Şimdi Ara

prozac ya da ritalin kullananlar yardım lazım (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
50
Cevap
3
Favori
16.363
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: gürcan4

quote:

Orijinalden alıntı: Faik Ş.

quote:

Orijinalden alıntı: Noisecore

tavsiyenizi not aldım teşekkür ederim ama en azından bir kutusunu alıp denemeyi taktım kafaya. o psikiyatra inat o kırmızı reçete dert oldu bana ya kaçarı yok o işin

Bence de günlük kullanım hoş değil tolerans çabuk yükseliyor. Ama sınava çalışırken ve sınav sırasında almak gerçekten işe yarıyor.

Sihirli bir ilaç değil, bir anda için ders çalışma isteğiyle dolmayacak.

Ama motivasyonun var ise ve çabalarına yansıtamıyorsan, yansıtmana yardımcı olacaktır.

tabi tabi mutlaka öyledir.o yüzden bu ilaçları alırken okuduğumdan birşey anlamıyordum.

Ya şimdi "Tabi tabi ennnennen" gibi çocukça tavırlara girme.

Belki seni fazla stimüle etmiştir, anksiyate yapmıştır, mideni rahatsız etmiştir, kaldıramamışsındır. Farklı tepkiler verebiliyor insanlar bu tür ilaçlara.

Şu anda okuduğundan bir şey anlıyorsan, ve İngilizcen var ise:
    http://en.wikipedia.org/wiki/Methylphenidate

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Faik Ş. -- 14 Şubat 2014; 2:19:16 >

• quote:

quote:

quote:

quote:

tavsiyenizi not aldım teşekkür ederim ama en azından bir kutusunu alıp denemeyi taktım kafaya. o psikiyatra inat o kırmızı reçete dert oldu bana ya kaçarı yok o işin

Bence de günlük kullanım hoş değil tolerans çabuk yükseliyor. Ama sınava çalışırken ve sınav sırasında almak gerçekten işe yarıyor.

Ama motivasyonun var ise ve çabalarına yansıtamıyorsan, yansıtmana yardımcı olacaktır.

tabi tabi mutlaka öyledir.o yüzden bu ilaçları alırken okuduğumdan birşey anlamıyordum.

Belki seni fazla stimüle etmiştir, anksiyate yapmıştır, mideni rahatsız etmiştir, kaldıramamışsındır. Farklı tepkiler verebiliyor insanlar bu tür ilaçlara.

Biri sizi bir kere kandırırsa suç onundur. İki kere kandırırsa suç sizindir.

elimde olsa bu ş.erefsiz hastaları azarlayanları bir kaşık suda boğarım.ben ne yaptılarını gördüm.ilacın bana etkilerinide gördüm.bana maval okuma.amerikan israil psikiyatrisine güvenen saftiriklere onların elinden kendilerini allah kurtarsın diyorum.Tıbbın bütün dalları arasında bilimsel temeli en zayıf olan psikiyatridir. Psikiyatri, 1970’lerin sonuna kadar bu mesleğin babası sayılan Sigmund Freud’un anlayışına göre icra edilirdi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gürcan4 -- 14 Şubat 2014; 2:25:15 >

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

elimde olsa bu ş.erefsiz hastaları azarlayanları bir kaşık suda boğarım.ben ne yaptılarını gördüm.ilacın bana etkilerinide gördüm.bana maval okuma.amerikan israil psikiyatrisine güvenen saftiriklere onların elinden kendilerini allah kurtarsın diyorum.

Balonunu patlatmak istemem ama, Amerikan ve İsrail psikyatrisi diye birşey yok. Farklı ülkeler beyin kimyamızdan farklı sonuçlar çıkarmış, farklı ilaçlar üretmiş değiller. Ritalini bulan adam da ne İsrailli ne Amerikalı.

Eğer doktorun seni azarlıyorsa ve istediğin ilaçları vermiyorsa, sen de bu ilacı araştırmadan kullanıyorsan bu senin suçundur.

Birkaç kere psikyatra gittim, her seferinde kullanmak istediğim ilaç aklımdaydı. Hep de istediğim ilaçı aldım durumu doktora açıklayarak. Doktor sana hizmet etmek için orda zaten, azar işitiyorsan kendine güven sıkıntın olup olmadığını da düşün bence :).

"Amerikan İsrail psikyatrisine güvenen saftrikler" ha?

Binlerce doktorun yıllardır verdiği bütün emekleri çok güzel, çok rahat bitirmişsin be cahil.

Kimseyi de bir kaşık suda boğamazsın. Seni önce beynimle, sonra ellerimle, sonra başka bir yerimle döverim. Allak bullak ederim seni çocuk.

Şimdi git buradan, inşallah panik atak hastası olursun da, sana yazılan benzodiazepinleri kullanmayıp odanda ağlarken allahına dua edersin :)

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

https://en.wikipedia.org/wiki/Methylphenidate

elimde olsa bu ş.erefsiz hastaları azarlayanları bir kaşık suda boğarım.ben ne yaptılarını gördüm.ilacın bana etkilerinide gördüm.bana maval okuma.amerikan israil psikiyatrisine güvenen saftiriklere onların elinden kendilerini allah kurtarsın diyorum.

Balonunu patlatmak istemem ama, Amerikan ve İsrail psikyatrisi diye birşey yok. Farklı ülkeler beyin kimyamızdan farklı sonuçlar çıkarmış, farklı ilaçlar üretmiş değiller. Ritalini bulan adam da ne İsrailli ne Amerikalı.

Eğer doktorun seni azarlıyorsa ve istediğin ilaçları vermiyorsa, sen de bu ilacı araştırmadan kullanıyorsan bu senin suçundur.

Birkaç kere psikyatra gittim, her seferinde kullanmak istediğim ilaç aklımdaydı. Hep de istediğim ilaçı aldım durumu doktora açıklayarak. Doktor sana hizmet etmek için orda zaten, azar işitiyorsan kendine güven sıkıntın olup olmadığını da düşün bence :).

"Amerikan İsrail psikyatrisine güvenen saftrikler" ha?

Binlerce doktorun yıllardır verdiği bütün emekleri çok güzel, çok rahat bitirmişsin be cahil.

Kimseyi de bir kaşık suda boğamazsın. Seni önce beynimle, sonra ellerimle, sonra başka bir yerimle döverim. Allak bullak ederim seni çocuk.

Şimdi git buradan, inşallah panik atak hastası olursun da, sana yazılan benzodiazepinleri kullanmayıp odanda ağlarken allahına dua edersin :)

hadi cnm hadi bu masalları başkasına anlat.işte halden anlayan dersen bu filmi yapanlardır.o kendilerine doktor diyen yalancılar değil.

• quote:

Orijinalden alıntı: MarquisDeSade

ritalini kesinlikle tavsiye etmiyorum.
    aldıktan sonra ilk 10-15gün herşey iyidir düzelmiştir, ama 15 gün sonra aynı eski duruma düşersin, bu sefer doz artırımına gidersin 2 katı doz artırırsın tekrar düzelirsin 15 20 günbvsonra tekrar doz artırma durumuna gelirsin böylelikle max doza ulaşırsın. 1-2 ay da böyle idare eder. ardından kaçınılmaz olan o ağır depresyon dönemine girersin. asla bu rezil ilacı tavsiye etmiyorum..

b1-2-12 vitamini kompleksi ve omega3 bu 2si kesinlikle sana çok iyi gelecektir..

doz arttırmadan deneyimledim +1

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bugun psikiyatriye gittim doktor bana 2 kutu ritalin yazdi eczaneye verdim receteyi o halde bile ilaci veremeyiz diyorlar
    Bu nasil is anlamadim.yetiskin oldugumdan dolayi devlet odemiyormus dediler parasini vereyim diyorum o sekilde bile
    yanasmiyorlar.en sonunda 1 kutu icin tamam dediler rapor gerekiyormus falan diyorlar.boyle sacmalik olurmu yav

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ÇöÇan kullanıcısına yanıt
    hocam ankaradaysan söyle nerde o hastane o doktor söyle bende gideyim
  • quote:

hocam ankaradaysan söyle nerde o hastane o doktor söyle bende gideyim

Bu eczanelerin bazilari ne kadar is bilmezler ya korkudan ilac vermiyolar baska eczaneden rahatlikla aldim dun ama kullanip kullanmamak arasinda kararsizim.ben kocaelideyim, bu ilaci hicbir doktor yazmiyor.sadece gittigim doktor beni teste soktu ve samimi oldugumu anladi bu yuzden yazdi.Ben aslinda bu tur ilaclari kullanmak istemiyorum ne ise yarar merakta ediyorum ama arastiracam

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: MarquisDeSade

ritalini kesinlikle tavsiye etmiyorum.
    aldıktan sonra ilk 10-15gün herşey iyidir düzelmiştir, ama 15 gün sonra aynı eski duruma düşersin, bu sefer doz artırımına gidersin 2 katı doz artırırsın tekrar düzelirsin 15 20 günbvsonra tekrar doz artırma durumuna gelirsin böylelikle max doza ulaşırsın. 1-2 ay da böyle idare eder. ardından kaçınılmaz olan o ağır depresyon dönemine girersin. asla bu rezil ilacı tavsiye etmiyorum..

b1-2-12 vitamini kompleksi ve omega3 bu 2si kesinlikle sana çok iyi gelecektir..

Vücudu bu tarz uyarıcılara düzenli olarak alıştırırsan etkisini iyice kaybeder hocam.Ayrıyetten her gün düzenli olarak almakta bağımlılık yapar.Fizyolojik olarak yapmasa bile psikolojik olarak yapar.Bakınız sigara bağımlılığının en büyük nedenlerinden biri sürekli sigara içerek vücuduna alınan nikotin sonrasında vücudun diğer besin kaynaklarından elde ettiği nikotin seviyesini azaltmasıyla oluşur.Yani vücut bir nevi bu hırbo (yani ben) her gün 1 paket ile kolay yoldan alıyor zaten ben daha ne diye patlıcandaki oradaki buradaki nikotini alıp sindirmeye çalışayım diyor haliyle vücudun nikotin seviyesi düşüyor bu sefer vücut tek nikotin kaynağı olarak sigara istiyor haliyle bende işte hem bu fizyolojik etmenden hem de psikolojik etmenlerden dolayı yakıyorum bir dane.

Önerdiğiniz şeylerin dikkat toplama konusunda bir etkisini gördünüz mü eğer mevcutsa deneyeyim.

• ------------------------------

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dumprep -- 7 Mayıs 2020; 22:15:21 >
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.