Şimdi Ara

Q9550 kafayı yedim

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
0
Favori
1.010
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • arkadaşlar o kadar tuhaf bir durum var nasıl anlatacağım bilmiyorum.

sistemde q9550-- p45 asus ve 8800gts var.
    lost planet-COH-crysis gibi oyunlarda yaklaşık 5 dakika içinde oyundan atıyor. cpu için zerotherm nirvana ve vga için yine zerotherm hurricane soğutucu aldım. oyunlarda vga 70 dereceyi dahi görmüyor. cpu ise 50-55 dereceyi (core0-1-2-3-4 = 65 civarına çıkıyor) geçmiyor.

forumda intel burn testin denenmesi sistem kararlığı için önemli olduğunu duyunca yükledim. ve 10 tekrar yaptırdım. core lar 70 dereceye kadar çıktı. ancak hiç bir kilitlenme olmadı. başarıyla tamamladınız gibi ifadelerle son buldu.

3dmark sorunsuzca bitiyor. cinebench adlı program sorunsuzca bitiyor.

hiç bir oc yok hepsi default.

sistemi bunlarla zorladığımda hiçbir sorun yokken COH gibi bir oyunda 5 dakika bile kalamıyorum.

son olarak ve canımı sıkan bir konu ise diğer cpu (e8400) taktığımda hiç sorun yok. günlerce bir kere dahi mavi ekran görmeden çalışıyor.

ama ben bu kadar para verip aldığım 9550nin sorunlu olduğunu sanmıyorum ve kabul etmekte istemiyorum.

fikri olan arkadaşlara önerileri için şimdiden teşekkürler.

• anakartın biosu yeni işlemciyi tam destekliyor mu?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sahafiec -- 15 Eylül 2008; 12:42:02 >
  • son ver olan 1306 yüklü dostum.
  • Merhaba zamanında aynı durum yani benimde basima gelmisti Q6600 lerin yeni cıktıgı zaman pes2008 nfsundergraund vb oyunlarda 5 dk kadar oynuyordum makina takılıyordu hersey normal oldugu halde tum parçaları ayrı ayrı test etme imkanım vardı bendeki cpu ve ekran kartından kaynaklanıyordu sizinde tek tek deneme imkanınız varsa parçaları denemenizde fayda var sizi cok iyi anlıyorumkadar parayı ver ve sorun yasa bende sadece ekran kartına 345 dolar vermiştim sonra 84 ekran kartı aldım sorunsuz oyun oynamanın tadına vardım :-)
    insalllah sorunu cozersin bende 9550 almayı dusunuyordum ama beklemeye karar verdim :-)

quote:

Orjinalden alıntı: newtonmeter

arkadaşlar o kadar tuhaf bir durum var nasıl anlatacağım bilmiyorum.

sistemde q9550-- p45 asus ve 8800gts var.
    lost planet-COH-crysis gibi oyunlarda yaklaşık 5 dakika içinde oyundan atıyor. cpu için zerotherm nirvana ve vga için yine zerotherm hurricane soğutucu aldım. oyunlarda vga 70 dereceyi dahi görmüyor. cpu ise 50-55 dereceyi (core0-1-2-3-4 = 65 civarına çıkıyor) geçmiyor.

forumda intel burn testin denenmesi sistem kararlığı için önemli olduğunu duyunca yükledim. ve 10 tekrar yaptırdım. core lar 70 dereceye kadar çıktı. ancak hiç bir kilitlenme olmadı. başarıyla tamamladınız gibi ifadelerle son buldu.

3dmark sorunsuzca bitiyor. cinebench adlı program sorunsuzca bitiyor.

hiç bir oc yok hepsi default.

sistemi bunlarla zorladığımda hiçbir sorun yokken COH gibi bir oyunda 5 dakika bile kalamıyorum.

son olarak ve canımı sıkan bir konu ise diğer cpu (e8400) taktığımda hiç sorun yok. günlerce bir kere dahi mavi ekran görmeden çalışıyor.

ama ben bu kadar para verip aldığım 9550nin sorunlu olduğunu sanmıyorum ve kabul etmekte istemiyorum.

fikri olan arkadaşlara önerileri için şimdiden teşekkürler.

• evet sorunu anakartın en eski biosunu kurarak çözdüm.

son bios sanırım bu işlemci ile sorunlu idi. şu anda herşey normal.
  • Bende de 1306 bioslu P45 Asus (düz P5Q ama) ve Q9550 C1 var. CoH'un hangi sürümünde denediniz ve işletim sisteminiz nedir?

Benim başıma XP 32 SP3'te böyle bir şey gelmemişti, CoH 2.301 ile (OF yüklü değil), o nedenle merak ettim. Sizin şartların aynısıyla denerim olmazsa, anakart ve bellek pek aynı değilse de. (Ha bir de, varsa ses kartı nedir?)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Castle Bravo -- 9 Ekim 2008; 23:18:52 >
  • Bnede bu ikiliden kullanıyorum Q9550 + P5Q DLX herhangibir problem yaşamadım inşallahta yaşamam

edit : yazım hatası.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CaReTTa_99 -- 10 Ekim 2008; 1:08:13 >
  • işletim sistemi vista ultimate 64bit. ramler ocz ddr2 800.
    coh 1,4 sürümü var. ama sadece bu oyunda değil crysisde de oyundan atmalar oluyordu. ses kartı yok.
    ve 1306 biosla her şey ters gidiyordu. şu anda 803 bios yüklü. hiç bir problem yok.
  • P5Q 1406 için özellikler:

"P5Q BIOS 1406
    Enhance CPU compatibility with certain Yorkfield C1 stepping CPUs.
    Fix Prime95 may fail when using certain Yorkfield C1 stepping CPU
    Fix it fails to test Prime95 while using Production Yorkfield CPUs. (ie:SLAWQ Q9550 C1-stepping)

Enhance the compatibility of certain memory."

P5Q Deluxe 1406 için özellikler:

"P5Q Deluxe BIOS 1406
    Enhance CPU compatibility with certain Yorkfield C1 stepping CPUs.
    Fix Prime95 may fail when using certain Yorkfield C1 stepping CPU
    Fix it fails to test Prime95 while using Production Yorkfield CPUs. (ie:SLAWQ Q9550 C1-stepping)

Belliymiş bir terslik olduğu. Ben de yükleyeyim bari, sorun yaşamıyor olsam da (Prime95 denemedim). Belki de, "sorun" olarak görmeyip sıradanlaştırdığım bir şeyler vardır ve onlar bir sorundur, kim bilir? Oluyor bazen, o tür şeyler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Castle Bravo -- 16 Ekim 2008; 4:03:02 >

• anakartin en son biosu yuklu olmasi sorunu cozmez anakartin sayfasindan islemci destegine bakip hangi biosu destekliyorsa onu yuklemelisiniz o zaman stabil olarak calisacaktir. cogu kisi islemci destegine bakmadan anakartin son biosunu cikar cikmaz yukler ve sorunlar ortaya cikar onemli olan islemcinin destekledigi bios surumudur.
  • quote:

Orjinalden alıntı: gotcha78

anakartin en son biosu yuklu olmasi sorunu cozmez anakartin sayfasindan islemci destegine bakip hangi biosu destekliyorsa onu yuklemelisiniz o zaman stabil olarak calisacaktir. cogu kisi islemci destegine bakmadan anakartin son biosunu cikar cikmaz yukler ve sorunlar ortaya cikar onemli olan islemcinin destekledigi bios surumudur.

"İşlemcinin desteklendiği son bios"a nasıl bakacağız, P5Q için? Yardımcı olursanız?
  • sen birde orthos yap bi yarım saat ramlerinde sorun olablir orthos gösterir
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.