Şimdi Ara

ps3 move nintendo wii forum ölmüş cevap yokmu??? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
31
Cevap
0
Favori
1.718
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: FIR_Lama

yaw herkese move dağıttılar da ben mi almadım? nedir herkesin move şöyle, böyle demesi... deneyen var mı arkadaşlar? press kitlerin dağıtılması ile gördük ki her oyunda kameranın belli yerine geçip kalibre etmemiz gerekiyor... bunun dışında tam bir inceleme yapan kesin konuşsun, yoksa yok move camdan atlıyor kırılmıyormuş, yok helikopterler move ile yönetilecekmiş diye atıp tutarım bende...

ayrıca belirli bir seviyeyi korumayı unutmayalım...

Arkadaşım PS3 MOVE şu anda wii ye göre gayet üstün bir eklentidir.Yazmışsın deneyen var mı diye.Deneyen olmazmı tabikide var.E3 ve GAMESCOM fuarları MOVE ve KINECT ile kaynıyor.Hatta MOVE GC ödüllerinde birinci sırada yer almış.Ayrıca beta testerlara gönderiliyor.Artı olarak E3 ve GC de düzenlenen yarışmalrda move u hediye alan kişiler var.Youtube ta incelemelerini koymuş.Görüşlerini bildirmişler.Biraz araştır lütfen.Millet rastgele makale yazmıyor ps3 move için.Ayrıca kalibre işlemi bir kere yapılıyor menüden.Her oyunda yapıyorsun diye birşey yok.Lütfen o videolarda sahte demeyin.Onun dışında benim arkadaşım gitti GAMESCOM a,kendisi wii kullanıyordu.Gitmiş bakmış kullanmış orda move un takipte wiiden üstün olduğunu ve kesinlikle daha ergonamik olduğunu söyledi.O arkadaşım hem wiide kullandı.Hemde PS MOVE u.Ve şu anda wii yi sattı.Wii sahiplerinin şunu kabullenmesi gerekiyor.PS MOVE Wii den daha yeni ve üstün teknolojileri kullandığı için wii artık eskisi kadar gündemde olmayacak.

Esas gelelim senin konuna

Şimdi şöyle:
    Sen farklı birşey istiyorsun.Yani hareketli bir şeyler.Ama alıcağın şeyin seni ne kadar idare edebileceğinide düşünmelisin.Bu yüzden benim sana tavsiyem PS3 alman.Neden diceksin:

1-PS3 ün grafikleri çok detaylı ve kaliteli.İnan bana grafik gerçekten bazen çok etkili olabiliyor.
    2-Cihaz tam bir multimedia canavarı,Gihazda DVD film,BLURAY filmleri izleyebiliyorsun.Cihazın hdd sine müzik,video,resim herşey atabilirsin.Aynı zamanda internet yönünden çok gelişmiş bir cihaz.Browserdan istediğin siteye bağlanabilirsin.Flash desteğide bulunmakta.İnternetten flash videoda izledim.
    3-Ps3 ün çok güzel çığır açmış özel oyunları var.(GOD OG WAR 3 Türkiyede en çok satılan ps3 oyunu seçildi.Sırf bu oyun için ps3 alan arkadaşlarımı tanıyorum.)
    4-PSN:Sonyinin kullanıcılarına bedava olarak verdiği bu hizmetle online oyun oynayabilirsin,oyun demolarını ve en son çıkan oyun fragmanlarını ps3 ünün sabit diskine kaydedebilirsin.
    5-EN ÖNEMLİ ÖZELLİĞİ cihaz aynı zamanda bluray player.BluRay playerlar şu anda 300 liradan aşağı değil.AYrıca cihaz yakın bir zamanda yeni gelinecek bir uptade ile 3D BluRay özelliğiden kazanacak.Onların fiyatları dahada pahalı.
    6-Biliyorsun MOVE-KINECT-WII gibi sistemler belli bir süre sonra yorar.İşte bu durumda konsoldan birçok oyun oynayabilirsin, rahatlayarak.

SONUÇ:Eğer tam bir eğlence istiyorsan yani:

MULTİMEDİA+GRAFİK+EĞLENCE+HAREKET+ÖZEL OYUNLAR=PS3

Söz sende...

• quote:

Orijinalden alıntı: afavar_tr

quote:

Orijinalden alıntı: FIR_Lama

yaw herkese move dağıttılar da ben mi almadım? nedir herkesin move şöyle, böyle demesi... deneyen var mı arkadaşlar? press kitlerin dağıtılması ile gördük ki her oyunda kameranın belli yerine geçip kalibre etmemiz gerekiyor... bunun dışında tam bir inceleme yapan kesin konuşsun, yoksa yok move camdan atlıyor kırılmıyormuş, yok helikopterler move ile yönetilecekmiş diye atıp tutarım bende...

ayrıca belirli bir seviyeyi korumayı unutmayalım...

Arkadaşım PS3 MOVE şu anda wii ye göre gayet üstün bir eklentidir.Yazmışsın deneyen var mı diye.Deneyen olmazmı tabikide var.E3 ve GAMESCOM fuarları MOVE ve KINECT ile kaynıyor.Hatta MOVE GC ödüllerinde birinci sırada yer almış.Ayrıca beta testerlara gönderiliyor.Artı olarak E3 ve GC de düzenlenen yarışmalrda move u hediye alan kişiler var.Youtube ta incelemelerini koymuş.Görüşlerini bildirmişler.Biraz araştır lütfen.Millet rastgele makale yazmıyor ps3 move için.Ayrıca kalibre işlemi bir kere yapılıyor menüden.Her oyunda yapıyorsun diye birşey yok.Lütfen o videolarda sahte demeyin.Onun dışında benim arkadaşım gitti GAMESCOM a,kendisi wii kullanıyordu.Gitmiş bakmış kullanmış orda move un takipte wiiden üstün olduğunu ve kesinlikle daha ergonamik olduğunu söyledi.O arkadaşım hem wiide kullandı.Hemde PS MOVE u.Ve şu anda wii yi sattı.Wii sahiplerinin şunu kabullenmesi gerekiyor.PS MOVE Wii den daha yeni ve üstün teknolojileri kullandığı için wii artık eskisi kadar gündemde olmayacak.

kendi kullandığın cümleler bile mış miş... demek istediğim bu... forumdan kimse piyasaya sürülen versyonu deneyemedi... piyasa versyonuna en yakını press kit, o da senin yada benim elimde yok... belki bir ihtimal erdinç gibi DH yöneticilerinin eline geçmiştir ama onlardan da ses çıkmadığına göre onlara da gelmemiş... araştırma konusunda komik olmuş söylediğin, playstation bölümünde ilk açılan move konusunda kinect, move ve wiinin sistemlerinin nelere dayandığını ve bunlardan kaynaklanan teorik avantaj-dezavantaj listesini yapmıştım... ha şimdi neden seninle mi uğraşıyorum? yapacak daha iyi bi işim yok :) little big planet multiye bağlanırsa onu oynicaz arkadaşlarla...

ayrıca press kit videolarındaki kalibrasyon ekranı ana menüdenmi yoksa oyundanmı bilemem ama ana menüden olmasını beklemiyorum... o zaman her oyuncu için ana menüden ayarlamak gerekir ki hot seat mantığında sorun olur bu...

• Arkadaslar bnde de suan Nintendo wii var ve inanIn her aksam tek basima degil resmen ailemle oynuorm...ayrica su an wii almak istiyenler icin fiyati ps3 un yarisi ve daha zevkli..! kuzenimde de ps3 slim var ve yurtdisindn oyun alma imkani olmadigi icin sadece 3-4 oyunu var...grafiklerine dicek biseym yok ama aksesuar bakimindan da bakarsak wii nin avantaini goruruz..(wii zapper,motion plus yada wii fit...gibi) move olayina gelincede yine tmm guzel grafikler olur ama hareket kabileyeti wii nin ki kadar olmaz inanin....Karar sizin...
  • bartucan, oyun konusunda kuzenine yardım gerekiyorsa söyle... amacım türkiyedeki fahiş fiyatlı oyun satışını baltalamak :)
  • Merak etmeyin ps3 ün movea çıkacak oyunlarının grafikleride kötü olucak knict çktı yurtdışında oyunlara bakıcak olursak knectsiz olan oyunlara göre daha kötü grafikleri move dada öle olucak
  • Tmmdr FIR_Lama...ama istersen sn bana bir liste yap ona gore bi fiyatlara bakip karar veririz :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: Rectum Basher

quote:

Orijinalden alıntı: Gabriel Van Helsing

7-2011'de ps3 falan kalmayacak diyen şahısa cevap yok.

tam olarak öyle değil. 2011'de ps3 ün üretimi devam eder ama teknolojik olarak zaten bitti.(Dx11) Bence PS4 2012 içinde çıkar, şu move zımbırtısı da ps4 ile adam gbi olur. Aslında böyle bir kontrol eklemek hiç mesele değil. Sorun ona uygun oyun yapmakta.

afavar_tr ,

ps3 ile wii'yi karşılaştırmak zaten başlı başına bir - neyse

Nintendo: Ana hedef kitlesi aile ve çocuklar olan, son derece basit bir donanıma sahip, geniş bir "arcade" oyun yelpazesi olan bir konsol. Fakat o kadar popüler bir alet ki yetiştinleri de unutmuyor. "Hardcore" diyebileceğimiz oyun üreten firmalar var (Gerçi SEGA'nın kafası attı "bi daha hard oyun falan yok" dedi ama...). Ayrıca 1000'i aşan oyun içersinden illaki kendine göre oyunlar bulabiliyorsun.
    Geleleim Nintendo'nun en büyük özelliğine; kontrolleri...
    Ayıbı ise HD bile destekleyemeyecek kadar ilkel ve yetersiz bir donanıma sahip olması...

Play Station: Ana hedef kitlesi kesinlikle aile ve çocuklar olmayan, inanılmaz yüksek hesaplama gücüne sahip(zamanına göre), geniş bir "hardcore" oyun yelpazesi olan bir konsol. Fakat o kadar öncü bir alet ki sadece kendine has 3-4 oyunu için bile kendini aldırabiliyor. Ayrıca bazı PS3 oyunları daha sonra diğer platformlara da gelebiliyor. (Port olayı PC de sorunlu bir yöntem ama hiç yoktan da iyi. bkz: GTA IV)
    Gelelim PS3'ün en büyük özelliğine; God of War...
    Ayıbı ise taş devrinden kalma kontrollerden bir türlü kurtulamaması...

Biraz düşünmeyi becerebilenler şekilde görüldüğü gibi iki konsolunda birbirini ikame edemeyecek, olmazsa olmaz konsollar olduklarını anlamıştır. işin trajik yanı bu 2 konsolu da alsanız PC nin her zaman en esnek ve en kullanışlı eğlence merkezi ve platform olacağıdır.

oh yaw... en sonunda... bakınız imzamdaki gibi :)

• NATALI BEKLE
  • quote:

Orijinalden alıntı: swat882

NATALI BEKLE

yapısı itibariyle natal(kinect) ile hedef almalı oyunlar ne kadar başarılı olur bilemem... durun şu eski mesajımı bulabilirsem buraya da kopyalayim...
  • move ilk duyurulduğunda yazdığım bir yazıdan:

quote:

Wii yaklaşımı: bir elde 2 hareket sensörlü, diğer elde tek hareket sensörlü iki kumanda... ana kumandanın üzerinde bir kamera ve TV'ye yerleştirilmiş çok noktalı infra red ışık kaynağı... bu sayede birincil eldeki hareketler çok detaylı bir şekilde yakalanabiliyor, ikincil el ile de çeşitli hareketler yapılabiliyor ama detaylı duruş algılaması yapılamıyor... hedef alma konusunda ise en başarılı tekniğe sahip çünkü algılama merkezi yani kamera kumandada... bu sayede baktığınız yere hedef almak rahat oluyor... herhangi bir pozisyon algılama yok...

Move yaklaşımı: henüz tam belli olmasa da görünenlerden yola çıkarak tv üzerinde kamera ve tek(yada çift) hareket sensörlü, tek nokta ışık kaynaklı kumanda... tahminen kumandanın içinde 2 sensör olacak ki duruşu fark edebilsin, kameradan bunu alması tek ışık kaynağıyla olamaz... bu yaklaşımda pozisyon değişimleri çok başarılı algılanabilir... özellikle boks gibi oyunlarda sağa sola adım atmalar kameradan kumanda pozisyonundaki değişim olarak algılanacağından boks oyunlarında wii'nin ötesinde bir ek olabilir... birebir hareket algısı konusundaysa bir şey söylemek erken ama eğer düzgün uygulanırsa yapılabilecek bir şey... kameranın tvde olması çocukların oyun içinde görüntülenmesi için çok güzel bir şey... fakat güçlü noktası aynı zamanda zayıf noktası, alıcının TV üzerinde olması... bu tip bir alıcı ile ekrandan hedef seçebilmek ne kadar başarılı olabilir bilmiyorum, deneyip görücez...

Natal yaklaşımı: 2 kamera ile kontrol ünitesi olmadan pozisyon ve hareket algılama... tam bir bilim kurgu filminde fırlama gibi... ama dezavantajları var... öncelikle kontrole sahip objeyi algılaması zor olacak... bunu çözse bile tek noktadan algılama yaptığı için arka arkaya duran cisimlerde nasıl tepki verecek bilinmiyor... tabi bu alet hakkında konuşmak için erken... biraz daha tanıtımları çıksın bakarız... hedef alma konusunda yine move gibi belirsiz bir konumda bence... denemeden bir şey söyleyemem...

bu yazdığım cümlelerde fark edeceğiniz şey genel olarak wii dışında varsayım ve tahmin kullanmam... bu arada Move'da 2 sensör olmasına ihtiyaç olmadığını farkettim ama yazıyı editlemeden buraya koyuyorum :)

• quote:

Orijinalden alıntı: davutcankrks

Merak etmeyin ps3 ün movea çıkacak oyunlarının grafikleride kötü olucak knict çktı yurtdışında oyunlara bakıcak olursak knectsiz olan oyunlara göre daha kötü grafikleri move dada öle olucak

Her konsol Wii gibi grafiklere sahip değildir arkadaşım ! Ps3 Move için çıkacak oyunlardan biri olan "Killzone 3" , Modern Warfare 2 gibi grafiklere sahip olacak ! Lütfen biraz araştırıp öyle yorum yapalım Bir örnek vereyim , Killzone 3 , iki şekilde satışa çıkacak ,
    1- Normal olarak ,
    2- Hareket algılama özelliğine sahip olarak .
    Fakat her iki versiyonunda grafikleri birbiri ile aynı olacak .Bu da demektir ki move oyunları da Ps3 oyunu grafiklerine sahip olacak Yani Wii deki gibi lego adamlar ile oynamayacağız

Ancak Wii'ye ve kullanıcılarına saygım sonsuzdur

Eğer bir insan grafik delisi ise ( Örn : Ben ) ve grafiğin yanında eğlence de olmalı diyor ise , Ps3 Move ile oyun oynar ,
    Fakat benim için önemli olan eğlence , grafikler önemli değil diyor ise , tercihini Wii'den yana kullanır

• 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.