Şimdi Ara

Project Zomboid 2017 Ana Konu

Bu Konudaki Kullanıcılar:
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
1
Cevap
0
Favori
596
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar bugün survival hayatta kalma temalı oyunlardan biri olan Project Zomboid oyununu tanıtıcam oyunu hakettiği değer daha yukarılardaydı ama malesef fazla tanınmadı

arkadaşlar oyunu Steamden edinebilirsiniz 24 tl indirimler beraber 15 tl nin altına düşer

oyun çok güzel fakat ben fazla oynamadım bildiğim kadarını anlatıcam farklı forumlardan konulardan faydalandım en başta söyleyim oyunun türkçe yamasıda var yamayı ayrı kurmanıza gerek yoktur.
    oyun sanırsam 2011 yılında çıktı 2d bir oyun dayz , minecraft tarzı birşey ama oyunun atmosferi çok iyi anlatamam

oyunun en başından başlasak daha iyi olur gibi...

şimdi oyunu kurdunuz ve giriş yaptınız önünüzde birkaç tane senaryo var( tam bakmadımda gözüme bunlar çarptı)
    1-kolay mod gibi birşey(tam adını unuttum) oyuna başladığınızda testere çekiç tahta vb eşya bulma daha çok yani ne ararsanız bunda
    2-kıyametin ilk haftası bunda işler biraz daha zor zombilerin görüş alanı fazla oyuna ilk başladığınızda sadece su ve yiyecek falan verior
    3-kıyametten 6 ay sonra(ydı heralde) kaynak bulma daha zor oyuna başladığınızda hiç birşey vermiyor kendiniz buluyonuz vb
    .
    .
    diğer modları unuttum

ondan sonra karakter secme ekranı geliyor kadın/erkek sonra , saç sakal seciyorsunuz , pantolon elbise rengi secip ileri diyorsunuz

karakteriniz kıyametten önce hangi mesleği yapıyordu özellikleri falan .
    kısaca örneğin kıyametten önce (oyunda böyle geçiyor :) ) polis mesleği olursanız şarjör doldurma hızı falan hızlı , mühendis olursanız jeneratör çalıştırabiliyorsunuz , avcı olursanız gizliliğiniz falan iyi oluyor yakın dövüşte daha iyi oluyorsunuz gibi gibi ( ama daha çok meslek var 12 den fazla )

sonra yetenek özellikleri var(sacma oldu bu; yetenek özellikleri ) biraz bundan bahsedeyim;

mesela karakterinize güçlü dediniz onun puanı -6 oluyor yani amacınız o -6 yı 0 a indirmek bunu için de +6 lık özellik secmeniz gerekiyor(+2,+3,+1 de olabilir farketmez) -6 olanlar iyi özellik oluyor , +6lık ise kötü özellik. ama işin kötü tarafı kötü özellikler acayip kötü insan hangisini seçeceğini bilmiyor hepsi birbirinden kötü yani

mesela çok susayan ,kitap okuyamayan, sigara bağımlısı,klostrofobik,panikleme,acıkan,uykulu,eşyayı daha az ve yavas alma ,yemek yediğinde enfekte kapma riski fazla (şimdi diceksinizki ee bunlar okadarka kötü değil ama siz kendisinz seçerken görcem sizi) ( ayrıca kötü özellik sayısı 15-20 den fazla iyi özellikte)
    beyler geç oldu şimdilik kapıyorum oyunu oynayarak daha çok bilgi elde edip devam edeceğim bilmediğim yada yanlış yazdığım şeyler olabilir o yüzden şimdiden kusura bakmayın.

........................................................................................................................................

evet arkadaşlar oyuna ilk başladığınızda bir evde başlarsınız. evi iyice araştırın ve gerekli olanları alın isterseniz o evi bir süre kullanabilirsiniz(depo olarak)

oyunda birde sağlığımız var H tuşu ile açabiliyoruz
    bazı hastalıkları söyleyeyim.

1-sıyrık:hafiten kan kaybı yaşatır sargı beziyle idare edebilirsiniz

2-yanık:fena ağrı yapar sterilize bandaj ile idare edebilirsiniz birde varsa ağrı kesici iyi olur

3-derin yara:en başta dezenfekte edin sonra iğne ve iple yarayı dikin ve sargılayın

4-saplanmış cam yada kurşun:çok fazla kan akıtır önce dezenfenkte edin sonra cımbızla cam/kurşun çıkarın sonra yarayı dikin ve sargılayın

5-kırık:bir yeriniz kırıldığında sağlam çubuk ve bezle destek sağlayın ağrı kesici alınce o eli kullanmayın

6-kanayan yaranın açıkta kalmasıyla veya sargı bezinin değiştirilmemesiylede oluşabilir bölgeyi pamuklu toplarla dezenfekte edin ve sterilize sargı uygulayın , ağrı kesici alın

7-ısırık:hafiften kan kaybı yaşarsınız yarayı dezenfekte edin ve sargılayın %99 zombi olacaksınız oyunu bırakın baştan başlayın

ve oyuna etki eden hastalıklar

1-grip:çok soğukta ve sıcakta kaldığınızda olur.güç kuvvet elden gider ses çıkarmamak için mendil şart ve bol bol yemek yiyin (vee sıcak çikolata için : tamam bunu uydurdum )

vee oyuna etki eden becerilerde var başlayalımmm :))

yaptığınız işlerde çatışmada daha çevik olmada arttırdığınız yeni yetenek seviyelerinde daha çok materyal yapmayı öğrenebilirsiniz.

tabikide bunu kitap okumak sağlıyor. kitap okuduğunuzda tecrübe ve yeni eşyalar yapmayı öğrenebiliyorsunuz.mümkünse üst üstede kitap okumayın karakter bunalıma girer

ilk aydan sonrası işler daha zor

1-2 ay sonra elektrik ve su kesildiğinde yapmanız gerekenler:

güvenli bir yer bulun
    su toplamak için yere kase tencere tava ne buldunuzmu koyun yağmur yağdımı baya iyi olur :)
    marangozluk seviyesini yükseltip yağmur toplayıcı yapın
    topladığınız suları kaynatıp öyle için yoksa hasta olursunuz

........................................................................................................................................

ve sıra geldi yiyeceğe:

öncelikler tarım yapmalısınız ama nasıl

kaz veya küreğiniz var iseyere sağ tıklayıp kaz deyin
    kazma ve kürek yoksa elinizle kazın (aynı şekilde sağ tıklayıp el ile kaz deyin ama eliniz zarar görebilir)
    sonra kazdığınız yere sağ tıklayıp ek diyerek tohum seçip ek deyin
    tohum için meyve sebzeyi crafting yerinden tohum yapabilirsiniz

oyunda ruh halleride mevcut: örneğin:

1-panik:çok fazla zombi görülürse veya karakterin fobisi varsa olur nişan alma görüş alanı kısalır

2-sıkılmış:Karakter çok fazla kapalı alanda durursa ya da fazla eğitim kitabı okuduysa sıkılır Uzun süre sıkılma Mutsuz olmanıza neden olur

3-stres:Evinizin etrafı zombi ile dolduysa,hasta iseniz ya da "tiryaki" özelliğiniz varken uzun süre sigara içmezseniz olur.Karakter gece uyurken kabus görür ve gecenin bir vakti panikle uyanır.Düzeltmek için sigara için ya da kitap,dergi okuyun.

4-ağır:Üstünüzde bulunan ağırlığa göre yavaşlar ve kendinizi zorlarsınız."Aşırı fazla ağır" durumuna düşerseniz bel sakatlanma tehlikeniz vardır

5-Güç Harcama : çok fazla fiziki aktivite yapılırsa(uzun süre koşmak,balyozu fazla uzun süre sallarsanız olur.Yorulma derecesine göre gücünüz ve koşma hızınız düşer

6-yorgunluk:çok fazla bir işle uğraşılınca ya da uzun süre uyumadığunuzda çıkar.Seviyesine göre farkındalık düşer."Aşırı Yorgun" özelliğinde bayılma tehlikesi vardır.

7-Hipertermi : Sıcaktan dolayı olur.Seviyesine göre susama seviyesi artar.Karaktere zarar verir.

8-Hipotermi : Soğuktan dolayı olur.Seviyesine göre açlık seviyesi artar,odaklanmasına engel olur.Karaktere zarar verir.

9-Islak : Yağmurda kalma seviyenize göre artar.Çok ıslanırsanız grip olma ihtimali artar.Banyo havlusu ve Mutfak havlusu ile kurulanabilir.

ek bilgiler:

ara sıra oyunda silah sesleri helikopter sesleri gelebilir aldırış etmeyin zombileri bir noktaya çeker(amaç oyun hareketli olsun)

.
    .
    .
    .
    .

evet arkadaşlar rehberimiz burda bitiyor yazıları farklı sitelerden yardım alarakta yaptım.............iyi günler................

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi VeyselYazar23 -- 25 Mart 2017; 11:37:14 >

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.