Şimdi Ara

QUBE Pad Detaylı İnceleme (11. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
244
Cevap
0
Favori
19.623
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • önemli olan çinde üretilmesi değil, hangi kalitede ürettirildiği.
  • ben bu gün 7'' olanını almak için nt ye gittim yanımda denemek amaçlı bi flash disk götürdüm 8 gb 7'' olanına taktığım zaman aşırı kasma oluştu 8'' in sim kartlı olan modeline taktığımda takır takır çalıştı hız olarak 8'' gerçekten 7'' den daha hızlı ancak bütçem sim kartlıya yetmediğinden almadım yarın sim kartsız modelini alıcam 8'' olanının forumdaki arkadaşlara sorduğumda herkes 7'' olanını al dedi ancak ben bugün ciddi bi hız farkı gördüm ikisinin arasında ...
  • Ben de pc7068 modeli var tavsiyem kesinlikle almamanız.Bugüne kadar gördüğüm en dandik ürün kullanırken ürün katsayılarım yükseliyor,fırlatasım geliyor.Adamlar ayıp nedir bilmiyorlar galiba böyle dandik bir ürün satmak terbiyesizliktır.Kamerası bozuk,usb taktigimda görmüyor.İkide bir de kitleniyor,bir de kitlenme yaşanmaz yazmışlar.Açmak için açma düğmesine 1 saat basıyorum anca açılıyor tamamen dandik bir ürün 2 metre ötesindeki wireless'i 3 diş ile çekiyor.zaten 4 gb hafıza var yazmışlar 2.5 gb gösteriyor.Iade edebilme imkanım var mi bana bir yol gösterin çıldıracam nt den o parayla herhangibir şey de alabilirim.bu ürün kağıt üzerinde gözüktüğü gibi değil.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bizde bugün 8018 modelinin anroid 3.0'lı versiyonunu alıcaz nasipse. Detaylı kulanımdan sonra burada paylaşırız inşallah.selamlar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: umthnr

Ben de pc7068 modeli var tavsiyem kesinlikle almamanız.Bugüne kadar gördüğüm en dandik ürün kullanırken ürün katsayılarım yükseliyor,fırlatasım geliyor.Adamlar ayıp nedir bilmiyorlar galiba böyle dandik bir ürün satmak terbiyesizliktır.Kamerası bozuk,usb taktigimda görmüyor.İkide bir de kitleniyor,bir de kitlenme yaşanmaz yazmışlar.Açmak için açma düğmesine 1 saat basıyorum anca açılıyor tamamen dandik bir ürün 2 metre ötesindeki wireless'i 3 diş ile çekiyor.zaten 4 gb hafıza var yazmışlar 2.5 gb gösteriyor.Iade edebilme imkanım var mi bana bir yol gösterin çıldıracam nt den o parayla herhangibir şey de alabilirim.bu ürün kağıt üzerinde gözüktüğü gibi değil.

hatalı olabilir sizde ki değiştirseydiniz.

• quote:

Orijinalden alıntı: afk.

Bizde bugün 8018 modelinin anroid 3.0'lı versiyonunu alıcaz nasipse. Detaylı kulanımdan sonra burada paylaşırız inşallah.selamlar.

Cihaz android 3.0 'arayüz'e sahiptir.versiyon değildir.3rd party 3.0 romu kursanızda cihaz kaldırmaz.işletim sistemi olarak and.2.3 kullanacaksınız.
    Sevgiler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: m3m0Li

ben bu gün 7'' olanını almak için nt ye gittim yanımda denemek amaçlı bi flash disk götürdüm 8 gb 7'' olanına taktığım zaman aşırı kasma oluştu 8'' in sim kartlı olan modeline taktığımda takır takır çalıştı hız olarak 8'' gerçekten 7'' den daha hızlı ancak bütçem sim kartlıya yetmediğinden almadım yarın sim kartsız modelini alıcam 8'' olanının forumdaki arkadaşlara sorduğumda herkes 7'' olanını al dedi ancak ben bugün ciddi bi hız farkı gördüm ikisinin arasında ...

iyi de her ikisi de aynı işlemciye sahip değil mi? RockChip. Aynı model performansı arasında bahsettiğiniz gibi bir uçurum olamaz. Bence 8" olan cihaz'ın bataryası dışında hiçbir avantajı yok.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mozanlar

quote:

Orijinalden alıntı: afk.

Bizde bugün 8018 modelinin anroid 3.0'lı versiyonunu alıcaz nasipse. Detaylı kulanımdan sonra burada paylaşırız inşallah.selamlar.

Cihaz android 3.0 'arayüz'e sahiptir.versiyon değildir.3rd party 3.0 romu kursanızda cihaz kaldırmaz.işletim sistemi olarak and.2.3 kullanacaksınız.
    Sevgiler.

doğru söylüyorsunuz hocam. kelime hatası yapmışım. alacağım cihazın aynısını başka bir arkadaşımda görmüştüm. ayarlarda - sistem versiyonu dediğiniz gibi 2.3 yazıyordu. özür.
  • @m3m0Li
    USB aktarım-okuma-yazma hızı sadece işlemci ile ilgili değildir.harddisk,driver sürümü,işletim sistemi sürümü v.s v.s. gibi nedenlerden çok bariz fark olmasada fark olabilir.sadece andorid 2.2 ve 2.3 sürümü arasında bile flashbellek okuma hızı oluşabilir.fakat bu sadece bir kaç sn ciktir:)yada 1-5 sn arası diyelim.Evet 2 tablet arasında işlemci rom v.s tamamen aynıdır.fakat diğer donanım özellikleri biraz daha güçlü ve yeni ise hız farkı çok azda olsa oluşabilir.bu testi de çok rahat evlerinizde,arkadaşlarınızda,iş yerinizde kullandığınız bilgisayarlarda da test edebilirsiniz.
    sevgiler..
  • quote:

Orijinalden alıntı: slapert

quote:

Ben de pc7068 modeli var tavsiyem kesinlikle almamanız.Bugüne kadar gördüğüm en dandik ürün kullanırken ürün katsayılarım yükseliyor,fırlatasım geliyor.Adamlar ayıp nedir bilmiyorlar galiba böyle dandik bir ürün satmak terbiyesizliktır.Kamerası bozuk,usb taktigimda görmüyor.İkide bir de kitleniyor,bir de kitlenme yaşanmaz yazmışlar.Açmak için açma düğmesine 1 saat basıyorum anca açılıyor tamamen dandik bir ürün 2 metre ötesindeki wireless'i 3 diş ile çekiyor.zaten 4 gb hafıza var yazmışlar 2.5 gb gösteriyor.Iade edebilme imkanım var mi bana bir yol gösterin çıldıracam nt den o parayla herhangibir şey de alabilirim.bu ürün kağıt üzerinde gözüktüğü gibi değil.

Içinde belgelerimi yedekledikten sonra garantiye gönderecem bakalım.Aslında güzel ürün de bazen deli ediyor.Bu arada önceki mesajımda bir çok yazım yanlışı vardı kusura bakmayın telefondan yazdığım için tamamen kurallara uymak zor oluyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: slapert

quote:

Içinde belgelerimi yedekledikten sonra garantiye gönderecem bakalım.Aslında güzel ürün de bazen deli ediyor.Bu arada önceki mesajımda bir çok yazım yanlışı vardı kusura bakmayın telefondan yazdığım için tamamen kurallara uymak zor oluyor.

1 ayı geçmediyse direk değiştirebiliyorsunuz bildiğim kadarı ile.

• benim bir sorum bir sorunum var sorum modemin usb çıkışından usb kablo ile kablolu internete bağlanabilirmiyiz evetse nasıl. ikincisi benim 8018 usb belleği görmüyor usb adaptörle takınca sd kartıda görmüyor ancak bilgisayarı görüyor hafıza kartının formatını değiştirdim yine görmüyor
  • kabloyla bağlayamazsınız internete, herhangi bir fikrim yok.
  • Uzun süredir yazamadım, 7068 modeli almıştım birşeyler oldu ve sıfırını göndererek değişim sağladılar. Ben verdiğim fiyat ile cihazdan memnunum. Kilitlenme oluyor, arkaplanda 16 tane uygulama çalışırsa :)
    Haricinde 3b oyun, 3b uygulamalar, 2b cad uygulamaları, mühendislik uygulamalarını çatır çatır çalıştırıyor. Galeri uygulaması beni sinirlendiriyordu ve yeni bir uygulama yükledim o sorunuda hallettim. USB üzerinden film hd video izleyebiliyorum, istediğim süreye çeker çekmez de ulaşımı sağlayabiliyorum.(hatta minton mmp 2006 gibi birşeydi sanırım, mp3 player da dahi aynı testi yaptın aynı sonucu aldım(bu arada mp3 player ı desteklemesi benim için iyi oldu bellek oalrak kullanabiliyorum)) Zaten benim ki neredeyse video üzerine kullanım. Kamera arayüzü biraz basit ancak 2mp kamera ile elde ettiği fotolardan ben memnunum. Fiyat/performans bana göre üst düzeyde. Masaüstü bir pc programında 3b bir modeli çevirmeye çalıştığınızda az bir gecikme yaşanır, bazen küp şekilinde görünür. Uygulamalarımda tablette bu sorunu hiç görmedim. Yeni gelen ürünümde koruyucu film vardı, 3-4 gün oluyor çıkartalı, sizlere tavsiyem çıkartmamanız. Çünkü ekran koruyucu ile çokdaha kaygan, koruyucusuz kullanımı daha zor gibi geldi bana. Ama şunu söyleyeyim filmsiz cam gibi görüntü var. 7'' te 1024*600 çözünürlük süper bence. pikselleri görmek için yakınlaştığınızda gözünüz yoruluyor ve pikselleri göremiyorsunuz :)

şarj süresinede değinmek isterim, benimki onlarca kez şarj oldu, şuan yaklaşık 4-4,5 sat içinde şarj oluyor. 5-6 saat video izleyip test etmedim henüz ancak bence pili gayet iyi gidiyor. Tüm gün açık kalsın, kullanmayın, akşama bir film izletir size. 8018 modelini test etmedim ama benim tabletin ses kalitesi gayet güzel, tablet elinizde iken bassları hissedebiliyorsunuz :)

• quote:

Orijinalden alıntı: mikail.a

Uzun süredir yazamadım, 7068 modeli almıştım birşeyler oldu ve sıfırını göndererek değişim sağladılar. Ben verdiğim fiyat ile cihazdan memnunum. Kilitlenme oluyor, arkaplanda 16 tane uygulama çalışırsa :)
    Haricinde 3b oyun, 3b uygulamalar, 2b cad uygulamaları, mühendislik uygulamalarını çatır çatır çalıştırıyor. Galeri uygulaması beni sinirlendiriyordu ve yeni bir uygulama yükledim o sorunuda hallettim. USB üzerinden film hd video izleyebiliyorum, istediğim süreye çeker çekmez de ulaşımı sağlayabiliyorum.(hatta minton mmp 2006 gibi birşeydi sanırım, mp3 player da dahi aynı testi yaptın aynı sonucu aldım(bu arada mp3 player ı desteklemesi benim için iyi oldu bellek oalrak kullanabiliyorum)) Zaten benim ki neredeyse video üzerine kullanım. Kamera arayüzü biraz basit ancak 2mp kamera ile elde ettiği fotolardan ben memnunum. Fiyat/performans bana göre üst düzeyde. Masaüstü bir pc programında 3b bir modeli çevirmeye çalıştığınızda az bir gecikme yaşanır, bazen küp şekilinde görünür. Uygulamalarımda tablette bu sorunu hiç görmedim. Yeni gelen ürünümde koruyucu film vardı, 3-4 gün oluyor çıkartalı, sizlere tavsiyem çıkartmamanız. Çünkü ekran koruyucu ile çokdaha kaygan, koruyucusuz kullanımı daha zor gibi geldi bana. Ama şunu söyleyeyim filmsiz cam gibi görüntü var. 7'' te 1024*600 çözünürlük süper bence. pikselleri görmek için yakınlaştığınızda gözünüz yoruluyor ve pikselleri göremiyorsunuz :)

şarj süresinede değinmek isterim, benimki onlarca kez şarj oldu, şuan yaklaşık 4-4,5 sat içinde şarj oluyor. 5-6 saat video izleyip test etmedim henüz ancak bence pili gayet iyi gidiyor. Tüm gün açık kalsın, kullanmayın, akşama bir film izletir size. 8018 modelini test etmedim ama benim tabletin ses kalitesi gayet güzel, tablet elinizde iken bassları hissedebiliyorsunuz :)

Tablette ne tip mühendislik ve 3D çizim programları kullandığınızı öğrenebilir miyim. Ben de makina mühendisiyim. Tableti bu alanda kullanabileceğimi düşünmemiştim. Program tavsiyelerinizi bekliyorum.

• Gps li olani varmi
  • Sevgili arkadaşlar; sadece kendi deneyimimi paylaşıyorum, kimseyi etkilemek istemem yanlış anlaşılmasın.
    Bir hafta önce satın aldığım tabletimi 3 tane teknik hatadan dolayı iade etmek durumunda kaldım. Tabi bunlar başkalarına göre sorun teşkil etmek etmeyedebilir.

1. Tableti HDMI kablosu ile televizyona bağladığınız zaman görüntüyü TV ye aktarıyor fakat tablette görüntü olmuyor. Siz göz kararıyla rastgele dokunarak programları çalıştırmak zorunda kalıyorsunuz.

2. Ekran kaydırma özelliğinde , mesela tarayıcıyı açtınız. Ekranı büyüttünüz. Sayfayı en aşağıa kaydırıyorsunuz, sayfanın bittiği yerde kaydırma işlemini hala sürdürürseniz diğer tabletlerde beyaz veya mavi bir zemin çıkıyor,sayfanın bittiğine işaret olarak. Ama qube da dama tahtası gibi bir zeminin üzerinde büyüteç simgeli bir sayfa çıkıyor. Sanki o zemin rengini bulamamış da onun yerine tanımsız bir resim gsteriyormuş gibi.Bu da bazı kitap uygulamalarında sayfa geçişlerinde rahatsız ediyor.(bunun fotoğrafını çekebilseydim aslında daha anlaşılır olurdu)

3. En son olarak da özellikle kulaklıkla youtube veya başka uygulamalarda müzik dinlerken arka planda sürekli olarak pat pat pat diye bozuk kasetlerde olduğu bir ses geliyor.Birkaç arkadaş almıştık. Denedim hepsinde aynı hatayı yaptı.

Ben kendi servisiyle konuştum. Bunları not aldık, düzeltilmesini sağlayacağız dedi. İnşallah bunları aşabilirlerse tekrar alırım. Başka herhangi bir eksiği olmadı gözüme çarpan. Bu fiyatta alınabilecek en iyi tabletlerden bence. Saygılar...

• PC 8018 modeli. Yazmayı unutmuşum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi afk. -- 24 Şubat 2012; 13:35:43 >
  • Ben de tableti servise gönderdim bir ton şikayet sıraladım kağıda ek olarak hadi hayırlısı
    Bu arada pc7068 hd oyunları açmıyor bilgilerinize...
  • quote:

Orijinalden alıntı: chemxxx

quote:

Orijinalden alıntı: mikail.a

Uzun süredir yazamadım, 7068 modeli almıştım birşeyler oldu ve sıfırını göndererek değişim sağladılar. Ben verdiğim fiyat ile cihazdan memnunum. Kilitlenme oluyor, arkaplanda 16 tane uygulama çalışırsa :)

Tablette ne tip mühendislik ve 3D çizim programları kullandığınızı öğrenebilir miyim. Ben de makina mühendisiyim. Tableti bu alanda kullanabileceğimi düşünmemiştim. Program tavsiyelerinizi bekliyorum.

Oluşturduğunuz 3B modelleri tablette görüntüleyebiliyorsunuz, Autodesk ürünü olan şu yazılım oldukça başarılı;
    https://market.android.com/details?id=com.autodesk.Fysc&feature=search_result#?t=W251bGwsMSwxLDEsImNvbS5hdXRvZGVzay5GeXNjIl0.
    Yine arama işleviyle stl veyahutta başka dosya uzantıları ararsanız onlar içnde program bulunabilmekte.
    3D DWG gösterenler, katı model gösterenler her biri mevcut. 2B dwg formatlı çiim programalrıda var, elbette pc deki kadar geniş kapsamlı değil ancak 2B figür tasarlayanların işini görür. Yada DWG dosyalarını heryerden incelemek isteyenlerin.

• 
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.