Şimdi Ara

r5 3600x ve rtx 2060 ile sistem toplama ve tavsiyeler

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
23
Cevap
0
Favori
397
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• önce kategoriyi seç

https://forum.donanimhaber.com/bes-oyun-kategerosi-icin-en-iyi-ekran-kartlari-ve-oyun-islemcileri-en-iyi-oyun-bilgisayarlari--85513674

75hz monitör ise 2600 / 3500 işlemci alabilirsin

144hz monitör ise 5600x alabilirsin

• r5 3600x ve rtx 2060 ile sistem toplama ve tavsiyeler
  • Ahmetblr kullanıcısına yanıt

hocam hangi site bu işlemci için 400 tl daha fazla ücret istemiş(akakçeden edindiğim bilgi) ve ben ileriye dönük olması için 2060 alıyorum 2060 super benim bütçemi hem aşıyor hem de zaten çok yüksek oyunlar oynamadığım için gereksiz gibi.

oynadığım oyunlar: cs:go , valorant , lol , gta 5 , minecraft.

• Ahmetblr kullanıcısına yanıt

• İşlemciyi ryzen 5 3600 yapın ramleri 3000 mhz olan yapın kasayı corsair carbide spec 550 watt yapın alın

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • JaReD22 kullanıcısına yanıt

hocam r5 3600 ün ne gibi bir artısı olur? benim için daha iyi olur aynı fiyata anakartımı daha ucuz alabilip m2 ssd de ekleyebilirim . ve hocam önümüzdeki 4 yıl için bu sisteme 16gb ram yeter mi? ona göre 4 slotlu bir anakart almayıp maliyeti azaltacağım. (sadece oyun ve ders amaçlı kullanılacak)

• mehmetyldz03 M kullanıcısına yanıt
    3600 ile 3600x arasında çok az bir fark var hocam 3600 fazlasıyla yeterli gelecektir eğer detay isterseniz youtubeda 3600 vs 3600x yazın testlere bakın ne demek istediğimi çok daha iyi anlayacaksınız
    M2yi şöyle 3000 yazma okuma hızlı almadıktan sonra almanın hiç manası yok sata alın geçin yine sata ile m2 testlerine bakıyorum aralarında en fazla 2 3 saniye oynuyor tabi bu düşük okuma yazma hızı olan m2ler için diyorum
    16 ramin benim tahminim rahat 4 5 senesi var yine bunda da içiniz rahat etmezse 4 slotlu b450 gaming x yeterli
    Yazdıklarımın özeti şöyle 3600 + 16 ram + sata ssd size fazlasıyla yeterli gelecektir

teşekkürler hocam 16 gb yetmezse ileride tek slot 16gb ram alırım çünkü şuan da bütçemi oldukça zorladım.

hocam çok hazır sistem almaktan hoşlanmam ama fiyatı gayet uygun geldi ve vram'ın 8gb olması çok daha iyi olur. ileride kasa ve psu yu değiştirebilrim.

https://www.qp.com.tr/search/qp%20super%20r5%203600%2016%20gb%20rtx%202060s%208gb%20480%20gb%20ssd%20oyun%20bilgisayari?amnoroute

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mehmetyldz03 -- 2 Aralık 2020; 9:50:8 >

Parçalar bana çok tutarsız geldi hocam
    Böyle bir sisteme vento kasa koymuşlar anakart olarak giriş seviyesi bir anakart seçilmiş ssd olarak yine giriş seviyesi okuma yazma hızı düşük olan hakkında birçok şikayet okuduğum ssd seçilmiş
    Ekran kartı olarak evet kaliteli ama gigabyte asus dual olanı alınabilir hatta 5600xt bile alınabilir birçok oyunda 2060ı geçiyor
    Ayrı ayrı kendiniz toplasanız daha iyi olur bence hatta bu fiyata daha güzel sistem toplarsınız

peki hocam r5 3600 yerine r7 2700x tercih etsem daha mı iyi olur? https://www.akakce.com/islemci/en-ucuz-amd-ryzen-7-2700x-sekiz-cekirdek-3-7-ghz-kutulu-fiyati,537139753.html şu anakarta uyar mı?

İkisininde performansı aynı sayılır ancak tek çekirdek gücünde 3600 öne geçiyor render gibi işlerde 2700x avantaj sağlar tabi 3600 ve 2700x gibi işlemcileri soğutmak için kule tipi yada sıvı soğutma şart stok fan ile soğutamazsınız
    Ben ekstra soğutucu ile uğraşmamak için 2700 aldım

r7 2700x'in stok soğutucusu sağlama benziyor hocam ama yine de soğumuyorsa hiç bulaşmamak. bir de zaten 4 yıllık bir işlemci ben 4-5 yıl daha kullanırsam 8-9 yıllık olacak benim işimi görmeyecek kadar eskiyecek o yüzden en iyisi r5 3600.

Hocam AMD 2700xte farklı bir soğutma sistemi kullanıyor ama forumda bu soğutucu ile sorun yaşayan arkadaşlar oldu bence riske atmak yerine 3600 alıp ilk zaman stok soğutucu ile kullanın daha sonra sıcaklıklar sizi rahatsız ederse bir tane kule tipi alırsınız
    Arkadaşıma 3600 aldık yanına da msi core frozr s aldık 4.2 ghzde kullanıyor boşta 40 civarı yükte en fazla 60 62 derecede kullanıyor
    Amdye çok önyargılıydı ben hayatta amd kullanmam diyordu şimdi tam amd fanboy oldu :)
    Önerilerimi araştırma tecrübelere dayanarak yapıyorum hocam içiniz rahat olsun :)

teşekkürler hocam. hem r7 2700x biraz eski bir işlemci 4 yıl daha kullanırsam 7 yaşına basacak o yüzden daha güncel olan r5 3600 a yöneleceğim. sıvı soğutucu almak daha mantıklı olacak.

hocam şu ürün nasıldır? snowman'ın rainbow fanlarını kullanıyorum ve gayet memnunum zaten yeni kasamda toplam 6 tane fan olacak.

https://www.akakce.com/islemci-sogutucu/en-ucuz-snowman-t6-ultra-6-fiyati,738140920.html

Rica ederim bende nisanda 2700 almıştım 4/4 bir işlemciden 8/16 bir işlemciye geçince çağ atlamış gibi hissediyorsunuz ortalama 5 sene atsa yeterli sonra yine yükseltme yaparım
    Sıvı soğutma daha iyi bir seçenek olur ama kule tipide üzmez hocam

Snowman hakkında hiç bilgim yok hocam msi core frozr ve arctic freezer serisinden birisini önerebilirim

hocam testlerde bir sıcaklık farkı göremedim herhalde boost clock ile alakalı stok soğutucuda daha düşük ghz de çalıştığı için aynı sıcaklık değerindedir diye düşünüyorum hocam sizce stok soğutucudan iyi midir?

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.