Şimdi Ara

Programlama ödevim hakkında (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
72
Cevap
0
Favori
2.297
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
9 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Yığını:
    from datetime import date def age_calculator(BirthDate): today = date.today() age = today.year - BirthDate.year - ((today.month, today.day) < (BirthDate.month, BirthDate.day)) return age x = int(input("Yıl: ")) y = int(input("Ay: ")) z = int(input("Gün: ")) your_age = age_calculator(date(x, y, z)) if 0 < your_age <= 17: print("Veletsin") elif 18 < your_age <= 65: print("Milf") elif 66 < your_age <= 79: print("Gömme zamanı gelmiş.") elif your_age >= 80: print("Gömmeyi unutmuşlar.")

Python kodu bu. Öğren diye C# da yazmadım. Kendin çevirirsin.

Edit: Ayrıca 5dk sürmedi. Neyini yapamadıysan şaşırdım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi An Idiot Abroad -- 12 Nisan 2021; 19:20:28 >

• < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • entera basmadan iki yüz üç yüz karakter yazarsan cppde bile tek satırda çözersin ayrıca bu kadar basit iş için de hashmap kullanılmaz memorye zarar. ama veri yapılarının ismini öğren geç sadece. yazdığın kod ne kadar okunabilirmiş memoryde şu kadar alan kullanılıyormuş ne önemi var.
  • Hugh Jackman kullanıcısına yanıt
    cevabı veren arkadaş haketti durumu böyle konuşana ödev mi yapılır. pubg oynamaktan beyni erimiş artık lol. tableti midir telefonu mu nedir o da kasıyor zaten şu işi öğreneyim iki üç kuruş kazanırım belki ileride de kasmayan cihazda babci oynarım da demiyor. iyi oluyo ama arada eğleniyoruz. böyle numunelik tiplerle yoksa forum boş
  • technopata açmış aynı konuyu, kimse cevaplamamış buraya yazmış. :)) yapmayın

• Kurtçu Restrop kullanıcısına yanıt
    iki yüz üç yüz karakter? sadece 168 karakter ve Regex gibi teknikler kullansam bundan da düşük olur.

168 karakter cok az olmasa da 1 satır iddiası yapılabilecek düzeyde.

Sonuçta bu probelm tek satırlık kod ile çözülebilecek basitlikte.

Kodu açıklayabilirim comment'li kod gönderebilirim.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • bu hashmap kullanmanı mantıklı kılar mı
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kurtçu Restrop

entera basmadan iki yüz üç yüz karakter yazarsan cppde bile tek satırda çözersin ayrıca bu kadar basit iş için de hashmap kullanılmaz memorye zarar. ama veri yapılarının ismini öğren geç sadece. yazdığın kod ne kadar okunabilirmiş memoryde şu kadar alan kullanılıyormuş ne önemi var.

Ekip halinde çalıştığında takım arkadaşlarının kodunu anlaması çok önemli.   Ama bu seviye basit bir proje için okunaklı olup olmamasının, sürdürebilir olup olmamasının, kodun kalitesinin pek bir önemi yok. Çünkü biliyoruz ki arkadaşımız daha if else yazmaya üşeniyor. Şimdi gelip veri yapılarını, windows işletim sisteminin arama yaparken b-tree (yanlış ise düzeltin lütfen. Emin olamadım.) kullandığını, SQL server uygulamasının kendini işletim sistemi yerine koyup (kısaca işletim sistemi gibi davranması), kendilerine özel algoritmalarının olduğunu anlatırsak, bunları anlamayacak ve üstüne düşmeyecek.

bunun şirkette ki versiyonu, data access işlemlerini, if else ile veri tabanını tespit etmeye çalışan elemanlar var.  

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi benimkucukbebegim -- 12 Nisan 2021; 22:2:57 >

• CloxyTR kullanıcısına yanıt
    TechnoPat şu ana dek gördüğüm en saçma sapan sitelerden biri. Üye oldum, 10-20 mesaj attım ki birden bire üyeliğimi iptal ettiler. Gerekçe yok. Sebep yok. Neyse ki... Türkiye nin en popüler forum sitesi değiller.

• benimkucukbebegim kullanıcısına yanıt
    ben vonder her konuya aynı minvalde cevap verdiği için yazdım. yoksa üstte teknopata yazmış diyen arkadaş diyince bi daha baktım. konu sahibi eleman geçen gün de benzer bir ödevini eödeve sormuş başka elemanın teki cpp yazıp buna csharp diye yutturmuş. her konuda üniversitede bir şey öğrenilmediğini savunuyor vondi ben daha üniversiteye gitmedim. orasını bilemem ama kod kısa olsun diye her şeye hm kullandığına göre üniversite dışındada bir şey öğrenilmiyor demek ki
  • Kod

Yığını:
    Console.WriteLine((DateTime.Now.Year - DateTime.Parse(Console.ReadLine()).Year) switch { > 0 and <= 17 => "çocuk", >= 18 and <= 65 => "genç", >= 66 and <= 79 => "orta yaşlı", >= 80 => "yaşlı" });

C# 9.0 için örnek tarih 01.01.2000

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Gökşen PASLI -- 12 Nisan 2021; 22:28:35 >
  • An Idiot Abroad kullanıcısına yanıt

boşsun xd

• Atarlı abim bee tam bi erkek gibi konuşmuşun

• Gökşen PASLI G kullanıcısına yanıt
    C# ile de tek satırda çözülebiliyormuş :) Zaten bu kadar basit problemi, günümüzün yeni programlama yöntemleri dururken bir yığın kod ile kodlanması hata. Kısa koda itiraz eden arkadaşlar, yeni programlama yöntemlerine itiraz etmiş oluyorlar, farkında değiller :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Tuğkan-0153 -- 12 Nisan 2021; 22:41:23 >
  • Hugh Jackman kullanıcısına yanıt

etsene :)

•  

•  

• Egemen Özsan E kullanıcısına yanıt

Hadi evine evladım annen baban çeksin seni.

• Egemen Özsan E kullanıcısına yanıt

İnsanlık yapıp kod attım. Öğren diye de asıl istediğin dilde atmadım. Bu kadar basit bir kodu dahi yazamayacak "adama" yardım ederek yanlış yapmışım demek. Böyle basit şeylerde yardım istiyorsan hiç uğraşma bu işlerle. Zaten gittiğin okulu tahmin etmek de zor olmasa gerek. Böyle ödev veren öğretmen öğrencisinin kapasitesini az çok biliyordur ve ona göre vermiştir belli ki. İlk başta hevesin kırılmasın diye bir şey demedim ama SD'nin lafını ciddiye alsan iyi edersin ;)

Senior Developer @ Merixstudio. Amerika'dan selamlar ;)

• 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.