Şimdi Ara

PSN kredi kartı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
17
Cevap
0
Favori
772
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Selamlar psn'e kredi kartımı eklemek istiyorum ama bir türlü bulamadım... nerden ekleniyor ? birde türk kredi kartlarını kabul ediyordu değil mi ?

• Türk derken master yada visa olması yeterli diye biliyorum.konu hakkında daha detaylı bilgiye sahip arkadaşlar vardır.yardımcı olurlar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: DaveJones

Türk derken master yada visa olması yeterli diye biliyorum.konu hakkında daha detaylı bilgiye sahip arkadaşlar vardır.yardımcı olurlar.

beklemedeyim.. birde 10 tl çekiyor sanırım fazladan.. ve ayarlara girmek istediğimde password soruyor daha ps3 ü alalo 1 hafta oldu parola falan koymadım ben ...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Anselmo35

quote:

Türk derken master yada visa olması yeterli diye biliyorum.konu hakkında daha detaylı bilgiye sahip arkadaşlar vardır.yardımcı olurlar.

beklemedeyim.. birde 10 tl çekiyor sanırım fazladan.. ve ayarlara girmek istediğimde password soruyor daha ps3 ü alalo 1 hafta oldu parola falan koymadım ben ...

PSN hesabı açmadın mı?Password diye sorduğu o işte.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kingman29

quote:

quote:

cahillik hocam işte :) evet oymuş teşekkürler ... peki fazladan ilk başta cüzdana 10 tl eklemeye çalısıyor sanırım böyle bir olay var mı ?

• quote:

quote:

quote:

quote:

cahillik hocam işte :) evet oymuş teşekkürler ... peki fazladan ilk başta cüzdana 10 tl eklemeye çalısıyor sanırım böyle bir olay var mı ?

Valla ben hiç alışveriş yapmadım daha.Geçen gün uğraştım bişeyler almak için ama kredi kartlarımı kabul etmedi.3 tane kart denedim olmadı.Ya kartlarda limit yoktu ya da adres bilgisi birebir kredi kartınınkiyle uyması gerekiyomuş.Ordan sorun çıktı galiba.Bugün tekrar denicem.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kingman29 -- 26 Aralık 2011; 14:58:37 >

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Valla ben hiç alışveriş yapmadım daha.Geçen gün uğraştım bişeyler almak için ama kredi kartlarımı kabul etmedi.3 tane kart denedim olmadı.Ya kartlarda limit yoktu ya da adres bilgisi birebir kredi kartınınkiyle uyması gerekiyomuş.Ordan sorun çıktı galiba.Bugün tekrar denicem.

tamamdır hocam haber bekliyorum... buraya yazarsan denediğinde sevinirim....

• Bütün kartlarımı denedim PSN'ye kredi kartlarımı kabul ettiremedim.Hatta yapı kredi için internet bankacılığımı aktifleştirip oradki adresimi birebir aynı yazdım.Yine abul etmiyo.PSN network kart almaktan başka çare kalmadı.En ucuza nerden alabilirim.Gittigidiyora baktım 50 Dolar için 119 TL istiyolar.Neden daha pahalıya geldiğini anlamadım.Hem bunu kullanabilmek için USA acoount mu açmak gerekiyo?
  • Hocam sanirim benim bonus karti kabul etti.. Ancak daha alisveris yapamadim bakiye olmadigindan karta para yukleyince deneyimleri yazicam... Acaba hesabin psn turkiye uzerinden mi ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Hocam sanirim benim bonus karti kabul etti.. Ancak daha alisveris yapamadim bakiye olmadigindan karta para yukleyince deneyimleri yazicam... Acaba hesabin psn turkiye uzerinden mi ?

Kardesler ben bu konuyu size ayrintili acikliym.

Simdi diyelimki turkiyede yasiyorsunuz ama turk accountu acarsaniz sadece turkiyede cikarttiginiz kredi kartlariyla alisveris yapabilirsiniz.

Bu her ulkede boyle cinden actiysan cin kredi karti gibi.

Fakat soyle bir olayda var.

Actiginiz account UK VEYA USA ise psn card kullanabilirsiniz turkiye veya baska bir ulkede olsaniz bile kabul eder yani psn kardiniz varsa UK VEYA USA PSN İ her ulkede kullanabilirsiniz bu iki ulke haricinde her ulkede o ulkenin accountunu acip o ulkede olup o ulkede cikarttiginiz kredi kartini kullanmaniz gerekli.

Simdi kredi kartinizi nasil tanitcaginizi anlatiyorum

Playstation store da almak istediginiz seyi secin orda nasil almak istediginizi sorcaktir 2 secenek playstation card veya normal kredi karti benim tavsiyem turkiyedeyseniz tr accountu kullanin derim veya mesela italyadaysaniz italyaninki gibi ama italyada ingiltere ve amerika accountu acip psn cardla alisveris yapabilirsiniz diger ulkeler icinde ayni sey gecerli sadece UK VE USA İN PSN CARD AYRİCALİGİ VARDİR BUDA HERZAMANKİ GİBİ HAKSİZLİK .HERNEYSE KONUYA DONUYORUM SİZE ORDA YA PSN KARD YADA NORMAL KART DER ACCOUNTU TURKİYEDE ACTİYSANİZ TURKİYE DE KULLANDİGİNİZ VEYA CİKARTTİGİNİZ KREDİ KARTİNİ KULLANMANİZ GEREKECEK KULLANDİGİNİZDA SİZE BİLGİLERİ KAYDEDİYİMMİ DİYE SORAR KAYDET DERSENİZ OLAY BİTER İSTEDİGİNİZ HERSEYİ ALABİLİRSİNİZ HİCBİR SORUNA UGRAMADAN AMA BEN OLSAM TANİTMAM MALUM PS3 NETWORK DAHA ONCE HACKLENDİ BİLENLER BİLİYODUR.

İYİ FORUMLAR ANLAMADİYSANİZ SİZE PM ATARAK ANLATİCAM VEYA SİZDE BANA PM LE SORABİLİRSİNİZ VEYA BURADA RESİMLİ ANLATİRİM

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tinerajj -- 28 Aralık 2011; 9:30:30 >

• öncelikle kredi kartınızın ekstre adresini ve posta kodunuzu bankanızdan veya evinize gelen bir ekstre mektubundan araştırıp öğrenin. kartın internet alışverişine açık olup olmadığını mutlaka kontrol edin genelde kapalı olur. kapalı ise internet bankacılığından açabilir veya kartın bağlı olduğu banka şubesine giderek açtırın. kart sahibi adı soyadı bilgilerini dikkatlice yazın. Bu noktalara dikkat edin. birde öğle deneyin. türkçe karakter kullanmayın diyecem ama onu net bilmiyorum iki türlüde deneyin. :)

sizlere tavsiyem 100-150 tl limitli kredi kartına bağlı bir sanal kart oluşturmanızdır güvenlik amaçlı. ben o şekilde kullanıyorum.

not: her alışverişinizde ekstre 1 tl alıyor sony rakam değişmedi ise. 50 tl oyun indirdin +1 tl alıyor diye hatırlıyorum..
    birde cüzdanınıza (wallet) 10-20-30 tl gibi bakiyeler atabilirsiniz. örneğin 5 tl cüzdanda kalmış olsun 6,90 lık bir içerik alacaksınız psn deki wallet a 10 tl atıyor minimum. 15 tl kredi kartınıza borç yazıyor. geri kalan bakiye cüzdanda kalır 8,1 tl gibi.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: vokiceki

öncelikle kredi kartınızın ekstre adresini ve posta kodunuzu bankanızdan veya evinize gelen bir ekstre mektubundan araştırıp öğrenin. kartın internet alışverişine açık olup olmadığını mutlaka kontrol edin genelde kapalı olur. kapalı ise internet bankacılığından açabilir veya kartın bağlı olduğu banka şubesine giderek açtırın. kart sahibi adı soyadı bilgilerini dikkatlice yazın. Bu noktalara dikkat edin. birde öğle deneyin. türkçe karakter kullanmayın diyecem ama onu net bilmiyorum iki türlüde deneyin. :)

sizlere tavsiyem 100-150 tl limitli kredi kartına bağlı bir sanal kart oluşturmanızdır güvenlik amaçlı. ben o şekilde kullanıyorum.

not: her alışverişinizde ekstre 1 tl alıyor sony rakam değişmedi ise. 50 tl oyun indirdin +1 tl alıyor diye hatırlıyorum..
    birde cüzdanınıza (wallet) 10-20-30 tl gibi bakiyeler atabilirsiniz. örneğin 5 tl cüzdanda kalmış olsun 6,90 lık bir içerik alacaksınız psn deki wallet a 10 tl atıyor minimum. 15 tl kredi kartınıza borç yazıyor. geri kalan bakiye cüzdanda kalır 8,1 tl gibi.

Dogru kardes ben bunlari yazmayi unutmusum bak haaa seni ekliyecem kardes tanisalim

• Arkadaşlar türkiye psn hesabında en az 40-50 tane oyun aldımbu hesaplarda kardeşlikle alınmıştı ve 6 farklı hesap içindi.İş bankası maximiles kartı kullanıyorum.Şu ana kadar bana posta kodu ile ilgili bişey sormadı.Önemli olan bence hesabı oluştururken girdiğiniz adresinizle kredi karı adresinizin aynı olması.10-20-30 gibi işlem yoktur alacağınız oyunları sepetinize ekleyin sonra almak istediğinizde kredi kartını seçin ve bilgileri girin adres otomatik olarak zaten çıkıyor.Kaç paralık oyun aldıysanız sadece o kadar ücret çekilir.denemek için hesap detaylarında 1-2 tl gibi meblağ görürsünüz ama onu iade ederler 1 hafta içinde.Tek sorun oyunlar tl olarak gözükse bile işlem dolar yada paund üzerinden gerçekleşip kredi kartı hesabınıza tl olarak yansıdığından çok ufak bi banka kur farkı yersiniz.
    Örnek olarak en son aldığım 94 tl lik 4 oyun kredi kartıma 99 lira olarak yansıdı.
    Benden size tavsiye sanal kart kullanın.(Ben kullanmıyorum ama siz kullanın) , yada benim gibi işlem bittikten sonra account management kısmından billing information kısmından delete credit cart seçip kart bilgilerini silin.Sistem her ne kadar siin kredi kartı cvc nosunu tutmasada silin tekrar oyun alacağınız zaman sisteme kartınızı tanıtırsınız sorun olmaz.
    Şu an kadar çok farklı hesaplar için çok oyun aldım hiç sorun yaşamadım.bilginize.

• quote:

Orijinalden alıntı: johnny2

Arkadaşlar türkiye psn hesabında en az 40-50 tane oyun aldımbu hesaplarda kardeşlikle alınmıştı ve 6 farklı hesap içindi.İş bankası maximiles kartı kullanıyorum.Şu ana kadar bana posta kodu ile ilgili bişey sormadı.Önemli olan bence hesabı oluştururken girdiğiniz adresinizle kredi karı adresinizin aynı olması.10-20-30 gibi işlem yoktur alacağınız oyunları sepetinize ekleyin sonra almak istediğinizde kredi kartını seçin ve bilgileri girin adres otomatik olarak zaten çıkıyor.Kaç paralık oyun aldıysanız sadece o kadar ücret çekilir.denemek için hesap detaylarında 1-2 tl gibi meblağ görürsünüz ama onu iade ederler 1 hafta içinde.Tek sorun oyunlar tl olarak gözükse bile işlem dolar yada paund üzerinden gerçekleşip kredi kartı hesabınıza tl olarak yansıdığından çok ufak bi banka kur farkı yersiniz.
    Örnek olarak en son aldığım 94 tl lik 4 oyun kredi kartıma 99 lira olarak yansıdı.
    Benden size tavsiye sanal kart kullanın.(Ben kullanmıyorum ama siz kullanın) , yada benim gibi işlem bittikten sonra account management kısmından billing information kısmından delete credit cart seçip kart bilgilerini silin.Sistem her ne kadar siin kredi kartı cvc nosunu tutmasada silin tekrar oyun alacağınız zaman sisteme kartınızı tanıtırsınız sorun olmaz.
    Şu an kadar çok farklı hesaplar için çok oyun aldım hiç sorun yaşamadım.bilginize.

Valla kardes bende turkiyede yabanci accounta cok denemistimcalmayi her seferinde sorun vermisti sonradan kaldirilmis olabilir bu kural ama ben ilk proseduru anlattim vede boyleydi bnim tek bildigim normal kartla turkiye ingiltere accountundan alisveris yapamazsin cunku turkiyedesin gibi

• Değerli cevaplarınız için hepinize teşekkür ederimm Dediğiniz şekilde bi avatar falan satın almayı denedim ve oldu çok çok sağolun :)
  • quote:

Değerli cevaplarınız için hepinize teşekkür ederimm Dediğiniz şekilde bi avatar falan satın almayı denedim ve oldu çok çok sağolun :)

Ne demek kardesim ben tesekkur ederim bu arada johnny krdesim dediklerin sonuna kadar dogru adres ayari da baya baya etkiliyor
  • ben hala kredi karti ekliyebilmis degilim kabul etmiyor, psn ile ilgili uk telefon vs. varmi ariyan eden o derece darlandim, hic birsey alamiyorum vs. acicam aricam kafaya koydum
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.