Şimdi Ara

Playstation Oyun ve Plus Fırsatları [ANA KONU] (1312. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Makturk123 , soberlight Daha Az
2 Kayıtlı Üye (1 Mobil) ve 13 Misafir (3 Mobil) - 11 Masaüstü4 Mobil
5 sn
76.207
Cevap
1.564
Favori
3.788.578
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
166 oy
Öne Çıkar
Popüler Konular listesinde
82. Sırada  bugün en iyi #19
Sayfa: önceki 13101311131213131314
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    haber kesin mi :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: burakcan42

quote:

Orijinalden alıntı: LannisTargaryen

ne yazık ki cezası çok daha kötü bir nedenden dolayı diye biliyorum.oyunları pahalı sattığından değil,ucuza satıp haksız olarak rekabeti bozduğu için ceza almıştı sanırım.

diğer dağıtıcılarla iletişime geçip danışıklı bir şekilde fiyatları yükseltmelerini teklif ettiklerini okumuştum ben. Bu yüzden ceza aldı diye biliyorum.

Vatan ve gold bilgisayara mail ile fiyatları fazla kırdıklarını ucuz fiyattan satmamaları gerektiğini söylemişlerdi. Eşşolusular.
  • s3rhatt kullanıcısına yanıt
    Eyvallah Hocam. Just cause kasmaya devam edeceğim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Gecen sene ne guzel liste sizmisti ne gelecek biliyorduk.

• NBA 2K18'i biri bana tr psnden alabilir mi? kartım sorun cıkarıyor, üstüne para verebilirim +5 tl tşkr amaçlı
  • 2 hafta önceki indirimlerde ps plus ve uncharted collection a 190 tl. harcadım, g. turismoyu da alıcaktım vazgeçtim aynı zamanda geldiler hep.. Bu ay sonuna doğru gelirse alırım 120 tl. ye kadar. eyw.

• wolfenstein'in indirime giren iki oyunu old blood ve new order hakkında ne düşünüyorsunuz çok ucuz zaten ama arada kaldım alınır mı

• quote:

Orijinalden alıntı: srgnsrmc

wolfenstein'in indirime giren iki oyunu old blood ve new order hakkında ne düşünüyorsunuz çok ucuz zaten ama arada kaldım alınır mı

İkisi de gayet güzel oyunlar fps seviyorsanız gözünüz kapalı alabilirsiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: michael01

Herkes farklı bir şey söylüyor :D
    http://www.rekabet.gov.tr/Karar?kararId=2386aaf0-f39a-4ac0-9e6c-cb5a3fcf0789
    https://www.bolumsonucanavari.com/Haberler-Rekabet_Kurumu_Aral_ve_Teknoloji_Marketleri_Arasindaki_Yazismalari_Yayinladi-86641.htm

Okuyarak yorum yaparsak daha tutarlı olur.

Teşekkürler bakıyorum tekrardan.

• Ucuz diye 2’sini aldım. Pcde zamanında return castle wolfsteinnı çok oynamıştım. Arkadaşın dediği gibi fps seviyorsan iş yapar. Aklımda nba var, kimse yorum yapmamış 100 tl eder mi?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • eren_eren1 E kullanıcısına yanıt
    Nba aldım ben bu indirimden eder bence,önceki serileri de oynadım bu sene takım içeriği olarak çok iyi, oyun modları zaten yüzlerce saat götürecek cinsten önceki senelerde onlineda lag sorunu vardı biraz bu sene nasıl bilmiyorum ama önceden nba oynamışsanız tavsiye ederim.
  • 30 tl ye o iki oyun çok iyi bence alınabilir.

• istanblue001 İ kullanıcısına yanıt
    bildiğim kadarı ile oyunda bir item vardı onu kullanınca . bosslarda yanına kişi çağırabiliyorsun. item kullanan kişi , itemi kullanıp bekliyor birisi davet edecekmi diye. birisi bosa gidip item kullanınca çağırmak için boşta kim varsa ona onay gidiyor kabul ederse geliyor . ama arkadaşını direk çağırma olayı yok sanırsam , boşta şansına gelirse denk gelir belki :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: spawn3434

bildiğim kadarı ile oyunda bir item vardı onu kullanınca . bosslarda yanına kişi çağırabiliyorsun. item kullanan kişi , itemi kullanıp bekliyor birisi davet edecekmi diye. birisi bosa gidip item kullanınca çağırmak için boşta kim varsa ona onay gidiyor kabul ederse geliyor . ama arkadaşını direk çağırma olayı yok sanırsam , boşta şansına gelirse denk gelir belki :)

Tamamdır teşekkürler

• istanblue001 İ kullanıcısına yanıt
    rica ederim.
  • Rekabet Kurulu kararı ne ifade ediyor merak edenler için yazayım;

Aral dağıtıcı olarak alt pazarda satış yapan firmaların(d&r,vatan vesaire) satış fiyatını belirliyor. Bu istisna bazı durumlar hariç rekabete aykırı bir davranış. Bunun yanı sıra satış yapan firmalar da diyor ki madem öyle herkes aynı fiyattan satacak. Hatta aralın fiyatına bile karışıyor bu firmalar. Kararda da belirtildiği üzere bu teknoloji firmaları birbirlerini sürekli arala şikayet ediyorlar.Herkesin birbirinin fiyatını denetlediği ve eşit tutmaya çalıştığı bir yapı oluşuyor yani.

Rekabetin sağlandığı piyasalarda firmalar fiyatlarını istedikleri gibi belirleyebilirler. Bu gibi durumlarda haliyle rekabetçi baskıdan dolayı firmalar fiyatlarını aşağıya çekecektir. Ama bu örnekte olduğu gibi firmalar bir uzlaşıya vararak ( bu yapıya kartel diyoruz ) fiyatlarını yukarıda ve eşit tutacak ve büyük karlar elde edecektir.

Rekabet Kurulu kararıyla adı geçen firmaların tüketici aleyhine hırsızlık yaptıkları kanıtlanmıştır ve ceza kesilmiştir. Fakat bu cezanın ne kadar caydırıcı olduğunu bilemiyoruz. "Sanki" firmalar halen karara konu davranışını belki de farklı yöntemler kullanarak devam ettirmektedirler.

Ayrıca bir aralar konuşulan steam'e ve ps store'a aral'ın müdahale ettiğine ilişkin bir belge bulunamadığından buna ilişkin bir değerlendirme yapılmamış. Bu husus biz tüketiciler için gizemini koruyor diyelim...

Peki bu hususlarda biz tüketiciye düşen görevler nelerdir ? İlk olarak tabi ki kanunen bir ihlal niteliği taşıyabilecek bir husus varsa bunu ilgili makamlara bildirmek. Hukuki kanallar dışında ise en büyük kozumuz tabi ki ilgili ticaretin tüketicisi yani para kaynağı oluşumuz. Yanlış bir şeyler olduğuna dair en ufak şüpheniz varsa bu şüpheler ortadan kalkıncaya dek bu şirketlere zırnık koklatmayın ve alternatiflere yönelin arkadaşlar.

Sağlıcakla.

• Aral’a para vereceğinize, aral kaynaklı yerlerden oyun alacağınıza,gidin o parayı ihiyacı olan birilerine verin. Daha fazla haz alırsınız. Üstüne sevaba girersiniz.

• Hala daha Araldan veya ulke icindeki herhangi bir magazadan bes kurusluk bile oyun alan varsa yaziklar olsun hepsine. Adam olmaz o alanlar. Bakin Battlefront rezilliginden sonra ne kadar guzel biletini kestiler EA in kullanicilar. 3.1 milyar dolar deger kaybetti ea denen b.k cukuru sirket.

Bunun aynisini arala ve ulke icindeki yum magazalara yapsaniz aral biter. Bitsin de zaten pislik herifler. Ama bunu bir tek biz kullanicilar yapabiliriz. Bes kurus para vermeyin su pisliklere. Bu kadar basit. Tek yapmaniz gereken bu ya.

Rekabet kurulunu falan bosverin ne halt yerse yesin o kurul. Bu hukumetin her kurumuna lanet olsun. Hepsi danisikli bunlarin. Rekabet mekabet hic kimse tuketiciden guclu degildir. En buyuk cevabi siz verirsiniz rekabet kurulu degil.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dante -- 3 Aralık 2017; 20:12:41 >
  • NBA 2K18 indirimi saat kaca kadar?
  • 
Sayfa: önceki 13101311131213131314
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.