Şimdi Ara

Programım nasıl? Yardıma ihtiyacım var (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
32
Cevap
1
Favori
1.169
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Antrenörün oldukça bilgisiz yada ilgisizmiş. Karın kası çalışman kilo almanı engellemez.

Birer set yapıyorsan vücut ağırlığıyla pek sorun olmaz muhtemelen, yinede dinlenmeni öneririm, 1 gün birini diğer gün birini yapabilirsin, dips yapma ama bence.

Aynen öyle, compound hareketleri yapmayı öğretmeleri gerek, ilgilenmeleri ve vakit ayırmaları gerek.

Birde her gün biceps ve triceps değil, Stronglifts 5x5 haftada 3 günlük bir program. Triceps için dips yapabilirsin.

Salon seçimi konusunda da hocaların ilgilenebileceği bir yeri seçip, hareketleri oturtana kadar yardım almanı öneririm. Ondan sonra da zaten fiyat/ekipmana göre tercih yaparsın.

Dediğim eğimli yürüyüş de kalflar için aslında, forumda görmüştüm ve çok mantıklı geldi, kalf hiç çalışmadığım için doğrudan tecrübe aktaramıyorum(şişmanlık dolayısıyla ciddi anlamda gelişmiş kalflarım var o yüzden çalışmıyorum)

Başka soruların olursa özelden de yazabilirsin istersen.

• Değişiklikler var

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Şu anki antrenör, salonun sahibi, 2 günde bir gelip çalışmam gerektiğini söyledi. Pazartesi konuşayım kendisiyle.

3 gün gelip 1 gün dinlenmemi söyleyen başka bir antrenördü, şu an çalışmıyor da orada.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mr. Punk -- 6 Eylül 2014; 2:31:26 >
    < Bu ileti m.bolumsonucanavari.com kullanılarak atıldı >
  • 1 gün gidip 1 gün dinleniyorum, bacağa bir hareket daha ekledim iç bacak için seated leg Curl machine. Omuzda bir hareketi sildim her bölgede 2 hareket yapmaya çalışacağım en fazla

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mr. Punk -- 6 Eylül 2014; 2:36:23 >
    < Bu ileti m.bolumsonucanavari.com kullanılarak atıldı >
  • Bacak ve tricepste ağırlığı arttırdım

• Önemli değişiklikler var

• quote:

Orijinalden alıntı: Mr. Punk

quote:

Orijinalden alıntı: montevo

bence 5x5 strong man programını uygula. 40 kg bench bana az göründü.ayrıca deadlift göremedim.acilen ekle.gücün artında programını bölersin.

5 tekrar az değil mi? Son sette yaptığım 6 tekrar bile az geliyor da bana.
    40 kg bench bile değil makinede yapıyorum, benchle 20 kg'da yapıyordum. Ara verdikten sonra tekrar makineye geçtim.
    Son cümlede ne demek istedin?

Az derken ? Az tekrar demek daha zorlu olması demek. 5 tekrar ama kaldırabilceğin en yüksek ağırlıklarla yapıcaksın mantığı o zaten. Tekrar derken sadece tekrarı değil ağırlığıda ayarlamak lazım. 3 tekrar 100kg bench boş barla 50 tekrardan daha etkilidir dimi.

20 kg bench press yapan birinin (yanlış anlama aşağılamak anlamında demiyorum seviyenden bahsediyorum bizde boş barla başladık. Bazıları yanlış anlıyo) haftada 1 kez göğüs çalışması yanlış. Diğer ağırlıklarında çok düşük daha yolun başındasın.

Fullbody programı senin için en ideal sistem. Daha sonra upper/lower gibi sistemlere geçersin.

Mesela 80 kiloysan rahatça 120 kg / 10 tekrar bench yaptığın zaman şuanki yazdığın sistemde çalışman daha mantıklı olur.

• Lentus kullanıcısına yanıt
    Kaldırdığım ağırlıklar az olduğu için kolumdaki gucu arttırmak istiyorum gerek şınav gerekse dips ile. Farkı da hissedebiliyorum çoğu harekette ağırlığı arttırdım.

Kendimi başkalarıyla kıyaslamadığım için dediğine alınmam rahat olabilirsin.

Fullbody programını ne zaman bırakacağım peki? Split tarzı programın bana daha faydalı geldiğini düşünüyorum sonuçta splitte yaklaşık 4 5 hareket yapıyorum full body çalışsam 15 hareket yapmam gerekecek son hareketleri de iyi verimle yapamayabilirim.

Vücut ağırlığına göre bench pressteki ağırlığı ayarlamayı da ilk defa duyuyorum. Teşekkürler yorumun için

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mr. Punk -- 8 Aralık 2014; 16:00:41 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mr. Punk

Kaldırdığım ağırlıklar az olduğu için kolumdaki gucu arttırmak istiyorum gerek şınav gerekse dips ile. Farkı da hissedebiliyorum çoğu harekette ağırlığı arttırdım.

Kendimi başkalarıyla kıyaslamadığım için dediğine alınmam rahat olabilirsin.

Fullbody programını ne zaman bırakacağım peki? Split tarzı programın bana daha faydalı geldiğini düşünüyorum sonuçta splitte yaklaşık 4 5 hareket yapıyorum full body çalışsam 15 hareket yapmam gerekecek son hareketleri de iyi verimle yapamayabilirim.

Vücut ağırlığına göre bench pressteki ağırlığı ayarlamayı da ilk defa duyuyorum. Teşekkürler yorumun için

http://www.strstd.com/#main seviyeyi belirlemek için.

Bir kas grubu için yapıcağın 4-5 hareketi iyileştirip geliştiricek protein sentezine sahip değilsin. Gelişemessin demiyorum. Ama 10 gelişebilecekken 3 gelişirsin.

http://forum.bodybuilding.com/showthread.php?t=160947761

Bu programla başla. Ağırlıkların intermediate seviyesine gelince upper/lower tarzı programlara geçersin.

• Haftaya piramit set şeklinde çalışmaya başlıyorum

• Yeni yıla yeni programla başladım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mr. Punk -- 15 Ocak 2015; 21:04:26 >
  • Bu arada dumbbell ağırlıklarını nasıl yazıyoruz? Mesela ben 4 kg max diyorum ama bu iki tane 4kglik ağırlık ve 1 kg da küçük bar, yani 9 kg oluyor

• 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.