Şimdi Ara

PROJE ÖNERİSİ

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
19
Cevap
0
Favori
451
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    Bilişimcilerin yer alacağı bir site oluşturalım hep beraber yani bu projeye katılmak isteyenlerle beraber.burada bugüne kadar çıkmış bu alandaki sitelerden daha farklı özellikler ve konseptler düşünüyorum.

burada herkes kendi ilgi alanlarına göre bir çalışma içerisinde bulunsun ve gerçekten herkesin bildiği bir marka haline getirelim
    ne dersiniz.?
    fikirlerinizi bekliyorum....

• bilişimle ilgili bir çok site mevcut zaten bunun nesine yeni bi şeyler yapıcağız ki.

yalnız orjinal düşünceler varsa eğer ben hosting sağlarım kardeş. yalnız orjin bi şeyler olucaksa ve ilgilenecekseniz.
  • orjinal düşünceler var ama onu burda çok detaylı aktarmayı pek düşünmüyorum. eğer olursa yani böyle bir talep olursa bunu yapabiliriz. benim hali hazırda işlerim var buna ise bir grup bir ekip olursa ancak zaman ayırabilirim çünkü o şekilde başarılı olabiliriz.
  • quote:

Orjinalden alıntı: pnseer

orjinal düşünceler var ama onu burda çok detaylı aktarmayı pek düşünmüyorum. eğer olursa yani böyle bir talep olursa bunu yapabiliriz. benim hali hazırda işlerim var buna ise bir grup bir ekip olursa ancak zaman ayırabilirim çünkü o şekilde başarılı olabiliriz.

Kardeş o zaman msn adresim imzada var hem herkesle birlikte yapmak istiyorsun hemde burada anlatmak istemiyorsun nasıl olacak bu iş. herkese açık bir şeyse anlatıcaksın değilmi

benimde dünya kadar orjinal düşüncem var istersen yazıyım burada ne olacaksa ben hem hosting vericem hemde arkadaşım bana bunu anlatmayacak böyle bir destek söz konusu olamaz o zaman kardeş kusura bakma

• kardeş hemende üstüme gelme yeni yeni konuyu açtık daha da:)
  • şu şekilde söylersek biraz Linux'e benzer bir oluşum sağlamayı düşünüyorum
  • şimdi bakıyorum ben nette çeşitli forumlarda orda burda filan.herkes bişeyler yapmak istiyor.lakin işte birlik olursa çok şey olur diye düşünüyorum. benim fikrim yani o kadar çok dahiyane süper üstü bir fikir değil. sadece şu şekilde bir metodum var yani projesi olan, bir şeyler yapmak isteyen arkadaşları bir çatı altında toplayıp birbirimizle ciddi manada paslaşarak ortaya birşeyler çıkartmak ve bundan Türkiye'nin kazanmasını sağlamak yani amacım
  • Hocam buraya bakmanızı isterim. Katılmak isterseniz daha 1 haftalık bir proje..
  • hangi proje? yazgitsinmi
  • benim düşücem şu arkadaşlar,
    özellikle bilişim teknolojileri alanında konularında ihtisas sahibi arkadaşları bir araya getirerek güzel projelere imza atmak.
    Oluşturmayı düşündüğüm grubun içinde Programcı , Designer, Veritabanı Uzmanı gib vs vs alanlarda uzmanlar ve bu alanlarda henüz yetişmekte olanlarla beraber,
    oluşturulaacak projelerde,
    proje koordinatörleri, metin yazarları , reklam sorumluları, adminler, fotoğrafçılar, veri toplayıcıları gibi bir çok yan alanda kendilerine danışacağımız, yardımlarını alacağımız insanları bir araya toplayarak olağanüstü projelere imza atmak.
    böyle bir çalışmanın içerisinde kimler yer alır, hangi alanlarda yardımcı olabilirsiniz. böyle bir oluşumla neler yapabiliriz?
    cevaplarınızı bekliyorum
  • Bu konular hep konusuldu ilerde hep konusulmaya devam edecektir. Aslında böyle hevesli olmak güzel bişey ama buna kaptırıp gercekci olmayı unutmamak lazım. Bir takım projesi geliştirilecekse bu bir disiplin içinde herkesin uyumlu calisması ile olur. Simdi grubu kurdunuz, projeyide belirlediniz dielim, hanginiz birbirinizi tanıyor? Hadi tanıstınız ettiniz, bu işi herkes evinden yapınca olurmu sanıyorsunuz, cok zor Biri cıkacak arkadaslar ben bugun kız arkadasımla bulusacam sonra devam ederiz dicek, digeri baska bişi dicek falan filan. Bunlar benim varsayımlarım tabi, hevesinizi kırmak değil amacım sadece birinin de cıkıp bu gercekleri sölemesi lazım. Bu arada pnseer, senin sölediklerinde yenilikci birşey göremedim

Eğer bişeyler yapmayı planlıyorsanız cidden, yazılım geliştirme bölümü kullanıcıları olarak, istanbul da falan bir bulusma düzenleyin, tanısın kaynasın, sonra herkes olanaklarını sunsun, olacagı varsa olur zaten.

• bende diyorumki merkezi bir yer olacak yani evden diye bi şey yok. merkezi bi yer istanbul olur ankara olur izmir olur hatta üçü bi aradada olur. bunlar sorun değil. böylesi bir oluşum gönüllü dernek olmayacak para kazanan bir firma olacak aynı zamanda. herkes bilgisini, sermayesini ve fikrini işleyecek. böylesi bir oluşuma herkes katılamayacak.güvenilir insanlar olacak.yani sadece bu işe kafa yoracak arkadaşlar olacak.
  • arkadaşlar hepinize tekrardan selamlar. yaşlarınız kaç bilmiyorum ama ben üni bilgisayar mezunuyum. programcılık, tasarım, grafikerlik, tamirat, cep telefonları tamiri, danışmanlık vs gibi bir çok işle sürekli ve aktif olarak uğraşıyorum . zannedersem yaşça sizlerden büyük birisiyim. yukarda bazı şeyleri yazdım zaten proje diyorsunuz ama ortaya bir şey çıkartmakta güçlük çektiğinizi görüyorum.

yazılara bakıyorum ama düşüncelerin hepsi mevcut zaten, orjinal düşüncesi olan varsa herzaman yardıma hazırım diyorum ve msn adresim imzamda var, yalnız mail adresi değil msn olarak kullanıyorum. mail yerine PM de atabilirsiniz.

ama yukardaki gibi bi şeyler sallancaksa ve buda benimö yeni gibilere girilecekse hiç uğraşmayın derim.

@_qwerty_ zaten senin olandan çok var kardeş bunlar yeni değil.

unutmadan yazıyım elimde 300GB lık kaynak var. VB, Delphi, ASP, AS.NET, PHP ne isterseniz yardımcı olurum adam gibi bi şey olsun yeter.... ( Bu arada kendi mekanlarımda var. )

• quote:

hangi proje? yazgitsinmi

Evet
  • quote:

Orjinalden alıntı: ByKemal58

quote:

yazılara bakıyorum ama düşüncelerin hepsi mevcut zaten, orjinal düşüncesi olan varsa herzaman yardıma hazırım diyorum ve msn adresim imzamda var, yalnız mail adresi değil msn olarak kullanıyorum. mail yerine PM de atabilirsiniz.

ama yukardaki gibi bi şeyler sallancaksa ve buda benimö yeni gibilere girilecekse hiç uğraşmayın derim.

evet katılıyorum ama qwerty arkadaşımızın yaptıklarından varsayki 10.000 tane olsa nolur. bunu dediğinizde bu sektörü tam bilmiyorsunuz demektir. unutmayın dünyada ilk arama motoru google olmadığı gibi, dünyanın ilk işletim sistemide windows değildi. yine microsoft ilk exceli çıkartttığında o zamanlar lotus piyasaya hakimdi. yine explorer henüz daha yeni yeni çıktığında internet kullanıcılarının %98'i netscape kullanıyordu.

Şimdi bana göster LOTUS Nerde?
    Netscape hani
    altavistanın sesini duyan varmı
    IBM'ni yeni çocuklar pek tanımıyorlar bilmiyorlar nerde
    xerox kopyalamanın bir diğer adıyken şimdi bu konumlandırmanın neresinde

ARKADAŞLAR BİZLER BÖYLE DÜŞÜNÜRSEK, DAR ALANLARDAN BAKARSAK

ASLA BİR YERLERE GELEMEYİZ KUSURA BAKMAYIN

• quote:

evet katılıyorum ama qwerty arkadaşımızın yaptıklarından varsayki 10.000 tane olsa ****. bunu dediğinizde bu sektörü tam bilmiyorsunuz demektir. unutmayın dünyada ilk arama motoru google olmadığı gibi, dünyanın ilk işletim sistemide windows değildi. yine microsoft ilk exceli çıkartttığında o zamanlar lotus piyasaya hakimdi. yine explorer henüz daha yeni yeni çıktığında internet kullanıcılarının %98'i netscape kullanıyordu.

Netscape hani

Birincisi en basında sunu acıklayayım byKemal arkadasın dediklerine bende katılıyorum kalabalık olmasın diye benzer seyleri yazmıcam.

İkincisi örnek verirken uygun örnek ver, verdiğin örneklerin icinde google haric hepsi zamanının güclü firmaları, google haric diyorum cünkü senin verdiğin örnekten uygun olan bi tek google var cünkü işin temelinde 2 arkadasın özgür fikrileri var. Diğerleri binlerce doları olan büyük firmalar, sonra bunların yerine milyonlarca doları olan microsoft geldi bu kadar basit. Microsoft basit bişey yaptı benzer sistemleri bi güzel süsledi, süper bi pazarlama stratejisi ile insanlara sundu.

Sen şimdi oturdugun yerden kendine uygun örnek olarak microsoft umu görüyorsun?

Hep diyorum arkadaslar hayallere dalıp gitmemek lazım, söylediklerin ve istediklerin iyi güzel seylerde bence gerceklesmesi zor seyler Senin gibi hatta senden cok daha bilgili binlerce genc var dünyada, yabancı yazılım sitelerini bir incele bakayım. Evrensel örnekler veriyorsun kendin geliştirdiğin ve internette BEDAVA ya sundugun bişeyler varmı.

Şimdi diyecegimi bir hakaret olarak algılama sakın, ama aslında senin gibi cok geniş düsünerek ve hayal kurarak bi yerlere gelinmiyor. Şu programcılıgı cok basit bişey gibi algılıyor genelde herkes nedense (senin icin söylemiş değilim, bilemem seni ) ama program yazmak 2 tane veritabanına kayıt yapan bir programcık yazmak değildir.

Kolay Gelsin...

Not: Kimseye hakaret olsun veya hevesi kırılsın diye konusmuyorum, bunlar benim forumlarda rastladıgım benzer olaylar sonucunda edindiğim tecrübelerden sonraki düşüncelerim...

Saygılarla...

• quote:

quote:

Orjinalden alıntı: ByKemal58

quote:

evet katılıyorum ama qwerty arkadaşımızın yaptıklarından varsayki 10.000 tane olsa ****. bunu dediğinizde bu sektörü tam bilmiyorsunuz demektir. unutmayın dünyada ilk arama motoru google olmadığı gibi, dünyanın ilk işletim sistemide windows değildi. yine microsoft ilk exceli çıkartttığında o zamanlar lotus piyasaya hakimdi. yine explorer henüz daha yeni yeni çıktığında internet kullanıcılarının %98'i netscape kullanıyordu.

Netscape hani

kardeş sen bu kafayla devam et güzel gidersinyolun açık olsun edebiyatla bu işler olmuyor. sen gitmeye çalışıyon ben o yolları geleli çok oldu senin gibi düşünen arkadaşların hepsi şimdi cafelerde

ben başka size ne diyim ki

• Arkadaşlar proje işi kolay iş değil. Bunu yapan bilir. Siz yapmışsınız biliyorsunuz, bırakın bu arkadaş da tecrübe etsin

Bilader, sen de hemen çok fazla uçmuşsun. Daha önce 3-4 çok yakın samimi arkadaşınla bir projeye başlayıp bitirdin mi? Bitirmiş olsaydın bu işlerin ne kadar zor olabileceğini de bilirdin.

Neyse herkese kolay gelsin. Polemiklere çok takılmayın nasılsa kimseyi düşündüğünün aksine ikna edemezsiniz. (çelişki gibi oldu, neyse)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi un.real -- 3 Nisan 2007; 2:31:58 >
  • eger bir proje gerçekleşecekse yer almak isterim..
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.