Şimdi Ara

PSU sisteme uygun mu bütçem kalmadı idare eder mi? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
35
Cevap
0
Favori
273
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş

rx 6600xt ekran kartının tdp değeri 160w olarak görünüyor yanlış bakmış olmayasınız. 160 ise dediğiniz gibi psu'nun kaldırması gerekiyor

• huseynky H kullanıcısına yanıt
    PSU sisteme uygun mu bütçem kalmadı idare eder mi?

arkadaşım sen başlığa ne yazdığının farkında olsana bi zahmet? yani bizi de yanıltmayasın?

hayır sonra ben ters oluyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zombi7406 -- 11 Şubat 2024; 22:20:18 >
  • zombi7406 Z kullanıcısına yanıt

yanlış yazmışım oraya ya 6600xt ekran kartı

• biraz sinirliyim. çünkü şahsi sorunlar üstüne demin de forumdan bi arkadaş olmadık yerde densizlik etti. sana patladı bi tık sankiPSU sisteme uygun mu bütçem kalmadı idare eder mi? bu psu çok eski. kapasitörlerini kontrol ettirmelisin. yoksa su koyverebilir. soketlerdeki sulyeler gevşemişse ya da kirlenmişse ark yapıp soketleri yakabilir. bunlardan eminsen sorun çıkmayacaktır.

Önemli değil dostum. Ben 2018 yılında sıfır olarak aldım yaklaşık 5-6 yıldır benimle normal oyun pc' sinde kullanıyorum. Hiç içini filanda açmadım hatta yerinden de çıkartmadım. Bahsettiğin kontrol işlerinden de hiç anlamam :)

o psu 2009 dan kalma. 2018 de depoda kaldıysa daha da vahim. kapasitör çok dengesiz bi parça. bekleyince daha çabuk geberiyor.

teyp tamiri yaptığım yıllarda 20 yıllık teypde bozulmayan kapasitörlere çok rahat denk gelirdim. kullana kullana kendini yeniliyorlar. ama kutuya koyduğum parça 2 sene geçmeden oksitleniyor. bozuluıyor. sen bi baktır. tamamen 2018 üretimi olsaydı bile yine bi kontrol ettirmekte fayda var. yani 6 yıl geçmiş farkında isen.

zaten 1-2 ay beni götürsün yeni psu alacağım. pin dönüştürücü alıp 1-2 ay idarelik kullanmam gerekiyor. yorumlardan gördüğüm kadarıyla güç olarak yeticek gibi duruyor. beni 1-2 ay götürür kararına vardım.

• Digital PSU test cihazları var , google dan bakarsın merak ediyorsan.

Bulundugun il/ilce den bir pc dükkanında psu kontrolü yaptırırsın , ancak elindeki ürün şuanda işini görür. Hatta +200/250 TL ekleyerek 550 / 600W üst marka - model bir seyler de rahatlikla alabilirsin.

Üretim tarihi , kaç yıllık olduğu değilde kullanıldığı ortam ve bileşenlere göre az da olsa bir eskime olacaksa da ben 200/300 ikinci el psu alıp sattım ama 1/2 tanesi stabil değildi yada cihaz da uyarı verdi.

DH ikinci el de psu takası yaparsın en kötü ihtimalle elindekini. İstanbul / Avrupa yakası ihtiyacın olursa her sekilde yardımcı olur/yönlendirme yaparım sana ++

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eg2077 -- 11 Şubat 2024; 22:55:15 >
    < Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • eg2077 E kullanıcısına yanıt

tamamdır çok teşekkür ederim. bakırköydeyim zaten. alacağım zaman sizinle iletişime geçerim.

• arkadaşım şu kadar mal sattım klasik satıcı ağzıdır.

ben satıcı değil tamircisiyim.

bu psu lar 2009 dan kalma. ne halde kaldı kimse bilemez. sağlamsa iyidir diyorum zaten. ama kapasitör arzası varsa-ki bana gelenlerden birisi 5 voltu sıkıntılıydı. insana saç baş yoldurur. sonra konuyu açan arkadaş 3 gün sonra amd kartlar mavi ekran verdiriyor yea diye yeni konu açmasın diye kontrol ettirsin diyoruz sadece.

• 12 volttan 360 watt veriyor, birde 15 senelik sanırsam şu anda o kadar bile vermiyordur, aman diyeyim o güç kaynağıyla kullanma. Elindeki parçaları riske atarsın.

• saimertug kullanıcısına yanıt

tamam ama ben zaten aktif olarak kendi pc'mde 5-6 yıldır kullanıyorum psu öyle çabuk bozulan bir alet mi?

eski sistemin o kadar yük çekmiyorduysa var olan sorunu görememiş olabilirsin. sonuçta 2009 dan kalma bu ürün. pcap ve pcar serisi çok eski ürün. yeni sistem ise 160 watt gpu ya sahip.

sonradan gelip amd ekran kartı wattman arzası diye konu açmanı istemeyiz.

• bu kuracağım sistem için güvenilir fiyat performans psu önerileriniz var mı?

• 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.