Şimdi Ara

@@@ QOSMİO X70 HAKKINDA @@@

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
0
Favori
1.026
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • arkadaşlar forumun bu bölümünde pek fazla takılmıyorum aradım ama bulamadım eğer böyle bir başlık açıldıysa beni mazur görün 2008 de alınma bir satellite a200 1la kullanıcısı olarak toshibadan aslında memnunum ve x70 almayı düşünüyorum 16 gbramli modelini bu modeli kullanan arkadaşlardan yorum almak istiyorum fiyat performans olark nasıl ekran kartı vs olarak ve türkçe klavyeli olarak bu ürünü istanbuldan en uygun nereden alabilirim yardımlarınızı bekliyorum arkadaşlar lütfen ilgilenirseniz çok sevinirim saygılar

• F/p olarak en berbat marka toshiba. Kol gibi fiyatlar var. O paraya msı al monster al victor al

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: tns1

F/p olarak en berbat marka toshiba. Kol gibi fiyatlar var. O paraya msı al monster al victor al

Qosmio x70 serisi nasıl hocam

• Gaming cihaz.. 5000 küsur fiyatı var. X70-Ama-13P.

• quote:

Orijinalden alıntı: toshibaci_1970

Gaming cihaz.. 5000 küsur fiyatı var. X70-Ama-13P.

tavsiye edermisin kardeşim
  • Toshiba Piyasadan çekilmek üzere benden uyarması. Tüketici pazarından çekileceği açıklandı.

Bu arada Vatan gibi yerlerden alacaksan sakın onlara sorma çünkü onlar Toshiba'nın piyasadan çekilmeyeceğini söylemekteler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Noctivagant

Toshiba Piyasadan çekilmek üzere benden uyarması. Tüketici pazarından çekileceği açıklandı.

Bu arada Vatan gibi yerlerden alacaksan sakın onlara sorma çünkü onlar Toshiba'nın piyasadan çekilmeyeceğini söylemekteler.

nasıl çekilecek hocam açıklarmısın anlamadımda üretimimi durduracaklar
  • ilko İ kullanıcısına yanıt
    Tüketici Pazarından çekilecekler yani üretim ve satış olmayacak. Zaten forumda bunla ilgili konu da var.

Toshiba dizüstü piyasasında artık zarar etmeye ve en az satılan markalardan biri olmaya başladı. Çünkü insanlar aynı donanımları daha ucuza almaya veya Toshiba bir dizüstü bilgisayara verdikleri ücretin aynını vererek daha üst seviye ayrıca daha uzun kullanabilecekleri dizüstü bilgisayarlar almaya başladılar. Daha uzundan kasıt 2-3 sene sonra çıkacak oyunlarıda kullanabilmeyi kast ediyorum.

Senin bilgi almak istediğin model Toshiba'nın oyuncu bilgisayarı ve bir kaç değişik modeli var en ucuzu 4.500 TL civarında. Bir çok donanım özelliği iyi fakat GTX770M gibi artık pek tercih edilmeyen ve edilmemesi gereken bir ekran kartına sahip.

Şu an pazarın lideri durumda olan diğer markaların bu fiyat seviyesinde olan ürünlerin de 850M, 860M ve 880M gibi ekran kartı bulunmakta. Hatta 3.400 TL ile 3.800 TL fiyat aralığında olan bilgisayarlar da bile 850M ekran kartı bulunmakta.

Örneğin Asus firmasının G550jk model bir dizüstü modeli var 850M ekran kartına, 16 GB Ram'e, 1 TB 7200 Rpm Haddisk'e, Bluray sürücüsüne sahip ve fiyatı 3.801 TL. Bu arada fiyatı uygun gibi duruyor ama aslında bu adını verdiğim ürün daha düşük fiyattan da satılabilirdi ama şuan sadece Vatan sattığı için fiyatı yüksek.

Kısaca Toshiba diğer markalarla bu piyasada yarışamıyor. Şu an Toshiba tercih edenlerin büyük kısmı marka saplantıları yüzünden hala Toshiba almaktalar. Marka saplantısı olmayan insanlar ise Toshiba'ya bakmıyorlar çünkü Toshiba artık donanımdan çok adı yüzünden satan bir marka durumunda.

Toshiba bir cihaz alırken donanıma değil markaya para vermiş oluyorsun. Kısa lafın özü normal şartlarda fiyatı 3.000 TL-3.500 TL aralığını geçmeyecek bir cihazı Toshiba sırf ismi yüzünden 1.000-1500 TL daha palıya satıyor.

Artık insanlarında gözü açıldığı için kimse kolay kolay Toshiba markasını tercih etmez oldu. Toshiba da bunun farkında ve bu politikası yüzünden diğer firmalarla rekabet edemeyeceği içinde tüketici pazarından çekilme kararı almış durumda. Bu arada Samsung firması da dizüstü piyasasından çekiliyor.

• Noctivagant kullanıcısına yanıt
    Ooo DDR3 bellekli 4 cigolayt ekran kartı her oyunu açar artık... Tam Asusa göre.
  • ilko İ kullanıcısına yanıt
    Hocam cihaz aldınız mı bilmiyorum ama x70 var bende de ben 3700 Tl ye disbiratorden aldım.sırf bu fiyatta diye aldım .Memnun musun dersen.Sadece ağırlığı konusunda sıkıntım var çünkü çizim yapıyorum cihazda oraya buraya götürmem gerekiyor.Aynı zamanda ses frekansları düzenleme işlemleri kayıt vs. Yapıyorum Bi sıkıntısı yok.Ayrıca cihazda 24 bit ses çıkışı var alınca öğrendim mutlu oldum :)Oyuncu değilim eski toshiba dan çok memnun olduğum için ve 17" lazım olduğu için tercih ettim.

• quote:

Orijinalden alıntı: CapoNx

Hocam cihaz aldınız mı bilmiyorum ama x70 var bende de ben 3700 Tl ye disbiratorden aldım.sırf bu fiyatta diye aldım .Memnun musun dersen.Sadece ağırlığı konusunda sıkıntım var çünkü çizim yapıyorum cihazda oraya buraya götürmem gerekiyor.Aynı zamanda ses frekansları düzenleme işlemleri kayıt vs. Yapıyorum Bi sıkıntısı yok.Ayrıca cihazda 24 bit ses çıkışı var alınca öğrendim mutlu oldum :)Oyuncu değilim eski toshiba dan çok memnun olduğum için ve 17" lazım olduğu için tercih ettim.

saol kardeşimama ben almadım macbookpro bakıyorum araştırdım biraz toshiba 2015 te piyasdan çekiliyor servis garanti vs herşey bitiyor yani makineye birşeyolsa elimdekaldı resmen kadıköyde tamir ettir dur
  • Valla bende 15 dk önce öğrendim ne desem bilmiyorum .Aldık o kadar arkasında dururlar mı acaba?

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.