Şimdi Ara

Ps4 Mü Pc mi :) (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
55
Cevap
0
Favori
1.500
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • balodborne hocam balondedoor degilmiydi o
  • ilhdmr kullanıcısına yanıt
    Ben pc yi 3~4 bine topladim. 1 yıl dogru düzgün oyun çıkmadı. Pcnin üstüne el örgüsü koydum.. süs eşyası oldu...topladığım zaman ps4 tlous,killzone,infaum,v.s gibi bir sürü oyun cikardi.1 yil sonrada ps4 aldim.exc.oyunlari alip oynuyorum.. pcnin şöyle bir dezavantaji var.ekran karti aliyorsun en ideali 600~800 arasi 1 yil sonra 60 gb lik
    40 gb grafikten oluşan oyun yapiyorlar.. ekran karti lowda açarsa sanslisin..ama ps4te donanim derdi yok.. ps4un tek dezavantaji 4~5 arsivlik oyun aliyorsun ps4le ayni fiyati ödemiş oluyorsun..
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kenan.z

Ben pc yi 3~4 bine topladim. 1 yıl dogru düzgün oyun çıkmadı. Pcnin üstüne el örgüsü koydum.. süs eşyası oldu...topladığım zaman ps4 tlous,killzone,infaum,v.s gibi bir sürü oyun cikardi.1 yil sonrada ps4 aldim.exc.oyunlari alip oynuyorum.. pcnin şöyle bir dezavantaji var.ekran karti aliyorsun en ideali 600~800 arasi 1 yil sonra 60 gb lik
    40 gb grafikten oluşan oyun yapiyorlar.. ekran karti lowda açarsa sanslisin..ama ps4te donanim derdi yok.. ps4un tek dezavantaji 4~5 arsivlik oyun aliyorsun ps4le ayni fiyati ödemiş oluyorsun..

Kardeş ps4 alırsam kaç oyun yeterli olur yani 10 oyun alsam ne kadar götürür genelde multiplayer oynarım.Yazın çok oynarım okul zamanı fazla oynamam.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: XraTiNq2

Küçük bir hesaplama yaptım, sizin tercihlerinizi bilemem fakat oyunları spottan alırsanız 2.500 TL civarı yapıyor ve ek olarak kamera+oyun alarak 2800TL' ye denk getirebilirsiniz. Hong Kong PSN' den de 80TL' ye 1 yıllık Plus alabilirsiniz.

PS4: 1550TL (Türkiye Garantili)
    Extra DualShock 4: 180TL
    GTA5: 160TL
    FarCry 4: 160TL
    AC Unity: 150TL
    Battlefield 4: 80TL
    Watch Dogs: 100TL
    FIFA 15: 150TL civarı fakat FIFA 14 50TL. Arada o kadar fark yok kanımca.

Bunlar toplam 2.520TL ediyor. 2. el almayı da dert etmiyorsanız fiyat düşer.

PS4 Kamera: 150TL
    Oyun(Örn: Just Dance 2015): 150TL
    PS PLUS 1 Yıl (HK PSN): 80TL

Eğer PC alırsanız 3.000TL' lik bir PC sizi 2,5-3 yıl götürür. PS4' ün ömrü bayağı var gibi. Ama PC' de oyunlar daha fazla, daha ucuz lâkin PS4 Exc.' leri var. Ben sizin için küçük bir hesap yaptım gerisi sizin bileceğiniz iş.

Tarafsız objektif yorumun için tebrik ediyorum. Bunlara ek olarak spotta oyunu elden alırsan daha uygun ps4 ü de kampanyalı alabilirsin daha uyguna gelir ds4 daha ucuz 150 ye bulabilirsin.

Kısacası arkadaşın yaptığı hesap doğru fakat biraz araştırmayla o fiyatın 100-200 tl daha aşşağısına istediklerini alabilme şansın var. Ayrıca hikaye tabanlı oyunları takas yapabilir bi sonraki oynayacağın oyunları çok ucuza veya ücretsiz temin edebilirsin.

• Fox90 kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler hocam, olması gereken yorum bu. Söylediklerinizde haklısınız. Ben yerine göre değişiyor diye özellikle fiyatları yüksek tuttum.
  • Kişisel zevk meselesi
    Şahsen pcde oynamaktansa ps2de bile oynamayı tercih ederim
    Çünkü bana konsolda oynamak daha eğlenceli geliyor

• sinan.d0144 S kullanıcısına yanıt
    Hocam ben iki oyun aldim, oynadim botirdim sonra takas yaptim. Oyunun birini hep ust duzey ragbet goren oyunlarla 30 tl ye, digerini diğer oyunlarla 20 liraya takasliyorum. Bence sende benim gibi yap, gidip her oyuna 100-150 tl verme

• quote:

Orijinalden alıntı: Mactavish-

quote:

Orijinalden alıntı: Pileysteysin

PS4 1550TL
    Dualshock 4 200TL
    Kamera 200TL
    5 yıllık psn 180*5=900TL
    5 yıl boyunca sana yetcek kadar oyun 150*35=5250TL
    Topla bunları 8100TL

Gerçekten PS4 çok daha hesaplıymış yahu

TV 2.500TL
    Ses sistemi 900TL
    Ev kirası 5 yılda 60 bin TL
    Elektrik Faturası 5 yılda 5 bin lira
    Koltuk lazım oda bin lira falan işte
    Sonra oynarken acıkıyorsun oda 5 yılda yapar 5 6 bin TL

Ben tamamlıyım dedim reis tarzını beğendim ama çalışman lazım.

Süper açıklama bence vazgeç bu sevdadan

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• sinan.d0144 S kullanıcısına yanıt
    Battlefield 4, destiny, fifa 15, last of us, infamous second son, bloodborne.. şimdilik bunlarin dışında başka oyun almani tavsiye etmem sebebi aşağı yukari hepsi oynadim.. suan için en uzin uzun süre keyifle oynayacagin oyunlar bunlar olucak ;)
  • Yanına çevrende bi arkadaşın varsa kesinlikle ps4 kardeşlikle hem oyunlar hem multiplayer için gerekli olan psn plus uyguna gelir bu ay Tomb raider vardı mesela 45 tl enpara karta yarısı iade bide kardeşlikle arkadaşımda indirdi adam başı 11 tl ye geldi oyun kutulu aldın diyelim en son çıkan the order 1886 örnek verim 3 arkadaş n11 kupon bonus filan 140a aldık 45 tl adam başı sırayla bitirip satıcaz en kötü 120 eder ikinci eli hesabı sen yap 10 tlye geliyor adam başı

• Adam ps4 için donanım olarak tabletlerle yarışıyor yazmış.
    Forumdan atılması icin imza toplasam binlerce kişi toplarım herhalde

• Simdi evde 2 tane pc var ve ben konsol almaya kararliyim ne olursa olsun ps4 alinmali karar senin dostum ama bende ps4 almayi dusunuyorum sanada onerim ps4

• quote:

Orijinalden alıntı: Pileysteysin

PS4 1550TL
    Dualshock 4 200TL
    Kamera 200TL
    5 yıllık psn 180*5=900TL
    5 yıl boyunca sana yetcek kadar oyun 150*35=5250TL
    Topla bunları 8100TL

Gerçekten PS4 çok daha hesaplıymış yahu

ps4 1300 lira
    Ds4 150 lira
    kamera: gerek yok ama illa alacaksanız 150 lira
    5 yıllık psn 750 lira civarında ve her ay 2 oyun hediye ediyor. 5 yılda bedavadan 120 oyun yani. Yakında çok daha kaliteli oyunlar hediye etmeye başlarlar.
    5 yıl boyunca yetecek oyun... ilk seferinde iki kutulu oyun alırsın ikinci el 50-100 liraya. sonra da 10-20 liraya takasla bir sürü oyun alırsın.
    75x2 150 lira, takasla da otuz üç oyun alsan 300 lira tutar en fazla. yani dört yüz elli lira.
    2800 lira?
    Senin hesabının %33'ü kadar.
    Sanırım arkadaş ya kazık yemek konusunda usta ya da PS4'e karşı bir düşmanlığı var.
    PS4 iyidir iyi.

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.