Şimdi Ara

Programlama Dili Öğrenirken Sıkılan Varmı Aranızda ? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
47
Cevap
3
Favori
2.305
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Gökşen PASLI

c++ için codeblocks ta kullanlıabilir dev c den daha iyidir

Codeblocks'u denedim C için compiler'ı sorunlu sürekli hata veriyor...
  • Eclipse'e şimdi CDT (C Development Tools) ı kurdum (Eclipse'in Help >> Install New software menüsünden). Kullandığım Eclipse te 4.4 Luna yani eski versiyon (cunku kullandığım Mac 10.7 en cok o versiyonu destekliyor) buna rağmen CDT sorunsuz kuruldu. Fakat Mac'te fabrika çıkış GCC geldiği için (tahminen /usr/bin/gcc altında) onları default olarak aldığı için olsa gerek deneme için eklediğim bir CPP dosyasını ilk denemede derledi. Derleme anından bir SS aldım. Fakat Run as C++ application ile calıştırmayı deneyince konsola hiçbirşey gelmedi. Kıllandım ve Mac terminal açıp proje klasörüne gidip Eclipse'in derlediği binary 'yi terminalden çalıştırdım, çalıştı. Yani Eclipse derlemeyi doğru yaptı da çalıştırmada takıldı. Google yaptım, benzer sorun CDT kurulum sonrası Eclipse Luna versiyonunda rastlanıyormuş, çözümü ise Eclipse'i yeniden başlatmak veya daha iyisi bilgisayarı yeniden başlatmakmış (tahminen CDT kurulum öncesi cache dosyaları sıfırlamak için) bilgisayarı yeniden başlatıp çalıştırdım, çalıştı. Benim Mac eski versiyon olduğu için bu tip sorunlara alışığım :|

Güvenlik alanında çalışmayı düşünüyorsan Golang'a da bak cunku güvenlikle ilgili bazı önemli programlar C'den Go'ya geçmeye başladı. Geçen sene Mac bilgisayarıma Obfuscator4 adlı Pluggable Transport kurmak istedim kodları C/C++ dir derken Go çıktı, o yüzden Go Compiler 1.8 kurmam gerekti, ancak Mac 10.7 için go-1.8 yoktu, go-1.4 ile bootstrap yaparak kurdum. Golang 'a bak fakat cok ciddiye alma cunku C'ye göre tek esprisi daha sadece kod yapısı olması ve build/inşa işleminin daha kolay olması (fakat kolay != sorunsuzluk) yani örneğin Linux çekirdeği C ile yazılıyor, fakat 40 sene geçse bile Linux cekirdek kodları o sebeplerden dolayı Go'ya geçmez, bence.

Programlama Dili Öğrenirken Sıkılan Varmı Aranızda ?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Hocam valla siz bu kadar deneyimi nerden buldunuz ? vallahi ağazınızdan bal damlıyor.

GO su siralar baya populer google yaptiydi hatta bu script dilini.

Fakat siber güvenlige giren hocamiz python oneriyor exploit ve diger tarz tool ve cesitli virus vs icin cok kuvvetli bir dil oldugunu soyluyor.

Linux konusunda pek degisen olmaz dediginiz gibi kaldi ki c ölmez kolay kolay.

Simdi c yi ogrenmek istememin sebebi assemblye cok yakin zaten ileride assemblyede goz atacagim nedeni ise reverse engineering muhendisligi tutturursam zaten oradada gorurum diye dusunuyorum.

Decompile edilen tum diller assemblye cevriliyor bir kac kez ufak decompile islemi yaptim fakat assembly bilgim olmadigi icin heralde yanlis bisi yaptim dedim megersem sonra kafama dank etti her dil micro islemci diline makine diline tercume edilir...

Compileri bu yuzden kullaniyoruz.

Zaten asil sebeb makina dili zor oldugu icin ekstra diller ortaya cikti.

Fakat goda dediginiz gibi iyi. Dediginiz algoritma tasarimina baktim cok guzel ornekler var ve akici sekilde anlatmis bazi yerlerde ingiliccem yetmedi ama az cok anladim. Cesitli algoritma analizi ve tasarimina cok yogunlasilmis bug cozme , dizileri daha iyi kullanma , graflar vs bir cok onemli konulara deginilmis.

Turkiyede ise bu konularin sadece %60 i anlatiliyor geri kalan %40 eksik fakat en onemli parca ise o %40 olan tasarim analiz kismi.

Hala eclipsde ki sorunlarin devam ettigine inanamiyorum en son 2 sene onceydi o zamandan bu zamana gram degismemis net beanse bakacam bu gidisle.

En kotu dev c++ ile devam ederim belki ileride bir editor yaparim sirf buna.

Hocam yardimlariniz icin cok tesekkur ederim vallahi cok saolun bir ogrenci icin cok iyi bilgiler verdiniz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Deneyim ancak deneyince kazanılıyor. Kelime kökenleri bile aynı, DENEmek DENEyim. Forumda bazen kısa ama ilginç programlama soruları geliyor. Halihazırda kullandığım bir dil ve framework ise kafamdan çözümü yazıyorum ancak bazen uzun süredir kullanmadığım bir dilde bir konu ise hemen Emacs'i açıp deneyerek çözüyorum nitekim o yüzden 1,5 senedir gönderdiğim gönderilerin coğunda Emacs ekranı içinde kodlar, derlenme ve çalışma anını gösteren SS'ler vardır.

Go'ya bak dedim fakat şahsen tuttuğum bir dil veya platform değildir cunku önemli bir ihtiyaca cevap veren önemli bir açığı kapatan birşey değil. Nitekim Golang kod repertuarının tamamına yakını C'den port edilerek oluşturulmuş şeyler. Google çıkarmasaydı hiç tutacak birşey değildi hatta tutması imkansızdı. Benzer durum Apple Swift için daha da berbat şekilde geçerli. Node.js'te durum farklı, Node.js çok büyük bir eksikliği doldurdu: Browser ekranında dinamik olarak sunucuyla haberleşme, hem sunucu hem de browser'ı daha seri kullanabilmeyi sağlamak + Javascript'e modüler yapı ve NPM adında paket yöneticisi getirmek, web backend ve fronend'i aynı anda geliştirmek gibi.

Python kriptografi konularında kullanılıyor doğrudur fakat sadece betik dili olduğu unutulmamalı. Ciddi bir exploit yazcaksın, küçük boyutlu bir executable olması gerekiyor diyelim o tür ince işleri C veya Assembly ile yapman gerekecek cok ince işçilik için makina kodu dahi yazman gerekecek. Bu arada Python'un kullanılabildiği hemen her alanda siber güvenlik dahil, Ruby veya Perl de kullanılabilir yani öyle tek seçenek diye birşey yok. Python 'da şu anda (PyPI'de) 132bin modul varsa, Ruby'nin modül sistemi olan Rubygems.org'ta 142bin gem var. Fakat benim tercihim şu anda 36bin modülü olan Perl sebebi ise Perl'in çok esnek olması ve daha iyi çalıştığını düşünmem.

Eclipse'te sorun yok. Sadece nasıl çalıştığını tasarım prensiplerini bilmek ve özelliklerini öğrenmek gerekli. Eclipse 2008'de Android cıktığında adını duyduğumuz ve Android'le gördüğümüz, kullandığımız yüzbinlerce app'in geliştirildiği IDE :|

• quote:

Orijinalden alıntı: revivo72

Deneyim ancak deneyince kazanılıyor. Kelime kökenleri bile aynı, DENEmek DENEyim. Forumda bazen kısa ama ilginç programlama soruları geliyor. Halihazırda kullandığım bir dil ve framework ise kafamdan çözümü yazıyorum ancak bazen uzun süredir kullanmadığım bir dilde bir konu ise hemen Emacs'i açıp deneyerek çözüyorum nitekim o yüzden 1,5 senedir gönderdiğim gönderilerin coğunda Emacs ekranı içinde kodlar, derlenme ve çalışma anını gösteren SS'ler vardır.

Go'ya bak dedim fakat şahsen tuttuğum bir dil veya platform değildir cunku önemli bir ihtiyaca cevap veren önemli bir açığı kapatan birşey değil. Nitekim Golang kod repertuarının tamamına yakını C'den port edilerek oluşturulmuş şeyler. Google çıkarmasaydı hiç tutacak birşey değildi hatta tutması imkansızdı. Benzer durum Apple Swift için daha da berbat şekilde geçerli. Node.js'te durum farklı, Node.js çok büyük bir eksikliği doldurdu: Browser ekranında dinamik olarak sunucuyla haberleşme, hem sunucu hem de browser'ı daha seri kullanabilmeyi sağlamak + Javascript'e modüler yapı ve NPM adında paket yöneticisi getirmek, web backend ve fronend'i aynı anda geliştirmek gibi.

Python kriptografi konularında kullanılıyor doğrudur fakat sadece betik dili olduğu unutulmamalı. Ciddi bir exploit yazcaksın, küçük boyutlu bir executable olması gerekiyor diyelim o tür ince işleri C veya Assembly ile yapman gerekecek cok ince işçilik için makina kodu dahi yazman gerekecek. Bu arada Python'un kullanılabildiği hemen her alanda siber güvenlik dahil, Ruby veya Perl de kullanılabilir yani öyle tek seçenek diye birşey yok. Python 'da şu anda (PyPI'de) 132bin modul varsa, Ruby'nin modül sistemi olan Rubygems.org'ta 142bin gem var. Fakat benim tercihim şu anda 36bin modülü olan Perl sebebi ise Perl'in çok esnek olması ve daha iyi çalıştığını düşünmem.

Eclipse'te sorun yok. Sadece nasıl çalıştığını tasarım prensiplerini bilmek ve özelliklerini öğrenmek gerekli. Eclipse 2008'de Android cıktığında adını duyduğumuz ve Android'le gördüğümüz, kullandığımız yüzbinlerce app'in geliştirildiği IDE :|

C ve Assembly dediğiniz konularda çok lazım bir sebebide o öğrenmek istememin.

C++'da öğrenebilirdim fakat c++ ile C kadar kapsamlı bazı şeyleri yapamıyorum tamam nesne tabanlı fakat exploit yazarken en önemli etken donanımı en iyi şekilde kullanmak gerek. Şimdi birde zaafiyet üstüne gidersek yazılımları tersine mühendisliğe sokmak'da lazım 0day açıkları böyle bulunuyor diye biliyorum.

C++ yerine puton (python ) c++'dan herkes buna geçiyor.

Ruby , delphi , lisp , perl'de popüler fakat pythona neden millet akın ediyor pek anlamış değilim. Kriptografi benim içinde önemli yapacağım yazılım için kendime özel kripto oluşturmakta hedefim de fakat bu ileride olacak.

Şu an ingilizce , algoritmada , matematik , c , birazda java sonra assembly üzerine gideceğim. Pythona yazın linux yaz kampına hazırlanırken bakacağım. Linux yaz kampına gidebilirsem ya java yada python üzerine kurs seçmeyide hedefliyorum.

Dediğiniz gibi assembly ve c için çok ince işçilik gerekiyor. Mikro işlemciyi sağlam şekilde kontrolde tutabilmek gerek yazılacak program her şekilde çalışabilmeli mesela.

Hocam yardımlarınız için saolun peki sizden bir şey isteyeceğim size yük olmazsa ?

Çok takıldığım yerde size soru sorabilir miyim ?

• Çok şey yazılmış ama esas soruya cevap vermek gerekirse zorunlu olarak yaptığınız her şey size zor gelecektir.
    Bunun yerine hoşunuza gidecek veya ihtiyacınız olan bir şeyi programlamayı deneyin.
    Yaparken mutlaka bir yerlerde takılacak, araştırmak ve geliştirmek zorunda kalacaksınız.
    İşin sonunda da zevkle kullanacağınız bir program, bir sürü bilgi ve tecrübeye sahip olacaksınız
  • SelcAdmirer S kullanıcısına yanıt
    Kesinlikle

• C++ 'ı insanlar yanlış değerlendiriyor. C++ C 'nin geniş çaplı yazılım kütüphanesi / software library olarak kullanılabilecek versiyonu. Win32 API orjinali C ile geliştirilmiş fakat sonradan C++'ye geçerek cok geniş caplı hale gelmiş örneğin onun gibi. Fakat Türkiye'de C++ 'yı profesyonel hayatta kullanmak biraz zor. Ancak Avusturya ve batısından öteye C++ 'yi gerçek hayatta kullanıp para kazanabilisin.

Dediğin gibi Türkiye'de Python'a büyük bir ilgi var cunku başta öğrenmesi kolay ve yeni öğrenen biri Python modülleri ve PyCharm gibi smart IDE'lerle kısa sürede baya iş çıkarabiliyor. Ayrıca kriptografi , forensics ve big data gibi alanlarda da oldukça yaygın. 2 sene önce XML yapısı bozulmuş büyük bir veri dosyasını düzeltmem gerekiyordu, o sıralarda Ruby 'yle ilgilendiğim için nokogiri gem'i ile düzeltmeyi denedim fakat olmadı, sonra Python'un BeautifulSoup / BS modülü ile denedim, bozulmayı tam istediğim şekilde düzellti. 10'larca MB boyutunda bozuk bir XML dosyasını düzeltmemi sağlayınca bir anda Ruby uzakdoğu işi, Python ise Avrupa kalitesinde birşey gibi göründü :) Fakat tabi ki bir tek modüle bakarak dilleri değerlendiremeyiz. Fakat bir ayrıntı daha var: O esnada henüz Perl'i kullanmaya başlamamıştım : ) Ne zaman ki Perl'i kullanmaya başladım, Ruby, Python ve PHP bir anda 2.planda kaldı cunku hepsinin yaptığı şeyleri Perl ile yapabiliyorum. Sonradan dikkat ettim Python ve Ruby'nin desteklendiği her framework Perl'i de destekliyor örneğin Selenium adında kullanışlı bir Java Framework'un interface dili olarak Perl de var. Fakat onun dışında daha birçok ilginç özellikleri de var örneğin komut satırında tek satırlık program olarak çalıştırılabilme bir örnek

Aynı işlemi Python 'la yapamazsın cunku satır sonunda muhakkak Enter istiyor fakat Ruby 'de yapılabilir cunku onda ister Enter ister ; konulabiliyor. Fakat Perl bu işlerin öncüsü.

• quote:

C++ 'ı insanlar yanlış değerlendiriyor. C++ C 'nin geniş çaplı yazılım kütüphanesi / software library olarak kullanılabilecek versiyonu. Win32 API orjinali C ile geliştirilmiş fakat sonradan C++'ye geçerek cok geniş caplı hale gelmiş örneğin onun gibi. Fakat Türkiye'de C++ 'yı profesyonel hayatta kullanmak biraz zor. Ancak Avusturya ve batısından öteye C++ 'yi gerçek hayatta kullanıp para kazanabilisin.

Dediğin gibi Türkiye'de Python'a büyük bir ilgi var cunku başta öğrenmesi kolay ve yeni öğrenen biri Python modülleri ve PyCharm gibi smart IDE'lerle kısa sürede baya iş çıkarabiliyor. Ayrıca kriptografi , forensics ve big data gibi alanlarda da oldukça yaygın. 2 sene önce XML yapısı bozulmuş büyük bir veri dosyasını düzeltmem gerekiyordu, o sıralarda Ruby 'yle ilgilendiğim için nokogiri gem'i ile düzeltmeyi denedim fakat olmadı, sonra Python'un BeautifulSoup / BS modülü ile denedim, bozulmayı tam istediğim şekilde düzellti. 10'larca MB boyutunda bozuk bir XML dosyasını düzeltmemi sağlayınca bir anda Ruby uzakdoğu işi, Python ise Avrupa kalitesinde birşey gibi göründü :) Fakat tabi ki bir tek modüle bakarak dilleri değerlendiremeyiz. Fakat bir ayrıntı daha var: O esnada henüz Perl'i kullanmaya başlamamıştım : ) Ne zaman ki Perl'i kullanmaya başladım, Ruby, Python ve PHP bir anda 2.planda kaldı cunku hepsinin yaptığı şeyleri Perl ile yapabiliyorum. Sonradan dikkat ettim Python ve Ruby'nin desteklendiği her framework Perl'i de destekliyor örneğin Selenium adında kullanışlı bir Java Framework'un interface dili olarak Perl de var. Fakat onun dışında daha birçok ilginç özellikleri de var örneğin komut satırında tek satırlık program olarak çalıştırılabilme bir örnek

Aynı işlemi Python 'la yapamazsın cunku satır sonunda muhakkak Enter istiyor fakat Ruby 'de yapılabilir cunku onda ister Enter ister ; konulabiliyor. Fakat Perl bu işlerin öncüsü.

Hocam şimdi javada editör ayarlamaya çalışıyordum netbeans felan kurdum fakat baktım olacak gibi değil pek hoşuma gitmedi cygwin'den c ve c++ ile alakalı olan her şeyi kurdum oto algılaması gerekirken proje açamıyorum make file ayarı sıkıntılı.

Javax kütüphaneside yok işin ilginç tarafı full paketi kurdum netbeans'e

Eclipsde şu an javanın her şeyi var.

Eclipse için türkçe rehber ve java için türkçe bildiğiniz kaynak var mı hocam ?

Turhan çobanın pdf'ine baktım fakat çok karışık anlatmış güzel bilgiler var ama karışık mesela netbeans'de javax kütüphanesi olmadığı için eclipse'de interface kütüphanesi ile aynı şeyi yaptım.

Kodum şu örneği biraz değiştirdim biraz sinir bozucu hale getirdim

import javax.swing.JOptionPane;  
    public interface asdsad {

public static void main (String args[]) {

int f = 0;
    while( f == 0) {

{JOptionPane.showMessageDialog(null,"Hala bilgisayarı kullanabiliyor musun ? :D ");}

}
    }

}

Şimdi hocam java için sağlam bir kaynak lazım Türkçe olabilirse şu an daha iyi olur sınava hazırlanıyorum ilerleyen seviyelerde ingilizce'de işimi görür.

Şadi evren şekere bakmayı düşünüyorum şadi hocada güzel anlatıyor.

• Eclipse'e özel PDF olarakhttps://www.tutorialspoint.com/eclipse/eclipse_tutorial.pdf 'a bakabilirsin. Java için Türkçe kaynak olarak Önder Teker'in derinlemesine java 'yı tavsiye edebilirim fakat kısa tanıtım haricinde PDF'si yok.

NetBeans 'in çalışması için JDK kurulu olmalı fakat Eclipse için sadece JRE kurmak yeterli cunku Eclipse 'in içinde ayrıca bir Java compiler var (ECJ adında) Eclipse'te çeşitli bazı sorun ve eksikler olmasına rağmen çok geniş bir plug-in desteği ile birçok programlama dili, framework ve ek araçları desteklediği için kullanmaya devam ediyorum. Pprogramlamaya yeni başlayanlar IntelliJ IDEA ve Android geliştirmek isteyenler AS tercih etse de hiçbiri bir Eclipse değil.

Cygwin, Windows'ta Unix'in öncüsüdür fakat Cygwin'den fork edilen MinGW ve MSYS2 kullanımı Cygwin'e göre biraz daha ileri olmakla birlikte Cygwin'den cok daha iyidir cunku 100% Windows doğal kodu ile çalışır. Cygwin Unix'i cygwin1.dll adında bir DLL emule eder yani tüm Cygwin programları o dll 'e bağlı olarak çalışır, bu Unix programlarının Windows'ta daha rahat derlenmesini sağlar örneğin pure-ftpd gibi bir Unix FTP programının Cygwin versiyonu Windows'ta kolaylıkla derlenir ve de çalışır (denedim) fakat yine de bahsettiğim sebepten ötürü MinGW (GCC derleyici seti @ Windows) ve onun kabuk erişim ve izlence araçlarını içeren seti MSYS2 'yi kullanırım nitekim make'i de MSYS2 versiyonunu kullanıyorum ve şu ana kadar 10+ Unix paketini o make ile sorunsuzca derledim fakat bir şart ile: MSYS2 paket yöneticisi ile kurduğum standart make değil, kaynağından derleyerek kurduğum orjinal make'i kullanarak. Sonuçta Windows'ta Unix kullanacağın zaman ister Cygwin ister MinGW&MSYS2 olsun biraz uğraşman ve denemen gerekiyor.

• quote:

Eclipse'e özel PDF olarakhttps://www.tutorialspoint.com/eclipse/eclipse_tutorial.pdf 'a bakabilirsin. Java için Türkçe kaynak olarak Önder Teker'in derinlemesine java 'yı tavsiye edebilirim fakat kısa tanıtım haricinde PDF'si yok.

NetBeans 'in çalışması için JDK kurulu olmalı fakat Eclipse için sadece JRE kurmak yeterli cunku Eclipse 'in içinde ayrıca bir Java compiler var (ECJ adında) Eclipse'te çeşitli bazı sorun ve eksikler olmasına rağmen çok geniş bir plug-in desteği ile birçok programlama dili, framework ve ek araçları desteklediği için kullanmaya devam ediyorum. Pprogramlamaya yeni başlayanlar IntelliJ IDEA ve Android geliştirmek isteyenler AS tercih etse de hiçbiri bir Eclipse değil.

Cygwin, Windows'ta Unix'in öncüsüdür fakat Cygwin'den fork edilen MinGW ve MSYS2 kullanımı Cygwin'e göre biraz daha ileri olmakla birlikte Cygwin'den cok daha iyidir cunku 100% Windows doğal kodu ile çalışır. Cygwin Unix'i cygwin1.dll adında bir DLL emule eder yani tüm Cygwin programları o dll 'e bağlı olarak çalışır, bu Unix programlarının Windows'ta daha rahat derlenmesini sağlar örneğin pure-ftpd gibi bir Unix FTP programının Cygwin versiyonu Windows'ta kolaylıkla derlenir ve de çalışır (denedim) fakat yine de bahsettiğim sebepten ötürü MinGW (GCC derleyici seti @ Windows) ve onun kabuk erişim ve izlence araçlarını içeren seti MSYS2 'yi kullanırım nitekim make'i de MSYS2 versiyonunu kullanıyorum ve şu ana kadar 10+ Unix paketini o make ile sorunsuzca derledim fakat bir şart ile: MSYS2 paket yöneticisi ile kurduğum standart make değil, kaynağından derleyerek kurduğum orjinal make'i kullanarak. Sonuçta Windows'ta Unix kullanacağın zaman ister Cygwin ister MinGW&MSYS2 olsun biraz uğraşman ve denemen gerekiyor.

JDK ve JRE kurulu şu an.

C ve C++'da patladı PHP ve HTML'i daha denemedim netbeansde.

Eclipse gayet hoş yani fakat bazı ayarları yaptıktan sonra bunu daha aktif kullanmayı düşünüyorum şahsen bize okulda kütüphanelerden pek bahsetmiyorlar bu grafik kütüphanesi çok hoşuma gitti. Aynısını C'de yapabilsem güzel olacak aslında bir tane text box pop up vs gibi şeyleri C'dede yapmak güzel olabilir fakat sorun şu ki C nesne tabanlı değil he bazı şekillerde yapanlar var aslında şu şekilde olabilir;

C de yazılımı yazarız bir tane notpad açtırırız içine powershell script veya VBSscript yerleştirip dos terminalinden bunu çalıştırabiliriz aslında.

C'den aklımda bir yöntem böyle geliyor diğer yöntem ise OpenGL kütüphanesi kurup orada şansımı zorlamak.

Eclipse'de kütüphane ekleme , plugin çalıştırma ve kurmayı öğrenirsem daha iyi olur. Türkçe desteği var mıydı bilmiyorum pek.

Şimdi bir alet çantasını iyi tanımak lazım ki aletlerimizi düzgün kullanabilelim

• https://duckduckgo.com/?q=manning+eclipse+in+action+.pdf&ia=web ilk 10 sonuç içinde PDF var, 2003 basımı bir kitap fakat Eclipse'i bayağı detaylı anlatıyor

• quote:

https://duckduckgo.com/?q=manning+eclipse+in+action+.pdf&ia=web ilk 10 sonuç içinde PDF var, 2003 basımı bir kitap fakat Eclipse'i bayağı detaylı anlatıyor

Hocam saolun
  • Önder Teker 'in Derinlemesine Java kitabının reklam tanıtım PDF'sini tek tek sayfalara ayırarak 33 sayfalık rahat okukabilir formata dönüştürdüm onu gönderebilirim ancak kullandığım Dropbox hesabından göndermek istemem. Bildiğin kullanışlı bir dosya paylaşım sitesi varsa oradan gönderebilirim.

Ondan daha ilginci, Almanya'nın en büyük IT kiitap markası Rheinwerk'in Java EE 7 ile profesyonel geliştirme başlıklı kitabınında reklam tanıtım PDF'sini de aynı şekilde düzenleyerek 145 sayfalık rahat okunabilir format yaptım. Kitap 2014 basımı Almanca fakat sadece şekillere ve ekran görüntülerine bakarak dahi baya fikirler veriyor, onu da aynı şekilde gönderebilirim.Kitapta 10 ünitenin yıldızla işaretli 2 ünitesi tamamen var

1-Genel Bakış

2- Java EE sunucu*

3- Planlama ve tasarım

4- Servlet'ler

5- JSP

6- İlişkisel veritabanı

7- JDBC*

8- Java Persistence API

9- Java Server Faces

10- Enterprise JavaBeans

• quote:

Önder Teker 'in Derinlemesine Java kitabının reklam tanıtım PDF'sini tek tek sayfalara ayırarak 33 sayfalık rahat okukabilir formata dönüştürdüm onu gönderebilirim ancak kullandığım Dropbox hesabından göndermek istemem. Bildiğin kullanışlı bir dosya paylaşım sitesi varsa oradan gönderebilirim.

Ondan daha ilginci, Almanya'nın en büyük IT kiitap markası Rheinwerk'in Java EE 7 ile profesyonel geliştirme başlıklı kitabınında reklam tanıtım PDF'sini de aynı şekilde düzenleyerek 145 sayfalık rahat okunabilir format yaptım. Kitap 2014 basımı Almanca fakat sadece şekillere ve ekran görüntülerine bakarak dahi baya fikirler veriyor, onu da aynı şekilde gönderebilirim.Kitapta 10 ünitenin yıldızla işaretli 2 ünitesi tamamen var

1-Genel Bakış

2- Java EE sunucu*

3- Planlama ve tasarım

4- Servlet'ler

5- JSP

6- İlişkisel veritabanı

7- JDBC*

8- Java Persistence API

9- Java Server Faces

10- Enterprise JavaBeans

Olur hocam neden olmasın.

Şimdi bende C 365 tane çözümlü örnek kitabı var.

Java için bu kitapta ki problemleri kullanmayı düşünüyorum zaten ha C'de yazmışsın ha javada ikiside aynı mantık.

Aritmatiksel ifadelere ilerleyen zamanlarda dahada ağırlık vereceğim.

Yandex.disk'e kayıt edebilirsiniz oradan indirebilirim.

• yandex disk 'i duymuştum fakat hiç kullanmadım şimdi denedim fena değil. Linkler.

Derinlemesine Java kitabı 33s 780KBhttps://yadi.sk/d/S4itLlPD3TzgLF

Java EE 7 kitabı 145s 3MBhttps://yadi.sk/d/KmQP_z5l3TzgeM

• Çok teşekkür ederim

Hocam simdi xss ve injection icin proje sunumuna basladik arkadaslarla kali linux kurup bir kac tool ile sunuda gostermeyi dusunuyorum.

Bakalim neler olacak.

Javanin ee surumu olmasi benim isime yaradi aslinda buda ayri bir olay.

• Zamanında .Net öğrenmek çok sıkıcı gelmişti. Biraz okul biraz ailevi yönlendirmeler sonucu oldu bu o yüzden çok sıkılmıştım. Daha sonra kendi araştırmalarım ve çalışmalarım dahalinde NodeJs ve Javascript ile tanıştım 3 ay gibi kısa bir sürede NodeJs ile çalışmaya başladım, çalıştığım firmadaki dağınık dil yapısını NodeJs ve Javascript üzerine geçirdim. Şu anda kod yazarken hem eğleniyorum hem haz alıyorum. Her gün yeni birşeyler keşfetmek çok hoşuma gidiyor. Zaten öğrenme eylemi biten bir durum değil fakat zul gelen bir eylemden eğlenceli bir eyleme dönüştü benim için.
  • Hackerrank codecata gibi yerlere bak. Oradan direk kodu çözmeye odaklanarak kod pratiği yapman mümkün

• @mahoni_38 Codekata iyi biryermiş. Hackerrank beni sarmamıştı o yüzden onu ne zaman önerilerde görsem gözardı ediyorum ancak Codekata iyi.

@L[A]hor Node.js 'le gerçek uygulama yaptığın için merak ettiğim birşeyi sorayım: Node.js ile Hello World haricinde hazır bir chat sitesini sunucumda (yıllar önce) denedim, gayet güzeldi fakat sunucumda nginx çalıştığı için node uygulamasına atıyorum 3000 gibi başka porttan yayınladım, cunku node uygulaması PHP ve Perl gibi nginx arkasında (FCGI vs üzerinden) çalışma özelliği yoktu veya o yıllarda o özelliğ ben bilmiyordum. Dolayısıyla ne zaman node görsem aklıma hephttp://site.com:3000 gibi birşey gelir :) Ancak Node.js Wiki sayfasında GoDaddy, Groupon, IBM, LinkedIn, Microsoft, Netflix, PayPal, Rakuten, SAP, Tuenti, Voxer, Walmart ve Yahoo! gibi büyük firmaların Node.js kullandığı yazılı ve bu firmalarınhttp://site.com:3000 gibi yapacak halleri yok. dolayısıyla hepsi Node.js'i sunucu arkasında bir komponent gibi kullanıyor olmalılar değil mi? Ve ondan önemlisi asenkron giriş/çıkış yeteneğine sahip olay / event temelli çalışan bu Node.js, yoğun siteler için kurtarıcı olacak kadar büyük bir verimlilik sağlıyor olmalı değil mi?

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.