C

Çavuş
24 Ocak 2009
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme
Toplam: 0 (Bu ay: 0)
Gönderileri
Merhaba herkese,
Arkadaşım 3 gün Sony vaio NS21 Z öodeli bir laptop aldı. Bilgisayar açılırken siyah ekren çıkıyor ve bu duurm 5 dakika sürüyor daha fazlada sürebilir. bilgisayarı resetlemek zorunda kalıyor güvenli modda çok rahat şekilde açılıyor. Acaba bunun sebebi ne olabilir. Vista aldığı mağazada yüklenmiş. acaba vista dan kaynaklanan bir problem olabilir mi? Format atarsak sorun çözülür mü? arkadaş servise götüremk istemiyor çünkü toshiba bilgisayarı 50 gündür serviste bekliyor ve değişim raporu almıştı. sonrasında bu sony aldı. ve bilgiayar acil lazım arkadaşa ne önerirsiniz. Format nasıl atabiliriz. Recovery bölümünde C yi onar bölümü ile sitemi tamamen onar var hangisini tercih etmeliyiz.
Acil çzöüm bekliyoruz
İki bilgisayar arasında kaldım. Aralarında 300 ytl gibi bir fark var. Sizce hangisini almalıyım? Fiyat /performans, kalite, dayanıklılık, ısınma ve servislerini göz önünde bulundurursanız, fikriniz nedir ? ya da bu fiyata daha iyi olduğunu düşündünüz başka bir bilgisayarda önerebilirsiniz

LENOVA Y 530

* İşlemci Modeli : Core™2 Duo
* İşlemci Hızı : 2,53 GHz
* Ekran Boyutu : 15,4"
* Ağırlık : 2,95 kg
* Bellek : 3072 MB
* Sabit Disk Kapasitesi : 320 GB
* İşlemci Üreticisi : Intel®
* Ön Bellek (L2 Cache) : 6 MB
* Veri yolu Hızı : 667 MHz
* İşletim Sistemi : Windows Vista Home Premium
* Bellek Türü : DDR2
* Parlak Ekran : Evet/Var
* Geniş Ekran : Evet/Var
* Paylaşımlı Ekran Belleği : Evet/Var
* Ekran Kartı : NB9B-GS Nvidia Geforce 9500 G
* Ekran Kartı Belleği : 512 MB
* Sabit Disk Dönüş Hızı : 5400 rpm
* Sabit Disk Arabirimi : SATA
* Optik Sürücü : DVD±RW DL
* Kablosuz Ağ : 802.11n,802.11a,802.11g
* Modem : 56K Fax/Modem
* Kablolu Ağ : Ethernet 10/100/1000
* Klavye : Türkçe Q
* Pil Teknolojisi : Lityum Ion
* İşlemci Numarası : T9400

Nakit 2.400 TL

ASUS M51 VA 253D

* İşlemci Modeli : Core™2 Duo
* İşlemci Hızı : 2,53 GHz
* Ekran Boyutu : 15,4"
* Bellek : 4096 MB
* Sabit Disk Kapasitesi : 320 GB
* İşlemci Üreticisi : Intel®
* Ön Bellek (L2 Cache) : 6 MB
* Veri yolu Hızı : 1066 MHz
* İşletim Sistemi : Windows Vista Home Premium
* Bellek Türü : DDR2
* Parlak Ekran : Evet/Var
* Geniş Ekran : Evet/Var
* Paylaşımlı Ekran Belleği : Evet/Var
* Ekran Kartı : ATI MOBILITY RADEON HD3650 HyperMemory
* Ekran Kartı Belleği : 512 MB
* Sabit Disk Dönüş Hızı : 5400 rpm
* Ekran Çözünürlüğü : 1280 x 800 px
* Sabit Disk Arabirimi : SATA
* Optik Sürücü : DVD±RW DL
* Kablosuz Ağ : 802.11a,802.11b,802.11g,802.11n
* Modem : 56K Fax/Modem
* Kablolu Ağ : Ethernet 10/100/1000
* Dahili Web Kamera : Evet/Var
* Klavye : Türkçe Q
* Pil Hücre Sayısı : 6
* İşlemci Numarası : T9400

Nakit 2.100 TL
Başlıktanda anlaşılabileceği gibi uygun fiyata Lenova Y 530 u nereden alabilirim.
elektronik marketlerin dışında mecidiyeköy ve kadıköydeki dükkanlarda bulabilir miyim ve tavsiye edermisiniz buralardan alışveri yapmayı
Lenova U 330 kullanan arkadaşların görüşlerini öğrenmek istiyorum.
Wireless problemi var mı
en uygun fiyata needen alabilirim.
Selamherkese,
45 gün önce teknosadan ACER 5930g laptop almıştım ve arızalı çıktığı için ( büyük uğraşlar sonucu ve 40 gün sonunda Servisten değişim raporu almayı başardım.) para iadesi alacağım. Lenova Y530 araştırdığım ürünlerden biri. Kullanan arkadaşlar notebooklarından memnunlarmı. Özellikle ekran kartı nasıl 9500 G'nin oyunlardaki performansı nasıl. Bilgisayarın ısınma problemii var mı? Y530 kullanıcıları beni aydınlatırsa çok memnun olurum. Servis problemi nasıl. ACER servisiyle çok uğraştım özelikle de dekare ile bilgisayarda problem yoktur diye geri gönderdiler başka serviten değişim raporu aldım gerisini siz düşünün. Seris çok öenmli
Merhaba arkadaşlar,
Geçen hafta teknosadan Acer 5930 P8400 işlemcili modei satın aldım. kurduktan bir gün sonra kamerasıyla oynarken (resim ve video çekip, oynatırken) bir anda makine dondu. Ctrl + alt + delete dahi çalışmadı bende açma düğmesinden kapatıp yeniden açtım . normal çalışmasına devam ederken 15 dk sonra makine yine dondu. makineyi sadece 20.00 den sonra 3- 4 saat çalıştıryorum ve cpu sıcaklığı 50 C seviyesinde. Winamp , photoshop, VLC, winrar gibi programlar yükledim. ve 3 gece makinede yine donmalar oldu sebebi ne olabilir? En son dün gece bilgisayara erecovery manager yardımıyla vistayı yeniden kurdum. Belki yüklediğim programlardan olabilir şeklinde düşünmüştüm. Bu sabah acer demo oyunlarından birisini yarım saat oynadıktan sonra cc cleaner programnı kurdun ve bilgisayar 5 dak sonra tekrar dondu. Acer iyidir diye düşünerek 1 -2 ay araştırarak aldım pşman olmaya başladım yavaş yavaş. Szilerden yardım bekliyorum hata nereden kaynaklanıyordur. aksi takdirde yarın teknosaya geri götüreceğim makineyi. Yrdılarınız bekliyorum teşekkürler.

ps:Monitörün adı LB microsoft diye geçiyor bunun anlamı nedir.LG, philips, ya da çin markasu Che mei yazmıyor. eveest yaptığım analiz sonucunda
Hakkında
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 7 yıl önce
Son Mesaj Zamanı: 12 yıl
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 52
İkinci El Bölümü Mesajları: 0
Konularının görüntülenme sayısı: 6.554 (Bu ay: 18)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 0 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Notebook - Ultrabook
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.