Şimdi Ara

Projemin Bitmesine Az Kaldı Birkaç Sorum Var

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2
Cevap
0
Favori
139
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Bir aksilik olmazsa oyunu Ekim gibi çıkarmayı düşünüyorum, A dan Z ye herşeyi kendim yaptım belki grafikler, sesler felan çok kaliteli olmayacak ama oyuna bakınca evet bu benim eserim diyebiliyorum. Android için çıkan 2d platform türündeki oyunların pek iyi olmadığını farkettim aynı zamanda kolay kodlanabilmesi sebebiyle bu türü tercih ettim, sadece karakterin hareket kodlarını ve karakterin bazı nesnelerle etkileşimini ayarlarken biraz zorlandım o kadar. Neyse daha da uzatmadan sorularıma geçeyim

1) Oyunumu ücretli mi yapmalıyım yoksa reklam gelirlerine mi bakmalıyım, ücretli ise ne kadar olmalı?

2) Oyunu pc ye çıkarırsam tutma ihtimali var mı yoksa bu platformu es mi geçmeliyim

3) Grafikleri çok kaliteli değil ama yine de tutma şansı var mı?

4) Oyunumu nasıl tanıtabilirim?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sensei İtachi -- 23 Temmuz 2017; 13:43:9 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Öncelikle ilk oyununsa çok umutlanma benim de ilk oyunum 3 ayda 500 indirildi ikinci oyunum günlük 5.000 indiriliyor zamanla olur bu işler.

1) Ücretsiz olmalı. Reklam ve Satın Alma koyabilirsin. Platform oyunu yapıyorsun her bölüm bittiğinde reklam gösterebilirsin

2) 2D Platform oyunları eğer oyun çok iyi ve değişik bir atmosfere sahip değilse PC ye çıkarmanın bir anlamı yok.

3) Yalan söylemiyim bir oyunun tutması ve indirilmesindeki en önemli etken grafiklerdir. Çünkü Google Play diyelim adam oyunu resme bakarak indirir resim ilgi çekici değilse adam indirmez başka oyuna bakar. Resimden gameplay anlıyamıcağı için evet grafik indirme vs. almak için çok önemli.

4) Forumlardan, Google Plus Android Sayfaları, Youtube vs. bununla ilgili konu açıcam. Ayrıca markette kendi kendine indirilmesi için ASO önemli. ASO nedir dersen araştır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Okeanix -- 24 Temmuz 2017; 21:25:16 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.