Şimdi Ara

Ps4 oyuncusuyum donanımda anlamıyorum yardım edin lütfen!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
0
Favori
920
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar kötü bir laptopum var, yeni oyunları açmıyor artık sıkıldım, çocukta pubg oynarken takılıyor uzuluyorum, bir kaç konuda millete sorular sordum sagolsunlar cevapladılar ama kafam iyice karıstı. Evli 2 çocuk babası işçi birisi olarak bütçeyi de zorlamadan bir sistem toplamak istiyorum.
    Grafik fps takıntım yok. Tek isteğim en azından şimdi 1080p hıgh acsın, 6-7 yıl sonrada low da olsa oyunları açsın.Teknoloji vb değişmezse.bi monitorum var, Monitorde oyun modu varmış 75 hz ye çıkıyormus, amd işlemci mi ekran kartı mı ne olması gerekiyormuş. Gerçekten bilgisizim. Çok aşırıya kaçmadan toplamak istediğim sistemde şunları sormak istiyorum

* amd ryzen 5 1600 almaya karar verdim. 2600 e gerek yok dediler dogru mu, yanına sapphire rx 570 4 gb mi 8 gb mi almam lazım.
    * 570 için 8gb gereksiz diyorlar, bazılarıda 2 3 sene sonra 4 az kalır diyorlar.
    * 570 mi 590 mı almalıyım 570 düşük kalırsa? 590 a boşuna mı fazla para vermiş olurum ama 6 7 yıl sonra 570 oyun açar mı?
    * diğer parçalar hangi marka model olmalı ne olur yazar mısınız? anakart psu ram kasa vb işlemci ve e kartının yanına hangileri uyumlu olur öneri yapar mısınız anakart için gigabyte b450m demişti bi arkadaş mesela diğer tüm parçaları onerir misiniz
    * dediğim gibi ucsun kacsın demiyorum arkadaşlar parçalar sadece 6 - 7 yıl sonrada oyun açsın yeter.

* tum parçaların oldugu sistemde tavsiye edebilirsiniz, sadece amd olsun monitor için yeterli

Eğer yardımcı olursanız parçaları tek tek sitelerde arayıp en uygunlarını almaya çalışacağım toplama işini de birini bulur veya pc ciye yaptırırım.
    Yardımlarınızı bekliyorum. Hepsini okuyup yardımcı olacaklara şimdiden teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mustang_88 -- 2 Kasım 2019; 15:9:51 >

• https://www.teknobiyotik.com/teknobiyotik-e1-5-amd-ryzen-5-1600-3-2ghz-rx580-8gb-8gb-ram-240gb-ssd-oyuncu-bilgisayari.html

Bu sistemi toplama hizmeti ile birlikte alabilirsiniz hocam.

Eğer biraz daha bütçeniz var ise bellekleri ürün sayfasındaki opsiyonlardan Adata DDR4 16GB(2x8GB) 3000MHz SINGLE XPG GAMMIX D10 RED Ram olarak seçin.

Biraz daha bütçe var ise işlemciyi 2600X ile değiştirebilirsiniz yine ürün sayfasındaki opsiyonlardan.
  • rx 500 almak yerine rx 5500 bekleyin bence

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • -forumber- kullanıcısına yanıt
    Hocam bu sistem 6 -7 yıl sonra da oyun açar mı? 1080p low da takılmadan

Bir de bu hazır toplamalarda bazı parçaların en zayıfını koyuyorlar diyorlar güç kaynağı ve anakart düşük mü iyi mi?

Ayrıca ekran kartını amd almam lazım sapphire model oluyor o da heralde?
  • Bekir YENİKARAMURAT B kullanıcısına yanıt
    Hocam fiyat aşırı olur heralde o kartta , olabildiğince normal bir şey toplamaya çalışacağım.
    Yeni cod oyununu youtubda rx 570 in high da 70 fps falan açtığını gördum. Uzun yıllar sonra bana lowda açacağına emın olsam direk alacağım ama işte ögrenmeye calışıyorum neyın ne oldugunu.
    DAha r5 1600 ile sapphire rx 570 uyumlu mudur onu bile tam öğrenemedım. Vram mesela 4 mü 8 mı olmalı onu da cözemedim
  • quote:

Orijinalden alıntı: mustang_88

Hocam fiyat aşırı olur heralde o kartta , olabildiğince normal bir şey toplamaya çalışacağım.
    Yeni cod oyununu youtubda rx 570 in high da 70 fps falan açtığını gördum. Uzun yıllar sonra bana lowda açacağına emın olsam direk alacağım ama işte ögrenmeye calışıyorum neyın ne oldugunu.
    DAha r5 1600 ile sapphire rx 570 uyumlu mudur onu bile tam öğrenemedım. Vram mesela 4 mü 8 mı olmalı onu da cözemedim
    hocam nacizane görüsüm 2020 ye girecekken 570-580 gibi eski, kronik sorunlu, yüksek güç tüketimli, sıcak ve gürültülü çalışan kartlar alınmaz

bakın siz de boyle dediniz başkası 6 7 yıl göturur hiçbirşey olmaz diyor. Peki 1333 tl ye rx 590 8 gb var oda mı olmaz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: mustang_88

bakın siz de boyle dediniz başkası 6 7 yıl göturur hiçbirşey olmaz diyor. Peki 1333 tl ye rx 590 8 gb var oda mı olmaz?
    6-7 yıl diyen hayal dünyasında yaşıyor yorumlarını dikkate almamanızı tavsiye ederim

Arkadaş 6-7 yıl sonra oyunların hiç açılmayacağını sanıyor ve ona düşük fps de olsa açar denmişti. Bu doğru tabii ki. 30 fps de olsa oyunlar açılacak. İnanması için bunu daha kaç kişinin söylemesi gerekiyor bilmiyorum.

6-7 yıl müthiş uzun bir süre. Allah sağlık verirse 5 sene sonra ekran kartı değiştirmek zor bir şey değil ki. Niye illa 7 yıl aynı kartı kullanmak gereksin? Konsol değil bu sonuçta, 2dk içinde ekran kartı değiştirilebiliyor. Şİmdi uzun süre iş görecek 570-580 gibi bir kart alıp birkaç sene sonra değiştirilebilir. Düşük fps sorun değilse değiştirilmeyebilir de tabii ki, kişisel tercih.
  • VYC Majoris kullanıcısına yanıt
    Haklısın hocam, iş bilmeyince boyle pimpirikli oluyorsun, herkes farklı bi şey diyor. Ben almısken bi kere alayım ornekten gidersek 570 4 gb düsük kalırsa rx590 8 gb alayım bi kere alayım kafasındayım. anlatmak istediklerini anladım hocam sağol. Yine de r5 1600 ve rx470 4 gb mı, r5 2600 rx590 8 gb mı arada kaldım. Kafam karıştı. Bakalım hayırlısı teşekkurler hocam tekrar.
  • mustang_88 kullanıcısına yanıt
    N11'deki neararsanızvar isimli satıcıdan 1600 alın. Yeni seri olan 1600'lerden satıyor ve performansı 2600 ile aynı. 300TL kar etmiş olursunuz. O parayı da 590 için harcarsınız ve %20 daha güçlü bir kart almış olursunuz.
  • öncelikle 6-7 yıl gibi bir düsünce varsa amd ekran kartı almak zorundasın amd eski yada yeni fark etmeksizin performans güncellemesi getiriyor kartlar sürekli performans alıyor

alacagın min kart rx5700 olmalı uzun süreli kullanım düsnülüyorsa

kdv indirimi vs de bir 5700 alıp 1900 2000 e rahatça kullanılır üzmez
    https://www.hepsiburada.com/sapphire-pulse-amd-radeon-rx-5700-8gb-256bit-gddr6-dx-12-pci-e-4-0-ekran-karti-11294-01-20g-p-HBV00000N5P55?magaza=Hepsiburada

• monitör 1080p 75 hz ise ve uzun sure boyle kullanilcaksa abim sen r 2600 işlemcisi al uygun bir b450 anakart al ekran kartı olarak 1660 ya da 1660 ti al. isinmayan bir model secersin onerirler yani. uzun sure seni kurtarir bu. uygun bir psu alırsın. 16 gb ram ayarla birde yuksek mhzlerden. tamamdır. cok dert etme.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Bu ps4 degil icindeki parcalari kolaylikla degistirip model yukselte biliyorsun ve guzel grafikler ile oynicam diyorsan zaten 2 senede bir yeni ekran karti alacaksin...

r5 2600 ile baslamani oneririm.

Simdi ps5 cikinca oyun sektoru pc ile beraber yeni bir doneme gircek ve oyunlarin istedigi sistemler cok ciddi yukselecek bu yuzden ne alirsan al 2021 de islemcini ve ekran kartini degistirmen gerekecek...

Pc oyunculugun tek iyi yani oyunlari steamden ps ye gore 10da 1 fiyatina alabilmen ve hatta istersen hic para bile vermemen...
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.