Şimdi Ara

PSP E1004 3300 mAh Batarya Modu

Koronavirüs Özel
Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir (1 Mobil) - 1 Masaüstü1 Mobil
7
Cevap
0
Favori
1.229
Tıklama
Tüm Forumlar >> Oyun >> Taşınabilir Oyun Konsolları >> Sony PSP >> PSP E1004 3300 mAh Batarya Modu
Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Giriş
    573 Mesaj
    Ikinci el olarak aldigim psp'nin bataryasi bitik(1-1.5 saat) cikinca yeni batarya almayi dusundum ancak bu model(E1004) psp'ler icin pek batarya bulunmuyor. Olanlarda yuksek ihtimalle yillarca beklemis olu bataryalar diye tahmin ediyorum. Ustune bir de gereksiz yere pahalilar.

Nette gezerken birkac psp batarya moduna rastladim. Psp 1000, 2000 ve 3000 icin tum sureci gosteren videolar var youtube'ta ancak E1000 serisi icin yok. Ben de asagidaki linkte yer alan anlatimi baz alarak gerceklestirdim islemi.

Batarya olarak yan sanayi Galaxy J7 2016 bataryasi kullandim. Batarya orijinal olmadigi icin uzerinde yazan degeri verdigini zannetmiyorum. Arka kapak aleti aldigimda da kapanmadigi icin elektrik bandi yapistirdim. Kapandiktan sonra tekrar aciliyor. Muhtemelen kilit mekanizmasinda problem var.

https://gbatemp.net/threads/psp-street-e1000-extended-battery-permanent-mod.474302/

Bu batarya ile, parlaklik seviyesi 1. kademede, ses seviyesi orta kademede (kulaklik yok) asagi yukari 12 saat bir oyun suresi aldim. Normalde de psp'i bu sekilde kullaniyorum zaten.

Bataryanin sarji tamamen bittikten sonra tekrar sarja taktim ve sarjin tam dolmasi 4.5 saat surdu.

Oynadigim oyunlari ve oyun surelerini not aldim.

20dk Street Fighter 2
    30dk Sega Genesis Collection
    40dk Tetris
    45dk Punisher
    60dk Cadillacs and Dinosaurs
    60dk Captain Commando
    90dk NFS Most Wanted
    110dk Crash Bandicoot
    260dk GTA 2

|
    |

• Er
    2 Mesaj
    Kullanım sonrası bir sıkıntı çıktımı yoksa alet hala cayır cayır çalışıyor mu

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |

Eninde sonunda her Psp özellikle de E1000 serisi olanlar aynı kaderi paylaşacak (yani bitik batarya sorunu). Gözden çıkarabileceğiniz bir Psp'iniz varsa bu modu yapabilirsiniz ama her zaman bozma riskiniz var tabiki.
    |
    |
    Hocam sa, psp bataryası 3.6v ama telefon bataryaları 3.83v sorun nasıl çıkmadı?

quote:

Orijinalden alıntı: Orange dragon

Hocam sa, psp bataryası 3.6v ama telefon bataryaları 3.83v sorun nasıl çıkmadı?
    Bataryanın yan sanayi olduğunu belirtmiş
    Büyük ihtimalle o dediğiniz değeri vermiyor.

Hocam ytde bir videoda gördüm devra kartı olmadan batarya 3.80v veriyordu. Muhtemelen devre kartı (adî tam olarak ne bilmiyorum) 0.20v düşürüyor

|
    |
    waswa91 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    güzel konu arşiv.
    |
    |
1
Reklamlar
Mobilya Takımları
Bey Azura
canlı radyo dinle
Media Sözlük
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR3
0,219
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.