Şimdi Ara

q6600 orjinal fan

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
25
Cevap
0
Favori
1.577
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • q6600 orjinal fan kullanıyorum thermaltake a2150 thermal macun kullanıyorum boşta 55 derece
    cokmu yuksek acaba
     q6600 orjinal fan

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi peusan -- 1 Haziran 2008; 2:56:13 >

• GÜNLÜK KULLANIMDA OC'Lİ 3.240 GHZ BEKLEMEDE 45-48 DERECE, TAM YÜKTE 70-75 DERECE...
    STOK FANLA VE ALIRKEN NE SÜRDÜLERSE O MACUN İLE... (MARKA?)
    SİZİNKİ BİRAZ FAZLA GİBİ...
  • 2nızınde Degerlerınız Cok Yuksek Gibi Fanlarınızın Oturutup Oturmadıgını Kontrol Edin
  • 3,20 ghzda çalışıyor günlük olarak Q6600 üm tam yükte 50 dereceyi geçtiğini görmedim boşta ise 25-30 derece civarlarında dolaşıyor TT Bigtyp Vx ile, bana çok yüksek geldi değerleriniz stok fanda olsa o kadar yüksek değerlerde işlemcinizi çalıştırmak zararlı olabilir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi B-veritas -- 1 Haziran 2008; 15:06:13 >
  • Çok fazla. Stock fanla 3.6 da boşta o değerleri anca görüyordum.
    Fanı kontrol et tam oturmadı muhtemelen.
  • Ya abartmayın arkadaşlar bence, ilk arkadaşınki biraz fazla gerçekten ama bu sıcaklarda stok fanla 3.2 ghz hızda arkadaşın elde ettiği değerler son derece normal. Bence sizler kullandığınız sıcaklık programlarınızı kontrol edin. Sıcaklığın 25-30 derecelerde gezdiği bu günlerde nasıl oluyoda 3.6 ghz'de daha düşük değerler elde edebiliyorsunuz.
  • quote:

Orjinalden alıntı: ekorender

Ya abartmayın arkadaşlar bence, ilk arkadaşınki biraz fazla gerçekten ama bu sıcaklarda stok fanla 3.2 ghz hızda arkadaşın elde ettiği değerler son derece normal. Bence sizler kullandığınız sıcaklık programlarınızı kontrol edin. Sıcaklığın 25-30 derecelerde gezdiği bu günlerde nasıl oluyoda 3.6 ghz'de daha düşük değerler elde edebiliyorsunuz.

Boştaki işlemci sıcaklığı(Pc 1 haftadan beri tam yükte Boinc kasıyor hiç kapanmadı)
    Yoruma gerek duymuyorum bu havada boştayken bu sıcaklıkta çalışıyor,hadi stok fan kullandığını farz et +10 derece 38-40 yinede fazla ark.ların işlemci ısıları

q6600 orjinal fan

q6600 orjinal fan

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi B-veritas -- 1 Haziran 2008; 18:40:19 >

• Bu da tam yükteki işlemci sıcaklığı(Hadi diyelim stok fana +15 derece de 58-60 derece yaptı ki zaten bu sınır denilebilir günlük kullanım için ve burdan şu sonuç çıkıyor ark.ların işlemci soğutucularında problem var ya tam oturmamış yahut başka bir sorun)
    Saygılar...

q6600 orjinal fan

q6600 orjinal fan

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi B-veritas -- 1 Haziran 2008; 18:46:26 >

• SİZİNDE BİLGİSAYARINIZ SOĞUK BİR ODADA GALİBA, ZATEN DIŞ SICAKLIK BURADA 32 DERECE........
  • denedim fanı kontrol etim işlemcide bi sıkıntı olamaz değilmi
  • quote:

Orjinalden alıntı: peusan

denedim fanı kontrol etim işlemcide bi sıkıntı olamaz değilmi

Fanın ayaklarını kontrol ettin mi iyi oturmuş mu,birde genelde 3 ayak takılmış oluyor kalan bir ayakta oturmuş gibi gözüküyor fakat oturmadığı için işlemcin tam temas etmiyor soğutucuyla ve çok ısınıyor, benim tavsiyem anakartı söküp öyle kontrol etmen bu ayakları,anakartın arkasına baktığın zaman gayet açık bir şekilde anlaşılıyor takılı olmayan ayaklar birde bu şekilde kontrol et ark.ım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi B-veritas -- 1 Haziran 2008; 21:52:32 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: ctrl_alt_del

SİZİNDE BİLGİSAYARINIZ SOĞUK BİR ODADA GALİBA, ZATEN DIŞ SICAKLIK BURADA 32 DERECE........

İst. oturuyorum kasamda 12cmlik 1 önde 1 arkada egsoz fan var o kadar herkesin evi gibi benim kide sıcak yani ayriyetten soğuk tutmak için birşey kullanmıyorum
  • quote:

Orjinalden alıntı: B-veritas

quote:

SİZİNDE BİLGİSAYARINIZ SOĞUK BİR ODADA GALİBA, ZATEN DIŞ SICAKLIK BURADA 32 DERECE........

İst. oturuyorum kasamda 12cmlik 1 önde 1 arkada egsoz fan var o kadar herkesin evi gibi benim kide sıcak yani ayriyetten soğuk tutmak için birşey kullanmıyorum

Ama dediğim yine doğru çekirdekleriniz 56-57 derecelerde geziniyor. Arkadaşta stok fan olduğuna göre 70 derece çekirdekler için gayet normal 3.2 ghz hızda. Kaldıki siz iyi bir soğutucu kullanıyorsunuz sanırım. Ama eğer CPU sıcaklığı 70 lere çıkıyorsa biraz fazla ancak çekirdek sıcaklıklarıysa bence gayet normal arkadaşınki.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ekorender -- 1 Haziran 2008; 22:21:57 >

• @peusan

Seninki benimkinden iyi duruyor sanki. Ben de sıcak diye gittim cooler master high performance termal macun aldım ama stok halde sanki daha iyiydi. İşte yeni sıcaklıklar C1E açık

q6600 orjinal fan
  • quote:

Orjinalden alıntı: Ermeydan

@peusan

Seninki benimkinden iyi duruyor sanki. Ben de sıcak diye gittim cooler master high performance termal macun aldım ama stok halde sanki daha iyiydi. İşte yeni sıcaklıklar C1E açık

q6600 orjinal fan

Benim işlemci orda 3,2 ghzda ve full yükte 43 derecede sende tam yükte ve de işlemcin 3,2 ghzda SS alırsan sıcaklık farkını daha iyi analiz edebiliriz

• quote:

Orjinalden alıntı: ekorender

quote:

quote:

Ama dediğim yine doğru çekirdekleriniz 56-57 derecelerde geziniyor. Arkadaşta stok fan olduğuna göre 70 derece çekirdekler için gayet normal 3.2 ghz hızda. Kaldıki siz iyi bir soğutucu kullanıyorsunuz sanırım. Ama eğer CPU sıcaklığı 70 lere çıkıyorsa biraz fazla ancak çekirdek sıcaklıklarıysa bence gayet normal arkadaşınki.

Bende yukarıda cpu sıcaklıklarına göre hesap yaptım çekirdek sıcaklıklarından bahsetmedim hiç ark.ım, dediğin gibi 70 derece çekirdek sıcaklığı için bu havalarda ve Oclu olarak normal sayılır

• peki böle kullanmak sorun yaratırmı
  • quote:

peki böle kullanmak sorun yaratırmı

Arkadaşım seninki stok durumda bu şekilde ise gerçekten fazla. Ancak senin sistemde bi gariplik var zira ilk defa çekirdeklerden daha sıcak bir CPU sıcaklığı görüyorum ben. Genelde 5-10 derece daha fazla olur bir iki çekirdek ama sende çekirdekler daha serin işlemcinin kendisi daha sıcak. Bence sen arkadaşların dediği gibi macunu ve fanını bir kontrol et.
    Ek olarak birde speedfan ile kontrol edebilirmisiniz sistem sıcaklıklarını. Bazen bazı programlar yanlış ölçebiliyorlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ekorender -- 1 Haziran 2008; 23:02:31 >
  • quote:

peki böle kullanmak sorun yaratırmı

Everest yanlış ölçmüş sanırım sıcaklıklarını şimdi dikkat ettim çekirdek sıcaklıkları 51-49 derecelerde bu işlemcini ortalama 35-40 derece civarlarında olduğunu gösterir birde Coretemp programını indirip onunla bir SS koyar mısın???

CORETEMP Buradan İndir
  • quote:

quote:

Orjinalden alıntı: Ermeydan

@peusan

q6600 orjinal fan

Benim işlemci orda 3,2 ghzda ve full yükte 43 derecede sende tam yükte ve de işlemcin 3,2 ghzda SS alırsan sıcaklık farkını daha iyi analiz edebiliriz

Bu halde orthosta çekirdekler 70i buluyor. Eğer o hıza alırsam stok fanla ne olur düşünmek bile istemiyorum.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.