-VR

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • o işlemciyle cf yapılmaz. kartın 1 tanesini zor taşıyor zaten.
    anlık takılmalar yaşicaksın sürekli. bence heyecan arama. onun yerine işlemcini degistirmeye bak.
  • Crash_35 kullanıcısına yanıt
    Merhaba.
    Islemcinizin cf yi desteklemesi monitorunuzun yuksek cozunurlugune bagli. Eger dusuk cozunurlukte ise beslemeyecek ve darbogaza neden olacaktir.
    Fakat sizin sorununuz power. 860i yi yakan arkadasimiz var. Benim demek istedigim; yaptiginiz hesaplamalar teorik olarak yeterli gelsede gercekte oyle olmuyor. Tam yukte ne kadar calisacagi belli olmayan bir yola giriyorsunuz.
    Tecnopatta 2 tane 390x cf ile yapilmis test videosu var. Orada 850-900 watt gibi degerleri goruyorlarsa sizinde min. 700 lu degerler gormeniz cok sasirtici olmaz. Kaldiki kartlari besleyebilmesi icin 4.8 ghz lik degerlere cikmaniz gerekecek bununda yuku power ustunde olacagi icin ayrica risk olusturacak.
    Bana sorarsaniz macera aramayin!

• İyi ki konuyu buraya açıp sizlerin fikrini de almışım. İşlemciyi 6700K ile değiştirmeyi planlıyorum. Böyle bir durumda işlemci darboğaz sorunu ortadan tamamen kalkacak sanırım. 6700K nın güç tüketimi daha düşük, bu durumda psu yetecek midir acaba?

• Canok C kullanıcısına yanıt
    Geçen hafta hepsiburadanın %10 indirimi ile eski sistemimi satıp yeni sistemimi kurdum. Şuan,

İ7 6700k + Asus Z170 Pro Gaming + Kingston 2x8 GB DDR4 2666MHZ

İntele geçtiğim için sistem daha az güç harcıyor. Uygun fiyata bulabilirsem aynı ekran kartını ikincisini alıp crossfire ı denemek kaldı.

• Crash_35 kullanıcısına yanıt
    R9 380 sahibi olarak merakla bekliyorum. Clockblocker ile herşey çözülse de şu saat hızı artıp düşmesi durumuna bir çözüm bulmaları şart artık.

Ayrıca detayli bir inceleme yaparsaniz çok iyi olur. Cf den önce cf den sonra grafikleri veya tablolari falan :)

• Bende merak içindeyim açıkçası. Birkaç yerde inceleme yapılmış ama farklı marka ve saat hızlarındaki kartları denemişler. Bunların problem yaratma ihtimali olabilir. Bendeki msi r9 380 4gb. Aynısından bulup test edicem. Umarım güzel sonuç çıkar.

• R9 285 i r9 380 ile cf yapan bile %90 artış görmüş. Youtube da videosu var. Bence gayet tatminkar bir sonuç alınır.
  • Naptınız hocam, nasıl bir sonuç aldınız?
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.