Şimdi Ara

Projeksiyon montaj mesafesi ve perde ölçüsü (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
65
Cevap
2
Favori
28.592
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Selamlar, bir projeksiyon cihazı almak istiyorum. Ancak cihazla duvar arası 6, 7 metre mesafede. Acaba bu mesafeden kaliteli bir görüntü alabilir miyim ve hangi modelle bu görüntüyü alabilirim. 

• quote:

Orijinalden alıntı: TorhanMchan

Selamlar, bir projeksiyon cihazı almak istiyorum. Ancak cihazla duvar arası 6, 7 metre mesafede. Acaba bu mesafeden kaliteli bir görüntü alabilir miyim ve hangi modelle bu görüntüyü alabilirim. 

Merhaba,

6 mt mesafeden 3*1,7 mt genişlikte görüntü alabilirsiniz,

Kaliteli görüntü için Epson EH-TW7000 önerebilirim.

• Teşekkür ederim Yüzbaşı. Cihazı evde maç ve film izlemek için kullanacağım. Önerdiğiniz cihaz 4K özellikli bu yüzden olsa gerek fiyatı 12.000 tl. Fiyat olarak daha uygun bir model var mıdır?

• Bir de cihazı odanın ortasına kurmak istemediğimden mesafe 6 metreye uzuyor. Yani duvarın tam karşısına koyunca 6 metre oluyor. Bu cihazlardan rafa koyularak 45 derece açıyla görüntü alınabileni var mıdır? Yani duvara görüntüyü yan duvardaki raftan yansıtabileceğimiz bir ürün var mıdır?

• Merhaba.

Bende Epson eh tw740 projeksiyon var.

Cihazı camlı terasa duvara monte ederek kurdum.

Cihazın zoom yaparak ende 2mt. Yükseklikte yaklaşık 1mt ölçüde görüntü elde ettim.

- Yansıtma alanım 2x2,

- izleme mesafem 3-4 mt arası.

- Şu an projeksiyon 4.5 mt mesafede ( 6 mt mesafeye kadar çıkartabilirim).

Ben gündüz perde ile loş ortam elde ederek, hem gündüz, hem gece izlemek istiyorum.

Bu şartlarda;

1- Hangi projeksiyon perdesini tavsiye edersin?

2- Optimum görüntü için kaç mt mesafeye cihazı kurmalıyım? (6 mt mesafeye kadar geri çekebiliyorum cihazı) 

@newonw1

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi _EFE_ -- 22 Kasım 2022; 21:55:44 >
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.